Panasonic prezentuje nowe modele telewizorów z serii DX780, DX750, DX700, DX650 i DX600

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic prezentuje nowe modele telewizorów z serii DX780, DX750, DX700, DX650 i DX600 .

Oprócz nowych zaprezentowanych modeli DX900 i DX800, Panasonic wyda kilka nowych modeli średniej klasy Ultra HD na 2016 rok. Niektóre z nowych modeli będzie wspierać HDR i wszystkie z nich będą posiadać Firefox OS.

Średniej klasy telewizory UHD do 2016

Line-up będzie zawierać kilka średniej klasy telewizorów Ultra HD.
Seria DX780 i DX750 to są dwa warianty konstrukcyjne tego samego telewizora. Są to najtańsze telewizory UHD Panasonic.
W Europie DX780 i DX750 będzie wyposażony w podwójny tuner.
Seria DX780/DX750 będzie dostępna w rozmiarach 50, 58 i 65 ".


DX700 też telewizor UHD i ma być następcą zeszłorocznego CX700. Ciekawe czy również ze słąbym strefowym podświetleniem matrycy ? Oferuje wsparcie dla Wide Gamut Color. Jest to także najtańszy telewizor ze wsparciem HDR.
DX700 będzie dostępny w 40, 50 i 58 ".

DX650 jest średnia półka UHD o smukłej konstrukcji. TV Ultra HD bez HDR.
Będzie on dostępny w 40, 49 i 55 ".



DX600 to będzie najtańszy telewizor Ultra HD 2016.
DX600 będą dostępne w 40, 49 i 55 ".

Wszystkie nowe telewizory Panasonic UHD posiadać będą Firefox OS.
flatpanelshd
 
Ostatnia edycja:

lagosp

New member
Podoba mi się ich design. jest zupełnie inny niż to co praktycznie zawsze oferowali- bezpiecznie i nudno. Dobrze też, że w budżetowych telewizorach przestali się ścigać na ilość cali. Czy każdy z nich będzie miał firefoxa OS?
 

kuba378

Active member
Przecież pisze na końcu:

"Wszystkie nowe telewizory Panasonic UHD posiadać będą Firefox OS."

flatpanelshd
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Modele DX900 i DX780 są już w oferfcie EURO z natychmiastowym odbiorem. Ale ceny trochę z kosmosu. Za 50DX780 chcą 6700 !!! Tak z 2 tys. za dużo:)
 

pantomima

Banned
Panasonic sie'pograza !
Wypuscil oleda na matrycy'Lg i na tym koniec .
W roku biezacym powiela bledy z przeszlosci.
Niemoc trwa nadal .- zadnych nowinech w gamie tv, non stop odswierzane kotlety led .
Od chwili zakonczenia produkcji pdp nic sie nie dzieje - zadnych nowych tredow w kwestii jakosci,stagnacja przez duze S,droga do nikad !
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Mam nadzieje ze w ostatnim kwartale tego roku cena za 58DX700 spadnie juz do zjadliwej i na czarny piatek bede mogl sobie sprawic ten model. O ile bedzie udany :> Wiadomo kiedy jakies pierwsze sztuki do testow beda dostepne ? Kiedy jakies pierwsze testy mozna sie spodziewac? Na francuskich stronach widze cene Panasonic TX-58DX700 (147 cm) : 1 499 € (avril) TV UHD Edge LED à Local Dimming, Fine 4K Remaster, HDR10, BMR 1400, dalle VA 8 bits 60 Hz (pas de 3D).
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Tak patrze to kurde jednak chyba lepszym wyborem bedzie Panasonic DX750 : TV UHD Full LED à Local Dimming, HCX, HDR10, BMR 1800, 3D active, dalle VA 8 bits 120 Hz. FULL LED i 120Mhz to kusi :>
 

zotac

New member
Jeśli DX750 wypadnie w testach dobrze to kto wie...Posiadam Panasonica 42 ET-5E i sobie chwalę na matrycy IPS Alpha ale jeśli okaże się że to będzie taka sama seria jak CX700 to dziękuje, postoje bo chciał bym godnego następce ET-5E a nie świetlika ze strefowym podświetleniem który nawet nie posiada autorskiej matrycy.
 

darlen

Member
To ciekawe, że modele z 2011 roku posiadały matryce IPS-Alpha HITACHI które były 10 bitowe i umożliwiały wyświetlenie rozdzielczości dynamicznej na poziomie 1080 linii i było to zapisane w karcie katalogowej - a obecnie żadne TV tego nie posiadają - może tylko DX900 -ale nie jest to jakoś wyraźnie zaznaczone i za jakie pieniądze
 

barburian

New member
Bez reklam
LG 2016 dla Zainteresowanych

LG 65UH7700 Cena 2799 $
3D- No
webOS 3.0
ENERGY STAR Qualified
ULTRA HD (3840x2160) Yes
TruMotion 240Hz Yes
Quantum Display Yes
IPS Panel Yes
Super Mastering Engine Yes
HDR Super w/ Dolby Vision™ Yes
True Black Panel Yes
True Color Accuracy Yes
ULTRA Luminance Yes
4K Upscaler Yes
Local Dimming Yes

