Philips 6101 — obraz UHD i HDR+ dla każdego.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]Philips 6101 — obraz UHD i HDR+ dla każdego.[/FONT]
12728762_1013336772061447_1157483874707980442_n.jpg
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Seria Philips 6101 to bazowa propozycja dla osób, które mimo skromnego budżetu chciałyby oglądać telewizję w jakości HD. Silnik przetwarzania Pixel Plus Ultra HD generuje wyraźny, żywy obraz UHD niezależnie od podłączonego źródła, nawet po przekonwertowaniu materiału z innego formatu i niższej rozdzielczości.
[/FONT]
12743770_1013336925394765_3554891231142812996_n.jpg
[FONT=&quot]Systemy Micro Dimming i bezpośredniego podświetlenia diodami LED optymalizują kontrast i jasność pozwalające uzyskać zgodność ze standardem HDR+, natomiast system Natural Motion gwarantuje płynność i wyrazistość odtwarzania nawet najbardziej dynamicznych scen.[/FONT]
12705669_1013336785394779_4145778775839082944_n.jpg
[FONT=&quot]Telewizor 6101 oferuje również dostęp do platformy Philips Smart TV, gdzie można znaleźć mnóstwo darmowych i płatnych powtórek programów telewizyjnych, filmów, gier i innych usług.[/FONT]
[FONT=&quot]Zapakowany w prostą, czarną obudowę z nożycową podstawką, 6101 doskonale się odnajdzie w każdym nowoczesnym domu.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

MaXeN84

New member
HDR przy jasności 350 nitów? Może to skrót od HD Ready? ;) Już samo rozdzielenie przez Philipsa na HDR+ oraz HDR Premium jasno daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z tanim chwytem marketingowym, no ale w końcu dla klienta najważniejsze że będzie miało magiczną nową technologię HDR, a że efekt nie zawsze taki sam...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem, że widziałeś jak dział stąd Twoja opinia ?
Nie widziałem Cie na tej prezentacji.
Ja widziałem i uważam działa jak dla mnie... za dobrze. Na razie nie jestem zwolennikiem HDR.
 

MaXeN84

New member
Nie widziałeś, bo siedziałem za Tobą ;)
Istotą przecież ustalonej normy HDR (CEA-861.3) jest szeroki zakres tonalny, a jasność rzędu 350 nitów to nawet TV TCL-a z poprzedniego roku uzyskują.
Pomijając fakt, że nie jesteś zwolennikiem HDR chyba przyznasz, że efekt ten będzie zgoła odmienny na matrycy będącej w stanie osiągnąć 700 czy 1000 nitów?
W końcu już samo rozróżnienie przez Philipa na HDR+ i HDR Premium raczej na to wskazuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz trochę racji. Hdr ma mieć swoje wymagania jako minimum.
Dla mnie jest sztuczne i nie naturalne, chociaż na szkoleniu projektorów SIM2, czyli najwyższa półka projektorów na świecie, szef produktu twierdzi, że HDR w projektorach to ogromny przełom. Niestety nie zdążyliśmy sprawdzić tego na własne oczy bo samolot czekał.
Ale w telewizorach mamy Philipsa z HDR PUS8601, ma 700 nitów i HDR dla mnie...
Podobno lepiej to ma wyglądać na 1000 nitów. Tak z kolei twierdził szef produktu na Europę wczoraj na pokazach telewizorów TCLa.
Nowy model TCL 65 z serii S9000 ma też mieć wszystko co najlepsze , od QD, 4K, kalibrację, po HDR premium. Będzie zakrzywiony i ma powalać na kolana również płynnością.
Pożyjemy, zobaczymy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś zapewne HDR będzie dopracowany na maxa i można wtedy oceniać - na razie jak dla mnie szkoda oczu ... bo daje to po oczach nieźle, a szczególnie tym którzy lubią bez światła oglądać..
 
Do góry