Oppo UDP-203 ma być pierwszy odtwarzaczem BD UHD wspierającym HDR Dolby Vision ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oppo UDP-203 ma być pierwszy odtwarzaczem BD UHD wspierającym HDR Dolby Vision ?


To jest to, co nazywamy pozytywną niespodziankę.
Jeszcze przed wczoraj pytaliśmy kto może być pierwszym odważnym i wyprodukuje odtwarzacz bluray UHD który będzie wspierać HDR Dolby Vsion. I oto mamy prawdopodobnie odważnego.
Pierwszy Ultra HD Blu-ray HDR Dolby Vision ma wprowadzić firma OPPO.
Oppo oczekuje obecnie na certyfikat Dolby.

Dolby Visionm UHD Blu-ray

UDP-203 jest pierwszym odtwarzaczem Blu-ray UHD na rynku. Pierwsze informacje firma Oppo przedstawiła wczoraj na spotkaniu informacyjnym dla prasy w Wielkiej Brytanii.
Oppo wyjaśnia, że ​​jest to możliwe dzięki zastosowaniu procesora opracowanego przez MediaTek
( OP8591 quad-core), co umożliwi wsparcie dla obu formatów HDR. Jednak Oppo wciąż czeka certyfikat Dolby. Firma ma nadzieję na aktualizacją firmware przed końcem tego roku, ale to zajmie trochę wysiłku więc harmonogram może ulec zmianie.

MediaTek rozwija również procesory systemowe dla niektórych telewizorów Smart TV, w tym wszystkich telewizorów z systemem Android. A przyszłoroczny MediaTek SoC (system-on-chip) dla Android TV ma obsługiwać Dolby Vision. Ma pomóc rozwinąć wsparcie dla HDR Dolby Vision w kilku telewizorach.

Oppo UDP-203 z Dolby Vision UHD ma ukazać się w 2017 roku.
Oczekuje się że Oppo UDP-203 ma kosztować $ 499 w USA i £ 599 w Wielkiej Brytanii.
Faltpanelshd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakby tak się stało to ktoś w końcu byłby pierwszy niż Koreańczycy :) niestety mankament tej firmy to kolor - tylko czarny..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Loluś, zaczekaj spokojnie na oficjalną prezentację, zakładam,że Oppo wypuści też srebro w wyższym modelu 205 tak jak miało to miejsce w przypadku 103/105.
Ja czekam na pełną specyfikację tego modelu, ciekaw jestem pozostałych funkcji czy będą one analogiczne jak w serii 1xx

A poza tym, to niezły rozstrzał cenowy - USA 499 USD (2000 PLN), a UK 599 GBP (3000 PLN)... a u nas zapewne 4 tyś + ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loluś, zaczekaj spokojnie na oficjalną prezentację, zakładam,że Oppo wypuści też srebro w wyższym modelu 205 tak jak miało to miejsce w przypadku 103/105.
Ja czekam na pełną specyfikację tego modelu, ciekaw jestem pozostałych funkcji czy będą one analogiczne jak w serii 1xx

A poza tym, to niezły rozstrzał cenowy - USA 499 USD (2000 PLN), a UK 599 GBP (3000 PLN)... a u nas zapewne 4 tyś + ;)

Wiesz ja nie jestem zainteresowany w chwili obecnej, może będę przy zmianie tv w salonie ale to jeszcze kilka lat o ile się ie rozwali... :) ale fajnie by było jakby był kolor również srebrny ..

