Najbardziej wydajne dyski SSD 960 PRO i EVO od Samsung Electronics.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najbardziej wydajne dyski SSD 960 PRO i EVO od Samsung Electronics.

s-500-500.jpg
Samsung Electronics zaprezentował dyski półprzewodnikowe (SSD) Samsung 960 PRO i 960 EVO z interfejsem NVMe. To kontynuacja technologii NVMe, zapoczątkowanej w ubiegłym roku serią SSD 950 PRO. Teraz, dzięki modelom 960 PRO i EVO, Samsung znów przyspiesza rozwój technologii pamięciowej i wieloterabajtowych dysków SSD. Większa pojemność i prędkość otwiera nowe możliwości zarówno dla zwykłych konsumentów, jak i profesjonalistów

Dyski półprzewodnikowe 960 PRO i 960 EVO są przeznaczone dla użytkowników poszukujących mniejszych i szybszych pamięci masowych, charakteryzujących się szerszym pasmem transmisji i mniejszymi opóźnieniami, odpowiednich do przetwarzania dużej ilości danych w grach i odtwarzaniu nagrań wideo w formacie 4K, analityki danych oraz innych zastosowań w ultra cienkich notebookach i laptopach.
960 PRO i 960 EVO wyraźnie podnoszą wydajność komputerów PC, między innymi dzięki nowemu kontrolerowi. Maksymalna prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu w przypadku tych dysków wynosi odpowiednio 3500 MB/s i 2100 MB/s. Natomiast maksymalne prędkości losowego odczytu i zapisu to 440 000 i 360 000 IOPS1. Zarówno w 960 PRO, jak i w 960 EVO wykorzystano szynę PCIe Gen.3 x4. Obydwa dyski są zgodne ze specyfikacją NVMe, co umożliwia efektywne działanie oraz optymalizację sprzętu i oprogramowania pod kątem pełnego wykorzystania technologii NVMe w dysku półprzewodnikowym. Dyski SSD nowej generacji o znakomitej wydajności i wytrzymałości są wyposażone w technologię Dynamic Thermal Guard, zarządzającą parametrami ich pracy przy ekstremalnym obciążeniu.


Jako jeden z najszybszych na świecie dysków SSD M.2 NVMe, 960 PRO dysponuje pojemnością 2 TB – najwyższą w przypadku komercyjnie dostępnych dysków SSD M.2 NVMe. Na rynek trafią także wersje 512 GB i 1 TB2. Jego opracowanie było możliwe dzięki technologii V‑NAND firmy Samsung oraz zredefiniowaniu całej architektury dysku. Wraz z rosnącymi wymaganiami użytkowników dotyczącymi pojemności, dyski wysokiej gęstości 960 PRO będą zaspakajać zapotrzebowanie na pamięć masową do przechowywania danych i informacji. Niezawodne działanie dysku 960 PRO jest objęte 5-letnia gwarancją, przy ograniczeniu do 1,2 petabajta zapisu w przypadku wersji o pojemności 2 TB.


960 EVO dostępny w wersjach o pojemności 250 GB, 500 GB i 1 TB3 umożliwi podniesienie wydajności komputerów osobistych. W dysku tym po raz pierwszy zastosowano nową technologię Samsung Intelligent TurboWrite, która przyspiesza sekwencyjny odczyt i zapis do szczytowych wartości odpowiednio 3200 MB/s i 1900 MB/s4,5. W zakresie operacji odczytu losowego, dysk pracuje w tempie do 380 000 IOPS, a procesy zapisu są realizowane z prędkością 360 000 IOPS6. 960 EVO jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją na 400 TB zapisu w przypadku wersji 1 TB.
Seria dysków 960 oferuje również gruntownie zmodernizowane oprogramowanie Magician. Nowy interfejs użytkownika umożliwia sterowanie różnymi ustawieniami dysku, w tym aktualizacją oprogramowania.
Dyski półprzewodnikowe 960 PRO i 960 EVO będą dostępne na całym świecie od października 2016 r. w sugerowanej cenie producenta odpowiednio od 329,99 USD i 129,99 USD.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kwestia czasu jak inni będą robić tej wielkości pod względem mb i rozmiarów w sensownych cenach to stanie się powszechne
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak też będzie, inna sprawa, że pliki puchną do niebotycznych rozmiarów i tego miejsca adekwatnie potrzeba więcej.

9cdde465369eb6092cc3a1a9c6e0c0a7.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fajne predkosci zapisu/odczytu.

