Chińskie marki mocno rosną na światowym rynku telewizorów. Spadek koalicji koreańskiej.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chińskie marki mocno rosną na światowym rynku telewizorów. Spadek koalicji koreańskiej.

017__MG_2452.jpg
Samsung dominuje światowy rynek telewizyjny przez 10 rok z rzędu.

Przez ostatnie 10 lat Samsung jest na szczycie światowego rynku telewizorów. W 2015 roku Samsung posiadała udział w rynku 21,0 proc. LG zajęła drugą i trzecią Sony. Japońskie marki nadal walczą o miejsca, a chińskie marki rosną i to wyraźnie, bo kilkadziesiąt procent rok do roku.

W ciągu ostatniej dekady marki rodem z Korei Południowej podbiły rynek telewizyjny, ale stoją one w obliczu nowych zagrożeń. W ubiegłym roku Samsung i LG posiadały łącznie 33,6-procentowy udział w rynku (jest to spadek o 10% - z 37,1 procent w 2014 roku) pod względem sprzedaży jednostkowej.

Japońskie marki nadal walczą. Obecnie tylko Sony znajduje się w szczytowej piątce.
Duży spadek notuje Panasonic. Marki Sharp, Toshiba, Hitachi, JVC i Pioneer już się nie liczą na rynku globalnym telewizorów. Połączone japońskie marki mają udział 15,3 procent (spadek z 18,8 procent w 2014 roku)w rynku telewizyjnym.

Zamiast tego, chińscy mocno atakują rynek. W ubiegłym roku chińscy producenci zanotowali łączny udział w rynku na poziomie 27,5 procent (wzrost z 21,8 procent w 2014 roku) na rynku światowym. A dopiero marki rozpoczęły atak na Europę i USA.

W 2015 roku Samsung posiadał udział w rynku 21,0 procent w kategoriach sprzedanych jednostek i jest to spadek z 22,5 w 2014 roku. LG był drugi w 2015 z udziałem 12,6 procent (spadek z 14,5 procent w 2014 roku). Sony był trzeci. IHS nie określił udział w rynku Sony, ale powiedział, że chiński Hisense i TCL posiadają po 5,6 proc udziału w rynku.


flatpanelshd
 

bluray

Banned
SONY to się w ogóle w Polsce przestał sprzedawać.

Panasonic to idzie tylko chłam z Turcji. Seria 2xxx/3xxx.
Godny Biedronki.

Sytuacja taka, że SAMSUNG/LG i na podium nowość ... TLC ?
 

pantomima

Banned
SONY to się w ogóle w Polsce przestał sprzedawać.

Panasonic to idzie tylko chłam z Turcji. Seria 2xxx/3xxx.
Godny Biedronki.

Sytuacja taka, że SAMSUNG/LG i na podium nowość ... TLC ?

Bo Sony ma ceny zaporowe - dawno temu bylo to wytlumaczalne,akceptowalne bo malo kto na rynku eferowal "jakosc" .
Obecnie Soniak niczym sie nie wyroznia .

A Panasonic - od 2/3 lat regres w jakosci - kaplica .

Od'kad pamietam posiadalem tv marki Panasonic , dxis za nic nie kupil bym Panasa , jedynie ten Oled ,ale lcd ?- nie ma mowy !
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Spadki nie wielkie, ciekawe czemu są te spadki, czy ludzie wybierają inne marki czy po prostu rynek się zapycha?
Co z tego że jakieś Chińczyki atakują rynek, jak coś się okaże chłamem to się skończy atak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lg się tyłek grzeje i już dogaduje się z samsungiem odnośnie oleów i z tego co wyczytałem to praktycznie już się dogadali żeby dać radę Chińczykom... A jeszcze nie dawno procesowali między sobą, a jak trzeba to zapomina się o pewnych sprawach, bo boją się Chińczyków jak diabeł święconej wody..
Wcześniej czy później Chińczyki i tak przegonią Koreańczyków - to jest kwestia czasu..
 

Rafal7

Banned
Ale dla mnie jakiś tam chińczyk i recenzja tego tv na jakimś forum będzie się miała nijak do aby mnie przekonać do zakupy tv jakieś wymyślonej firmy
Zdecydowanie wolałbym tv producenta z pierwszej trójki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się Kolego tylko co z tego jak na świecie ludzie wybiorą więcej tych Chińczyków - bo cena zrobi swoje.. tak jak było w przypadku firm japońskich w stosunku do koreańskich i teraz to samo będzie w stosunku do chińskich marek... to cena powoduje że coś się sprzedaje dużo... dla "normalnych" ludzi nie musi to być mega produkt - ważne żeby było tanio...
 

