Pierwsza bezprzewodowa transmisja 8K w czasie rzeczywistym wykonana przez DoCoMo i Nokię. Czyli niemożliwe stało sie możliwe.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwsza bezprzewodowa transmisja 8K w czasie rzeczywistym wykonana przez DoCoMo i Nokię.


worlds-first-real-time-8k-video-transmission.jpg


NTT DoCoMo dziś dokonało pierwszej na świecie bezprzewodowej transmisji obrazu w jakości 8K, w czasie rzeczywistym dzięki technologii dostępu radiowego dla systemów łączności ruchomej 5G.
Badanie przeprowadzono wspólnie z Firmą Nokia. Przesył ultra-wysokiej rozdzielczości 8K wideo został osiągnięty przez połączenie układu eksperymentalnego opracowanego wspólnie przez DoCoMo i Nokię. Użyto tu techniki kodowania H.265/HEVChttps://translate.googleusercontent...-h265/&usg=ALkJrhg9RCl8B_BUsFD6cMN4VVFKjNefSA opracowanej przez NTT

Multimedia Intelligence Laboratories. https://translate.googleusercontent...tories&usg=ALkJrhiKS2zXIWQbPyc50kJJOzIuwpRw4Q

nokia_5g.jpg
W badaniu strumień 8K wideo 48Gbp ma przepływność czterokrotnie większa niż 4K i 32 razy niż Full HD. Został skompresowany przez koder na sygnały od 145Mbps do 85Mbps i skutecznie przekazywany bezzwłocznie. DoCoMo i Nokia współpracują od maja 2014 roku do opracowania technologii dostępu radiowego dla przyszłych sieci telefonii komórkowej 5G.

nokia-5_g.jpg


fareastgizmos.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja wciąż będę się upierał, że nie tędy droga. Oczywiście w szerszej perspektywie czasu to gdzie musiało ruszyć w eterze ale dziś wystarczy 4k w necie. Dlaczego nadawcy nie wpadną na pomysł by realizowany program przesyłać tradycyjna drogą w HD a sygnał 4k jako streaming? Takie rozwiązanie nie tylko drastycznie obniża koszty ale i przekłada się na większą ilość odbiorców.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja wolę 8K, bo obraz wychodzi z ram i to bez okularów i technologii 3D.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja też wolę 8k, ale bądźmy realistami. Mowmy o tym co teraz a nie za 10 lat. Telewizory 4k weszły już 3 lata temu a nadawcy nawet nie zapowiadają testów. Ba, wielu z nich nadal nie widzi sensu przechodzenia na HD. Dlaczego? Bo nawet najbogatszych na to nie stać. A transmisje mogłyby być przeprowadzane wybiórczo. Np produkcje studyjne o dużej oglądalności i na początku programu pasek z informacją, że program w 4k dostępny na TVN player albo ipla...
 

