TCL 50s7806 test telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 50s7806 test telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

017__MG_2452.jpg
TCL - to nie jest żadna nowa firma.

TCL to ogromny chiński producent telewizorów ( obecnie 3 miejsce na świecie), który do tej pory rządził - z dużą skutecznością - na rynku azjatyckim.

a7e3b1b3d3c818f7fa2e26e19b9da246ceb9d4fd.jpg
Grupa TCL, utworzona w Chinach w 1981 r., jest jedną z największych chińskich grup elektroniki użytkowej. Firma zatrudnia obecnie ponad 70 tyś osób w ponad 80 zakładach, w tym w 18 ośrodkach badań i rozwoju, 20 zakładach produkcyjnych i ponad 40 oddziałach na całym świecie.

TCL, jedna z najbardziej dynamicznych firm w Europie i największy producent w Chinach, ma intencje wzmocnić swoją obecność w Europie.

To właśnie firma TCL jako pierwsza na świecie zdecydowała się wprowadzić telewizory z kropką kwantową. Telewizory który cieszą się ogromnym uznaniem wśród użytkowników.

Smart TV w telewizorach TCL wcale nie jest ubogi.
Zachowane są wszystkie najbardziej oczekiwane aplikacje.

Ale są dostępne bardzo duże ilości, które możesz ściągać na swój telewizor z różnych krajów, podobnie jak robi to Sharp czy Philips.

Trzeba tylko wpiąć się do sieci.

I za chwilę, w czasie rzeczywistym masz pełen dostęp do zasobów

Na prezentacji filmu tych znaczników już nie ma.

Zabawa na poziomie korzystania własnego źródła typu konsola - to pewna satysfakcja radości.
Dla zawodowców się nie nadaje.

Nawet przy skrajnych ustawianiach ( tylko po co ) też nie ustępują największym producentom tego rynku.
Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...lewizorow-na-swiatowym-rynku.html#post1233860
 

seba232323

New member
Ten telewizor ma smarta opartego o androida ? , czy ja dobrze widziałem i cz można tam sciągnąć jakiegoś innego playera do filmów , i czy ma flasha (czy chodza filmy z zalukaj i cda),i html ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Serwis ogólnopolski, bo przecież w Polsce jest od lat fabryka w Żyrardowie , która produkuje telewizory na całą Europę.

Ten telewizor nie ma Androida.
 

bartmeces

Member
Test zamknięty ! no to nie ładnie.Oglądałem w Saturnie 50 bardzo fajny model,cieniutki ładny obraz a 58 tylko droższy o 100 zł
 

utrinque

New member
Mam TCL U58S7806S i Panasa 65AX800. TCL odtwarza HEVC z DVB-T (1080) i z satelity (4K) wbudowanym dekoderem bez problemu, Panas niestety nie. TCL odtwarza pliki HEVC, których Panas nie otworzy. Panas chyba w ogóle nie czyta plików mkv.

Panas ma za to tryb 3D i Displayport. Gry w 2160p 60Hz na 65 calowym ekranie wyglądają oblędnie.

TCL to lepszy telewizor. Panasonic to lepszy monitor do PC.

Mam dysk USB który czyta TCL a Panas nie potrafi (NTFS). Panas nie otwiera dysku 4TB przez USB.

Panas w połączeniu z Nvidia Shield TV może odtworzyć pliki ale nie otworzy sygnału z satelity w 4K.

Żeby na Panasie mieć Netflix nie można wybrać regionu Polska tylko np. Francja.

Odtwarzacz dysków USB w TCL lepiej obsługuje katalogi niż Panas.

I'm dłużej mam Panasa tym bardziej podoba mi się TCL...

Przy materiale o kiepskim bitrate i rozdzielczości ani jeden ani drugi cudów nie robi. Przy dobrej jakości materiale obraz na obu jest świetny. Czy warto brać Panasa za dwa razy większą kwotę? Do oglądania TV, Netflix'a, YouTube i plików na pewno nie. Do PC na pewno tak, jeśli karta graficzna w PC nie ma HDMI 2.0.

Oba mają sporo wad. Jak ktoś nie może się doczekać na tanie Oledy to Tab S Samsunga pierwszej generacji pomimo, że nie ma rozdzielczości 4K tylko 1440p bije jakością obrazu oba LEDy i można go znaleźć za "grosze". Niestety nie ma sprzętowego dekodowania HEVC ani materiałów 4K więc odpada oglądanie na nim sporej części dostępnych materiałów ale YouTube, Netflix, KODI będą działały świetnie.

TCL robi zaskakująco D O B R E telewizory za pół ceny (a cena ta ciągle powoli spada).
 

farenthide20

New member
No to moja opinia na temat tego TV nie będzie pozytywna.

Mianowicie pierwsze co mnie zirytowało to brak pilota z żyroskopem, gdzie w opisie miał takowy być - sklep przeprosił za pomyłkę w opisie i zaproponował zwrot TV.

Druga ważna sprawa to SMART TV w tym niby fajnym telewizorku.
Pomimo aktualizacji oprogramowania aplikacje w tym TV się wieszają po czym muszę wyłączać TV z gniazda zasilania i po ponownym uruchomieniu dalej działa.

W zależności jaka to apka tv raz się wiesza raz nie.

Po trzecie - TV miał obsługiwać formaty plików mkv - niestety nie wszystkie filmy w tym TV działają lub sa nie poprawnie wyświetlane np. działa jedynie dźwięk a obrazu brak.

Za dużo pierdół na samym początku.

TV najprawdopodobniej odeślę i zakupię Telewizor LG (nie pamiętam modelu) - kolega ma i smart działa wyśmienicie, nie wiesza się, wszystkie filmy które u mnie nie działają u niego otwierają się prawidłowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebnie sie zirytowałeś bo to nie wina telewizora , ten telewizor nigdy nie nie miał takiego pilota . Piloty z żyroskopem ma PHILIPS .
Nie wiem jaką masz aktualizację bo po ostatniej wszystko śmiga aż miło . Szkoda, że nie masz kalibracji bo byś dopiero sie zdziwił .
 
Do góry