A ceny to tak jak piszesz to jest złodziejstwo w biały dzień.. jak byłaby możliwość drugi raz mieć życie i wybrać sobie państwo w którym chciałoby się żyć drugi to wybrałbym USA - zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz o tym pisze.. Zobacz jak będzie model wyższy ile będzie kosztował w RP :) kto kupi odtwarzacz BR za powiedzmy 7 tyś ... śmiech na sali.. na szczęście jest Denon, Marantz , Onkyo w końcu oni też musza swoje zrobić - kwestia czasu.. Choć Horn z ceną tez wyskoczy tak jak to zrobił w przypadku obecnego najwyższego modelu BR ale po chwili namysłu opuścili około 800- 1000 zł .. nie pamiętam ile dokładnie, ale chcieli zerznąć ludzi nieźle..
 

barburian

New member
Bez reklam
Pytanie do kolegów :
Jeśli puścimy na odtwarzaczu BRD który obsługuje Dolby Vision film ,to czy telewizor który ma tylko HDR10 wyświetli efekt Dolby Vision, czy oba sprzęty muszą mieć Dolby Vision ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam

Kolego to nie o to chodzi co kto lubi, tylko jeśli płaci się po 3-4-5 tys za odtwarzacz to chyba ma się prawo wymagać żeby firma robiła w dwóch kolorach..

Pytanie do kolegów :
Jeśli puścimy na odtwarzaczu BRD który obsługuje Dolby Vision film ,to czy telewizor który ma tylko HDR10 wyświetli efekt Dolby Vision, czy oba sprzęty muszą mieć Dolby Vision ?

Tak jak napisał Kolega muszą być oba sprzęty kompatybilne i to jest ta głupota o której cały czas piszę że jeśli nie powiedzą STOP to cały czas będzie jedno z urządzeń nie kompatybilne w stosunku do drugiego.. nie wspominając jeszcze o amplitunerze..
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tego właśnie się spodziewałem, iż na ostateczny format 4K UHD (i nie wiadomo co jeszcze) trochę poczekamy. Dlatego (dzieki temu forum) w zeszłym roku kupiłem Full LED... Amplituner pewnie też wymienię jak bedzie wiadomo na czym staną ostatecznie...
Co do ceny - trzeba by było kogoś znaleźć w USA, kto mógłby zrobić zakup i wysłać jako prezent :)...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz jak robią np z kablami głośnikowymi czy też interkonektami USA - oczywiście tymi droższymi nie za 1-2 tyś zł :) ludzie na forach łączą się i w kilka osób w tym samym sklepie kupuje 10 par kabli każdy powiedzmy po 6-10-15 tys - cena w RP.. dogadują się z właścicielem sklepu i robią zakup ... znam dwóch takich co na takiej operacji w stosunku do rabatu jaki oferowano w sklepach RP wyszli o 40% taniej to przy kablach za 15 -20 tys zl ....wychodzi fajnie...napisałem o kablach bo akurat taki przypadek znam nie wiem np jakby to wyszło przy zakupie suba Velodyna czy chocby oppo.. Choć taki odtwarzacz osobiście nie wiem czy bym kupił nawet jeśli 1000 zł taniej by to było - kable się nie psują - nie ma ryzyka, a odtwarzacz jednak może i wysyłać go do naprawy do USA to średnio mi się to widzi//
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
Wcale nie jest pewne, czy Oppo UDP-203 będzie obsługiwać Dolby Vision, gdyż jest to kwestia sprzętowa (SOC), a nie programowa. Wstępna data pojawienia się odtwarzacza to grudzień 2016 i może ulec przesunięciu. Wtedy dopiero będzie wiadomo, co on tam ma. Szanse na DV są raczej nikłe wobec wypowiedzi Jasona Liao, Oppo’s CTO and VP of Product Development :

“The information you obtained from the UK conference may not be accurate. There is no player under certification for Dolby Vision. Dolby Vision is such an innovative video technology and naturally we are closely following it. However at this time we cannot commit on Dolby Vision support on the UDP-203. We have been working with MediaTek as our decoder chip partner for many player generations, and alerted them to the importance of Dolby Vision as soon as I saw the first Dolby Vision demo. We are also delighted to see MediaTek and Dolby announced a partnership on this front last September. However, it will still take quite some effort to get it properly implemented. We are willing to invest in the development, but cannot promise the feature to customers until we are sure that it will happen.”
 
Do góry