Tajemnice HDR - czyli przemysł pracuje nad dodaniem dynamicznych metadanych w normie HDR10.

Piramida

Well-known member
Bez reklam
P1740262.JPG


Po co w ogóle wklejać takie zdjęcia ?
Szkoda że jasność/kontrast nie są zmniejszone do 10 %...a jak to kąty widzenia,to trzeba było jeszcze bardziej odejść w bok...,najlepiej z tyłu ;)
 

dajenno

New member
dla mnie to pic na wode bo i tak zadna telewizja tewgo nie obsluguje a ludzkie oko az takiej roznicy nie zobaczy miedzy hdr a bez :)
 

FoX88

New member
View attachment 14515 Jesteś pewien ? a tu widzisz różnicę ?

No ok, ale z tego co wiem HDRa nie da się zobaczyć na monitorze bez HDR (np. 1080p), a tutaj różnicę widać, więc albo jest to jakaś galeria ala przekłamań albo po prostu podbite wartości na jednym, a na drugim nie.

HDR jest fajny, najbardziej w grach, w filmach z netflixa wypada słabo, pewnie na streamingu ciężko to przesłać, a filmów UHD z płyty jakoś nie oglądam, bo za drogo.

Tylko właśnie zbyt wiele osób oczekuje, że HDR będzie bić jasnością po oczach. Mam KS7000 i w przypadku HDR to są szczegóły, które sporo wnoszą w wartości wizualnej, ale gra wcale nie powoduje oczopląsu na rekomendowanych ustawieniach HDR. Ba, parę osób narzeka na forach, że w HDR obraz jest zbyt ciemny..
 
Do góry