pepka

Member
Bez reklam
No i co z tego? A następna okazja do obejrzenia czegoś w 8k kiedy? Za kolejne 4 lata w Tokio? Nie dajmy się zwariować, ja bym chciał więcej niż te 30 kanałów w HD, o 4-8k nawet nie myślę...
;).
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jak wcześniej napisano !
Co nam po nowym formacie jak już dosyć długo czekamy na kanał 4K !!!
Na razie nie ma widu aby był dostępny w jakiejś OFERCIE ?!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo kierunek wcale nie jest na 4K. Technologia 4K od samego początku - chociaż naprawdę extra - miała być tylko przejściówką.Dlatego telewizje mówią o 8K.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Kiki sorki ale jak czytałem o 4K z 2-3 lata temu to NIKT TAK nie pisał !!!
Opinie które czytam na wielu Forach nie są takie jak PISZESZ !
Teraz jest LEPSZY obraz i to widać w Necie i na UHDBR ! I z tego jestem ZADOWOLONY !
Hdr mnie jak w Foto nie interesuje
Jak napisałem czekam na transmisję w 4K i to by było ciekawie !
Nowe nabijanie KASY przy dzisiejszym podejściu Firm zupełnie mnie nie CIEKAWI !
Wygląda to z tymi nowościami podobnie jak wywieranie PRESJI na PRACOWNIKACH
Więcej lepiej szybciej i po 20H w pracy i do tego za 1500 zł :(
No i aby nie było że piszę że tak jest u nas w Polsce ale tak jest prawie WSZĘDZIE !
Przykre jest to że na Naszym Forum to tak odbieram ale to Ty do tego się przyczyniasz
Newsy to tla mnie suche info i tego bym OCZEKIWAŁ :)
Coraz częściej Nowy Temat tak jest PRZEDSTAWIANY !!!
Tylko KUP KUP a potem ......
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja jednak czytałem nie tylko tu, że docelowym standardem ma być 8k. Niestety obecnie spotykany teksty mówiące o 16k. Ja nie chcę zatrzymywać postepu, także marzę o ścianach oled zamiast farby ale ponieważ moge tego nie dożyć, to chciałbym mając tv 4k pooglądać trochę takiej telewizji. Nie musi być wszystko, nie musi być bezpośrednio z DVB, ale niech będzie... a tu ochy i achy, technologia dawno wyprzedziła standardy a tresci jak nie było tak nie ma. Czyż nie byłoby pięknie w czasie najbliższych ME nie sluchać komentarza komentatora tylko dostrzegać numery na koszulkach zawodników? A może i ich nazwiska? Skoro nasze telewizory to umożliwiają to dlaczego nikt nie chce nam tego dać? W dobie transmisji PPV myślę, że wielu z nas byłoby skłonnych dopłacić za takie opcje. Nawet ja pomimo wrodzonego skąpstwa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
vvv - nic z tego nie zrozumiałem.
Od samego początku, śledząc historycznie - po pojawieniu się technologii największe telewizje świat zawsze rzucały się na nowości transmisji. A teraz cisza. Jedy NHK , czyli telewizja japońska od kilku lat prowadzi pokazy, transmisje , badania nad 8K. I oficjalnie potwierdza kiedy i gdzie beą transmisje. Przewalczono też system transmisji 8K.

Co to ma wspólnego z kup, kup - nie ma bladego pojęcia.
Przecież nikt nikomu nie przykłada pistoletu do skroni i ie każe niczego kupować . Nie jesteś za rozwojem Twoja sprawa.
Ja obserwuję 8K - od pierwszego pokazy Sharpa, później Panasonica, LG.

Ja wybieram 8K. Ty wolisz 4K - Twoja sprawa.
 

jgx

New member
Bez reklam
Ja jednak czytałem nie tylko tu, że docelowym standardem ma być 8k. Niestety obecnie spotykany teksty mówiące o 16k. Ja nie chcę zatrzymywać postepu, także marzę o ścianach oled zamiast farby ale ponieważ moge tego nie dożyć, to chciałbym mając tv 4k pooglądać trochę takiej telewizji. Nie musi być wszystko, nie musi być bezpośrednio z DVB, ale niech będzie... a tu ochy i achy, technologia dawno wyprzedziła standardy a tresci jak nie było tak nie ma. Czyż nie byłoby pięknie w czasie najbliższych ME nie sluchać komentarza komentatora tylko dostrzegać numery na koszulkach zawodników? A może i ich nazwiska? Skoro nasze telewizory to umożliwiają to dlaczego nikt nie chce nam tego dać? W dobie transmisji PPV myślę, że wielu z nas byłoby skłonnych dopłacić za takie opcje. Nawet ja pomimo wrodzonego skąpstwa.

Jeśli jesteś jednym z wielu ......... którzy dali się naciągnąć na nowy sprzęt 4K w sytuacji gdy praktycznie nie ma czego na tym oglądać to miej pretensje do siebie a nie do garbatego że ma garba. 4k na razie nie istnieje dla przeciętnego konsumenta i jeszcze przez 2-3 lata istnieć nie będzie Przynajmniej u nas. Większość ludzi ogląda byle co na byle czym i nie myśli o takich rzeczach jak FHD nie mówiąc już o UHD - niestety taka jest smutna prawda. To że Ty masz tv UHD i szybki net to twój problem i fantazjowanie o UHD w sieci nic Ci nie da.....
 
Do góry