Rafal7

Banned
Tylko że Ci normalni ludzie to wielki procent średnio zamożnych ludzi jeżeli chodzi o nasz kraj, i ciekawe ilu potencjalnych klientów jest stać na kupno tv co dwa lata lub ilu ludzi stać nerwowo aby wytrzymać bez tv który będzie ciągle w serwisie.
Już nie wspomnę o jakości takiego tv
Np. Będzie tv za 4000 55 cali o nazwie KsiangYung i co byś wybrał za te 4k?
Bo ja któryś tv z pierwszej trójki, bał bym się wydać swoje pieniądze na byle co.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kapusta to nie chodzi o to co ja bym wybrał bo ja wiadomo co bym wybrał.. ale zobacz za ile kupuje się tv choćby na tym forum - wyjdzie średnia 5 tyś ??? A to średnia - tak jak z pensją średnio krajową ile ludzi widzi taką pensję ??? W związku z tym uważam że w większości przypadków ludzie patrzą i będą patrzeć na cenę, a z tv Kolego to i tak w dużej mierze to loteria patrząc na ilość wpisów choćby na tym forum... Wg mnie jest to najgorsze urządzenie rtv pod względem ilości awarii ... patrząc np. na wzmacniacze amplitunery itp..


Do tego uważam - nie należy zakładać z góry, że te tv będą się psuć częściej niż te które mamy teraz na rynku - chyba żeby, to wtedy takie firmy w Europie przynajmniej nie mają szansy bytu.. może być również, że to nie będzie takie byle co.. wystarczy że Sony i Panasonic nie dadzą rady i Chińczyk ich wykupi... i cała technologia będzie w ich zasięgu tylko cenowo będą jeszcze tańsze od Koreańskich tv. ale jeśli te firmy wejdą na rynki Europy to i serwisy powstaną i myślę że będą wstanie to ogarnąć..
Nie wiem czy słyszałeś, że teraz na czasie będą Indie bo tam jeszcze taniej da się robić takie czy inne rzeczy - bo jeszcze tańsza jest siła robocza .. to ja już nie wiem czy tam za darmo robią ludzie czy faktycznie za tyle żeby wyżywić rodzinę ???
A jak będzie to zobaczymy- czas pokaże..


Nie żebym był za Chińczykami, ale to co może się wydarzyć - może naprawdę zamieszać troszkę na rynku rtv jeśli chodzi o tv...
 
Ostatnia edycja:

rafaelo94

New member
Jak dla mnie to nie ma się co bać chińskich tv. Mam telefon z Chin i jestem z niego bardzo zadowolony. Był dużo tańszy od Samsunga czy innych, a co do jego działania nie mam żadnych zastrzeżeń. Zresztą ma w środku wszystko to co inne największe marki m. in. procesor Qualcomm'a.

Wysłane z mojego X800+ przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie znasz takich osób co mają, a właściwie mieli tel. chińskie i już nie chcą na inne patrzeć ???
Kolego tu nikt się nie boi - czas pokaże czy te firmy wejdą na Europe i jak sobie poradzą zarówno z jakością oferowanego produktu jak i awaryjnością....oraz serwisem
Patrząc np. na choćby Huawei nie wiem jak teraz ale jeszcze kilka tygodni temu na ich stronie - patrz RP strona- nie było instrukcji ich topowego modelu :) to są takie szczegóły ale wyobrażasz sobie żeby Samsung S6,7 nie miała na stronie instrukcji ? I jak zadzwonisz na infolinie to Pani nie była zbytnio tym faktem wstrząśnięta, czy tez zmieszana.. :) niemalże wyszło że to normalna sprawa - po co instrukcja do tel ludziom...


Tak jak pisałem wcześniej wg mnie trzeba poczekać i zobaczyć co to będzie - na stan dzisiejszy jeszcze chwila upłynie zanim te firmy wejdą na Europę..
 
Ostatnia edycja:

rafaelo94

New member
Instrukcja obsługi napewno w pudełku z telefonem, ale czy po polsku? Przynajmniej wiesz dlaczego płacisz mniej, a nie jak z samsungiem za co ja mam zapłacić tyle pieniędzy...

Wysłane z mojego X800+ przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że jest 3 -4 stronicowa :) i musi być po Polsku bo takie prawo mamy, ja mam na myśli o profesjonalnej instrukcji.. oczywiście nikt nie zmusza do zakupu S6 czy S7 czy też Z5 ale w tel. Samsung, Lg, Sony nawet najprostsze tel. mają takową instrukcje na stronie producenta.. a Huawei w topowym nie ma takiej instrukcji - a najtańszy to nie jest tel.. ale najgorsze jest to że pani z którą rozmawiałem to nie bardzo widziała w tym problem... i właśnie może takich rzeczy ludzie się boją - bo nie wyobrażam sobie żeby jakaś chińska firma robiła amplitunery i żeby do takiego sprzetu dali 4 stronicową instrukcję obsługi..
 
Ostatnia edycja:

rafaelo94

New member
Może jest ktoś na forum co ma xindak'a albo yaqin'a to coś powie. Ja w tym temacie tak nie siedzę, więc się nie będę wypowiadał i siał propagandy ;) Pozdro

Wysłane z mojego X800+ przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czas pokaże jak się rozwinie sytuacja na rynku. Na chwilę obecną nie kupiłbym chińskiego wynalazku w postaci TCL/Thomson, ale co będzie za rok czy za dwa, tego nikt nie wie. Nie mam klapek na oczach i nie wykluczam zakupu chińskiego TV w przyszłości, ale tylko jeśli będzie oferował dobrą jakość.
 
Do góry