LG 65UH8500 Cena 2999 $
3D- Yes
webOS 3.0
ENERGY STAR Qualified
ULTRA HD (3840x2160) Yes
TruMotion 240Hz Yes
Quantum Display Yes
IPS Panel - Yes
Super Mastering Engine Yes
HDR Super w/ Dolby Vision™ Yes
True Black Panel - Yes
True Color Accuracy Yes
ULTRA Luminance Yes
4K Upscaler Yes
Local Dimming Yes
Input Lag - 31,6ms
 
Hej,

Mojego 58DX780 odebrałem w piątek z serwisu w zamian za uszkodzoną matrycę w 55AS800.
Poszło 1:1, czekałem 3 tygodnie, ale opłacało się, mam odświeżony model z aktualnego roku i 3 cale większy TV, tutaj duży plus za sprawną wymianę dla Panasonic Polska !
Bałem się o transport, a karton okazał się mniejszy niż AS800, także bez problemu wszedł do auta.

Jest dość późno, a jutro w trasę, także napiszę pokrótce moje odczucia.

PLUSY:

1. Obraz zdecydowanie dużo lepszy niż w AS800, mam wrażenie, że korekcja rozdzielczości jest zdecydowanie lepsza.
2. Znacznie szybsze działanie wielu funkcji, chociażby Youtube i to w 4K, neta nie zmieniałem, tak samo Player TV, działa jakbym oglądał na Macbooku i to nie są emocje, bo jestem wymagającym użytkownikiem.
3. Jak poniżej uznałem jedną z funkcji aplikacji na iPhona TV Remote 2 - My Home Cloud za nieudaną, to muszę napisać kilka słów o samej aplikacji na plus. Na pewno wreszcie Panasonic postarał się i z aplikacji nie tylko można wyłączać TV, ale również można go włączyć. Przeglądarka swipe działa jak należy, touchpad oraz przycisk umożliwiający przesyłanie wprowadzonych znaków na iPhonie do Viery.
4. Dźwięk jest również wyraźniejszy, ale jak pisałem powyżej moje porównanie odnoszę do AS800, który uwierzcie mi też był super dla mnie TV
5.Na plus zasługuje również - czego nie ma większość TV - 2x złącze CI+, które również ten telewizor posiada - nagrywanie i odtwarzanie innych kanałów. W AS800 były sloty obok siebie, tutaj są razem (można to zobaczyć na załączonych zdjęciach).
6. Kolejny plus to cichość działania, AS800 miała wiatraki, które były słyszalne w długich bardzo cichych scenach, mam bardzo wyczulony słuch, tutaj totalna cisza.

MINUSY:

1. Zdecydowanie jestem rozczarowany niedziałaniem My Home Cloud na iPhonie, po niedawnym update 19 marca 2016 nie mogę się zarejestrować i sterować spoza domu telewizorem (planowanie nagrywania), brak TV Anywhere, chociaż w TV jest wszystko powłączane.
2. Pilot bez zmian, dodano jedynie Netflix i zmieniono umiejscowienie wyciszenia, w komplecie nie było drugiego pilota, w AS 800 był dotykowy
3. Na razie nie znalazłem więcej, chociaż mam 2 typy, ale zobaczę z biegiem czasu jak mi się będzie z tym żyło - ramka srebrna i dioda dość intensywnie świecąca. Po dłuższym użytkowaniu pewnie znajdzie się więcej minusów, ale o tym napiszę za jakiś czas, pewnie sprawdzę również równomierność podświetlenia matrycy itp, ale póki co nie zauważyłem jakiś problemów, za krótki czas, tylko załączam niebieskie podświetlenie, dla mnie jest równomierne

Miałem przez te 3 tygodnie mały TV raz z wypożyczonym tunerem SAT Ferguson Ariva 253 combo, który okazał się totalną***porażką, wolę już nagrywanie przez Panasonica, chociaż tutaj też nie jest kolorowo, ale chociaż chodzi bez zacięcia, jednakże brakuje mi kilku funkcji, potestuję i zobaczę czy nie zakupię jednak Miraclebox z Enigma2.

W załączeniu kilka zdjęć i film.

https://youtu.be/GRK-uehztRY - nagrywane w 1080p60

Nie ma co się sugerować uchwyconym odświeżaniem poprzez TV przez iPhona, bo to nie ma związku, to są różne urządzenia, a migotanie nie jest widoczne dla żadnego oka.

 

zotac

New member
A jak się ma sprawa z Czernią?Czy modele na 2016 są pod tym względem lepsze?Głownie to mi chodzi o strefowe podświetlenie matrycy, w modelach z 2015 była to porażka a w tym jak to się ma bo test kikiego potwierdził że to jest lipa po całości z tym strefowym podświetleniem:/
 

zotac

New member
Chyba obawiam się, że niestety tak jak z 2015
Test: Panasonic TX-50DX780E - fwd - FWD Magazine


A już myślałem że będzie to rozwiązane dopracowane,Local dimming..Przecież to jest wiadome że filmy ogląda się najlepiej w nocy i pokaz pionowych pasów na czarnym tle to jest dość wku...Oglądanie tv w ciągu dnia u mnie nie wchodzi w gre tzn tv w dzień dla mnie nie istnieje.Czy kiedykolwiek te czasy wrócą jak Panasonic robił plazmy tak dobre...?W takim razie chyba odpuszczę sobie ten model i czekam na rzetelny test od kikiego czy wato w modele 2016 wchodzić
 
Do góry