Ja w zeszlym tygodniu kupilem 2x samsunga evo ale niestety 850 :)
Albo pojda w raida do PC albo po jednym do PC i Lapka.

Jeszcze piec lat i beda tylko ssd, juz teraz nie jest zle z cena.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam do systemu SSD Samsunga, jakiś wysoki model po nagrodach branżowych, nie narzekam. Działa bezbłędnie i mam nadzieję nie do czasu jak to bywa często u Sama.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedyny minus SSD że jak padnie to nie ma szans na odzyskanie tego co jest na nim, a tak to same plusy.. choć osobiście dysku od Samsunga już nie kupię.
 

iT!T

Member
Samsung ma akurat opinię solidnego dostawcy SSD, zwłaszcza seria evo 850 cieszy się świetną opinią. U mnie ten dysk (w wersji Pro) od 5 lat hula na bazie danych, przerzuca miliony rekordów dziennie (zbiera logi z 600 Pc) i działa bez zarzutu. Oby jak najdłużej ;)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
SSD to powolutku przeszłość , sam mam SSD Samsung 830 jeden z najlepszych dysków w tamtym czasie.Kolejne były takze bardzo dobre ale z dopiskiem pro 840 PRO , 850 dalej juz nie śledzę.Kolejny komputer właśnię złożę z dysku M2 Pro od samsunga.Ale komputer kopa dostanie ;) nowe procesory Intela mają onsługiwać nową technologię.. zobaczymy

Intel Optane SSD: prezentacja prototypowego dysku z kośćmi 3D XPoint na IDF 2016

No robi wrazenie 25gb w 15s.

Tylko z drugiej strony czy to komus potrzebne? Mam na mysli zwykle warunki pracy - dom/praca. Jak dla mnie narazie to strata pieniedzy bo co zyskam ze kupie taki hiper szybki dysk, te kilka sekund przy instalacji gry czy pol sekundy przy uruchamianiu systemu?

U mnie ssd jeszcze leza w szafie bo nie chce mi sie rezygnowac z Raida (nie chce mi siesie formatowac kompa). A te kopiowanie czy instalacja czego kolwiek idzie w szybkim tempie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie system i kluczowe programy są na SSD 256gb (najszybszy jaki był jak składałem) i szczerze mówiąc, to w praktyce nie wiele więcej się da w typowym codzienny użytkowaniu. PS otwiera się w w 2,3s, reszta w zasadzie od kopa. Pewnie, że się da szybciej, ale czy tak bardzo odczujemy?
Wolałbym obecne 1-2TB dyski SSD w cenie 300zł, jak jeszcze szybsze i znowu absurdalnie drogie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To samo jest ze stereo, co tam można jeszcze wymyślić.
Jeszcze lepiej grające audio? Od czego lepiej? Od oryginału ;)
Tu już tylko o kase chodzi, nic więcej.

A dyski zawsze można przyspieszać, chociaż dla mnie i tak są już ultra szybkie, więc te różnice w przyszłości nie będą wielce powalające.
15-20 lat wcześniej tak, każda zmiana była na duży plus.
Pamietam ile mi się win95/98 otwierał, dziś to już chwila moment.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To samo jest ze stereo, co tam można jeszcze wymyślić.
Jeszcze lepiej grające audio? Od czego lepiej? Od oryginału ;)
Tu już tylko o kase chodzi, nic więcej.

A dyski zawsze można przyspieszać, chociaż dla mnie i tak są już ultra szybkie, więc te różnice w przyszłości nie będą wielce powalające.
15-20 lat wcześniej tak, każda zmiana była na duży plus.
Pamietam ile mi się win95/98 otwierał, dziś to już chwila moment.

Czytałem jakie komputery będą niebawem " Nie zdejmiemy z przycisku POWER palca , a już będzie Logo Windowsa " do tego to zmierza, ja czekam.SSD mam , jeśli można lepiej i szybciej to dlaczego nie
 

cezary69

New member
Bez reklam
Kupując takie dyski z technologią NVMe warto zwrócić uwagę czy ma się płytę główną obsługującą ten standard, bo się okaże później, że ten dysk nie jest taki szybki jak podaje producent :) Osobiście z komputera pozbyłem się już dysków hdd, system jest na kingston HyperX Predator 480GB M.2, a dane na Samsungu 850pro 1TB sata. Jest szybko, ale bardziej cieszy ta cisza :D
 
Do góry