Android TV 6.0 wtoczy się bardzo szybko - oto, co wiemy...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android TV 6.0 wtoczy się bardzo szybko - oto, co wiemy...

Telewizory i odtwarzacze multimedialne z Androidem TV są aktualnie uruchomione w wersji 5.1. Aktualizacja 6.0 poprawi stabilność/wydajność, wprowadzi funkcję wyszukiwania głosowego w nowej formule i doda kilka nowych funkcji. Działania rozpoczną się wkrótce.

Android TV w wersji 6.0

Co dziwne, żaden z producentów na targach CES nie chciał potwierdzić kiedy Zefir, czyli Android TV w wersji 6,0 nadejdzie. Sony nawet nie chce potwierdzić czy w 2016 telewizory będą posiadać nowy system 6.0 czy nie.
sonyandroidtv60-1.jpg

Wyszukiwanie głosowe UI otrzyma odświeżony wygląd. Sklep Google Play posiada również nowy, świeży wygląd. Zostaliśmy poinformowani, że ​​telewizory rzeczywiście uruchomią wersję 6.0 Android TV w 2016 roku. Pamiętajmy, że producenci nie mogą sami zmienić interfejsu użytkownika telewizora z systemem Android.

Aktualizacja 6.0 rozpocznie na inne urządzenia od marca.

Nowi partnerzy Android TV.
Hisense, TCL, Bang & Olufsen, Vestel (JVC, Hitachi, Finnlux), Arcelik (Grundig) i RCA wszyscy podpisali się jako partnerzy Android TV.

TCL potwierdził nam, że wprowadzi telewizory z Android TV tej jesieni, prawdopodobnie na targach IFA 2016 w Berlinie. TCL powiedział nam również, że oni czekają na aktualizację i wprowadzać będę je w wersji 6.0. Ma to sens, ponieważ Google zgodził się dać jej wcześniejszym partnerom co najmniej jeden rok wyłączności.
[youtube]QtPGPBN5PJQ[/youtube]

flatpanelshd
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Żeby android działał tak stabilnie jak na telefonie to byłaby świetna rzecz. Jednak jak ma być taka systemowa miernota jak na TV Sony na 2015 r., to niech lepiej Sony da sobie spokój z tym systemem :)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jak to będzie w TV to pewnie dowiemy się za jakiś czas !
Patrząc na Telefony to Androit 6.0 jest aplikowany tylko do Niezłych Procesorów !
A patrząc na TV to nie wygląda to ciekawie (Sony 85...) no ale dowiemy się czy będzie to zaaplikowane czy Bedzie to w TV z Minionego Roku ?!
Liczę na to że STARE (słabe) procki dadzą RADĘ !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ja to mówię pożyjemy zobaczymy - czas pokaże czy nowa wersja wejdzie do tv z tego roku i kiedy to nastąpi i jaki to będzie miało wpływ na działanie tv.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
To Ja trzymam KCIUKI abyś Lolek w Swoim TV miał najnowszy System Andka I aby DZIAŁAŁ
ZNAKOMICIE !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słyszałem że do UR. modeli tez ma być android nowy - ale powiem Ci szczerze że wątpię w to :) zresztą mi to aż tak bardzo nie potrzebne .. dobrze byłoby żeby tv z tego roku miały najnowszego antka i żeby lepiej chodził niż to miało miejsce na początku w tv z ur. teraz jest już lepiej ale dalej nie jest to co powinno być wg tych co dużo korzystają ..
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No właśnie z tego co Piszesz to na prawdę Jesteś odosobniony ?!
Jak się czyta inne Fora a zwłaszcza zagraniczne to większość jest nie tylko tym TV ale FirmA SONY zawiedziona i widać ze w tym roku jest co do Softu podobnie jesli nie Gożej jak w minionym
Roku jak w Philipsie !
Ufam że Sony nie zostawi Ludzi z Problemem podobnie jak Philips ???
Napiszę jak Ty piszesz : Zobaczymy !
I to pewnie szybko ?!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego co ja wyczytałem to Philips miał znaczne większe problemy z Androidem ale pewnie to też kwestia komu jaki model się trafił... zauważ że topowy tv Philpsa z tamtego roku nie wiem w końcu czy się pojawił czy już może jest ale jak jest to wszedł dopiero pod koniec ur... jest problem z antkiem i to nie podlega dyskusji... zobaczymy jak będzie w tym roku.. Ci którzy lubią ten SO mówią że jest w antku przyszłość, a jak będzie to wszyscy się przekonamy za jakiś rok/dwa bo jeśli antek miałby być naprawdę dobrym systemem to w przyszłym roku tv muszą już na 100% śmigać jak ta lala .. w przeciwnym wypadku moje osobiste zdanie powinni wszyscy zrezygnować z tego systemu...
ja tv kupiłem do sypialni i kopiłem typowo pod 4k i pod 3d dla dzieci żeby na dwóch tv można było jednocześnie oglądać - sam obraz w tym tv jest świetny patrząc cena - jakość obrazu - osobiście tylko korzystam Yt a ten sprawuje się tez bardzo dobrze wiec nie narzekam .. nie licząc że przez pewien czas miałem problem mały z 3d ale w końcu jednym softem rozwalili to a innym poprawili :) podsumowując ja jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Lolek to co napisałeś to jest Twoje Zdanie już czytane kolejny raz i Ja Ci wieże ze piszesz
Prawdę ale tylko w swoim odczuciu !!!
Ten TV ma archaiczny procek i do oglądania Obrazu na pewno się Super Nadaje (nie zawsze4K)
I jak ktoś podobnie jak Ty kupił go tylko jako zwykły TV to na pewno jest wszystko OK
Musisz niestety wiedzieć i nie pisać ciagle ze do tego co Ty używasz to jest Miodzio TV
Masz na naszym forum wiele opini ze nie jest to dobry produkt !
Mało tego ja sam miałem sposobność sprawdzać wyższe modele z minionego roku !
Już prawie miałem w Domu serie 94 ale niestety moje 3 tygodniowe podejścia to ciagle nowej
Dostawy były tylko porażka
Nie będę się wiecej rozpisywał bo jak ktoś ma zamiar kupić Topowy TV to ma wielkie oczekiwania a w tym roku dla mnie Sony to .... A do tego cena to jakieś nieporozumienie! Wszyscy producenci do Topowego TV dają: telefon Flagowy ,jakiś sondbar! Albo inny zestaw BT za 2-3tysiace a Sony dawało mi upust na gwarancje 5letnia 5% fajnie :)
Życzę Ci zadowolenia i entuzjazmu z Firmy Sony :)
 

