Samsung Electronics prezentuje nowy dysk SSD 750 EVO 500 GB.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung Electronics prezentuje nowy dysk SSD 750 EVO 500 GB.


http://samsungmedia.pl/releases/1397
s-500-500.jpg
Firma Samsung Electronics zaprezentowała dysk SSD 750 EVO (SSD) o pojemności 120 GB, 250 GB i całkowicie nowy dysk o pojemności 500 GB. Dyski 750 EVO SSD zapewniają konsumentom masowym i producentom komputerów PC migrację danych z dysków twardych (HDD) lub dysków SSD klasy podstawowej, o niskich parametrach eksploatacyjnych, na szybsze i bardziej niezawodne rozwiązania pamięci masowej wykorzystywane w codziennym użytkowaniu komputera.
W tej serii dysków zastosowano zaawansowaną technologię NAND Flash Samsung w połączeniu z wieloma autorskimi funkcjami, takimi jak TurboWrite, zabezpieczenie Dynamic Thermal Guard i tryb RAPID, które wspólnie przyczyniają się do wysokiej wydajności urządzeń. Dyski 750 EVO SSD, wyposażone w niezwykle wydajny kontroler MGX, zapewniają sekwencyjny odczyt i zapis z prędkością, odpowiednio, do 540 MB/s i 520 MB/s, w przypadku korzystania z funkcji TurboWrite.
Seria 750 EVO jest idealnym rozwiązaniem do modernizacji komputera PC i znacząco zwiększa moc obliczeniową i wielozadaniowość komputerów na potrzeby użytkowników w domu, szkole i biurze. Dzięki funkcji migracji danych Samsung Data Migration oraz oprogramowaniu Magician modernizacja do 750 EVO z istniejącego urządzenia pamięci masowej jest szybka i łatwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych danych, SSD wyposażono również w niezawodne 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES. W przeciwieństwie do HDD, 750 EVO SSD nie zawiera ruchomych części, klienci nie muszą więc martwić się o ich zużycie eksploatacyjne, które może spowodować utratę lub uszkodzenie danych.
Samsung zaoferuje konsumentom nowy dysk 750 EVO 500 GB z gwarancją ograniczoną na okres trzech lat lub 100 terabajtów (TBW). Sugerowana cena detaliczna producenta dysku 750 EVO 500 GB wynosi 149,99 USD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samsung robi kiepskie dyski.

Ja takie samo mam zdanie .. i sam się przekonałem o tym, kiedyś już o tym pisałem... zresztą znam kilka osób co miało podobne problemy jak ja z dyskami od samsunga ... ja tej firmie już podziękowałem za ich dyski..nigdy w życiu więcej...

Nie chodzi o to że inne są niezawodne - chodzi o to że choćby ja który używałem dysk od samsunga 10 razy w roku na maksa rozwalił mi się po 3 latach, a mam 2 starsze innych firm plus jeden mam służbowy i z tamtych korzystam bardzo dużo i wszystko ok, a z samsungiem do bani... do tego znam przykłady wśród znajomych co również mieli podobne problemy czy to z zew. dyskiem czy też z dyskiem w laptopach od samsunga ...

Oczywiście to nie oznacza że inne dyski również muszą polecieć ale ja patrząc na swoje doświadczenie już nigdy nie kupię dysku od tej firmy i każdemu odradzam.. jeśli dysk jest używany powiedzmy 5-7 razy w roku - przechowywany w sterylnych niemalże warunkach - nigdy nigdzie nie przewożony, nigdy nie był mocniej odłożony po 3 latach się rozwala to ja już dziękuję za ich dyski..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście mam na myśli dyski tradycyjne - pewnie Kolega Kapusta również takowe ma na myśli..
 

Rafal7

Banned
Tak, mam na myśli tradycyjne dyski 3,5" i 2,5", lecz to według mojego poglądu nie ważne jaki to dysk , to jednak samsung.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Mam podobne zdanie o dyskach Samsunga ?!
Niemniej jakiś czas temu zainstalowałem do mojego Mac-Pro jeszcze
Stary model ssd 820 i działa całkiem fajnie :) Nic się nie dzieje !
Na pewno bym nie kupił zwykłego ale jak wcześniej napisano SSD od
Samsunga to są jedne z lepszych ;)i cena niezła
Jako ciekawostkę napiszę ze mam ponad rok takie maleństwo :
Dysk zewnętrzny SANDISK Extreme 500 Portable 240 GB
i na wyjazdy jako magazyn zdjęć jest idealny :)
 

MKa11

New member
Nie ma niezawodnych dysków, od "niezawodności" jest backup.
W przypadku SSD Samsung robi niezłe dyski, ale i tak każdy kiedyś padnie, taka natura SSD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz - kiedyś padnie i przy SSD praktycznie nie do odzyskania to co jest na takim dysku.. dlatego ja zdjęcia i filmy z wczasów mam na zew. dysku tradycyjnym bo firmy w większości wypadków są w stanie to odzyskać co na nich się znajduje.. Natomiast w kompach myślę że za jakiś okres czasu będą zapewne tylko dyski SSD.. kwestia żeby ceny ich spadły a wtedy producenci będą takowe wkładać na potęgę.
 
Ja o SSD Samsunga nie wypowiadam się bo nie mam takowych...
Paranoja to po co tu piszesz czy to jest temat twoich doświadczeniach czy o dysku ssd konkretnym modelu. ... czytanie nie boli ale zawsze coś można zje....baaaccc dla swojej dziwnej zasady. .....
Wg mądrości pana:
nie pojadę samochodem bo rower się popsuł

Litości [emoji23]

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Do góry