kuba378

Active member
Niestety Sony to nie to samo Sony co kiedyś.

Produkują buble......do tego drogie buble. Jakość nie adekwatna do ceny.

Konkurencja chociażby z korei oferuje dużo lepsze TV za mniejsze pieniądze.

Nie ma się co dziwić że ich dział TV (i nie tylko TV) ciągle generuje straty.

Odnośnie androida w TV Sony to tak jak by zainstalować Windowsa 7 na komputerze z przed 10 lat. Będzie działał, tylko jak...... ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
VVV oczywiście to jest moje zdanie i jestem przekonany że te tv mają dużo jeszcze do poprawienia jeśli chodzi o androida i pisałem to wiele razy, a jak będzie to się zobaczy. Jest wiele ludzi którzy są zadowoleni i jest dużo osób którym android w takiej formie nie pasuje, a to oznacza że Sony musi wykonać jeszcze dużą robotę żeby android był na 100% dobrym SO.
Co do dawania prezentów to tak naprawdę Lg coś tam często dodaje, czasem Samsung , natomiast takich firm jak Sony czy Panasonic nie stać jest na to żeby dawać prezenty.. a dlaczego Lg stać to nie raz już pisałem.. każdy ma swój wybór na tv i ja osobiście Lg nie kupię żeby nawet dwa smartfony mi dodali do zakupu ich tv..
To co ja dostałem kupując dwa tv Sony w ostatnim czasie to za darmo gwarancję 5 lat, kabel Hdmi, parę procent upustu na zakup tv i 50% upust na okulary i tyle..
Gdybym dzisiaj kupował tv do salonu to wchodzą dwie marki w grę Sony i Samsung ( Panasowi kibicuje i myślę że też ich tv będą na odpowiednim poziomie - kwestia jeszcze roku może dwóch lat)- ten drugi czyli Samsung jak dla mnie gigantyczną robotę zrobili już od roku 2014 gdzie ich tv naprawdę pod względem jakości obrazu zrobiły duży postęp (mam na myśli wysokie modele), a modele wysokie z ur. są wyśmienite - oczywiście w mojej opinii.
Fajne jest to że każdy ma wybór i kupuje to co mu odpowiada i im więcej firm będzie na rynku tym większa konkurencja jest, a to powinno działać tylko na naszą korzyść.
Sony musi się starać bo jak nie to zapomnimy o takiej firmie i tyle... płakać nie będę pomimo że mam dużo rzeczy od tej firmy.. tylko dla konsumentów tak jak wspomniałem jest lepiej jak na rynku jest więcej firm ... więc mam nadzieję że Sony upora się z androidem albo da sobie spokój z tym SO, bez względu na to że ludzie chcieliby taki system mieć w tv.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Przy zakupie TV dla mnie najważniejsze jest to, aby TV dawał dobry, płynny obraz. Jak TV będzie miał niezadowalający obraz, to żadne dodawane przez producenta gratisy nie przekonają mnie do jego zakupu. Zamiast dodawania gratisów, niech się producenci skupią na zapewnieniu klientowi dobrego obrazu przy jednocześnie korzystnej cenie, z czym obecnie jest przecież największy problem.
To, że Sony "zdziadziało" na jakości swoich produktów, to wiadomo nie od dziś. Jednak pozostałe firmy wcale nie są lepsze.
Weźmy np. zakup TV 55" Ultra HD na rok 2015 w cenie poniżej 6000 zł na matrycy 120Hz i tak przegląd firm (przekątne 55"):
1) LG - kompromitacja - w tej cenie oferują tylko szrot na matrycach 60Hz (seria UF6xxx, UF7xxx, UF8xxx. Za model 55" ze 120 Hz matrycą UF950V trzeba wybulić przynajmniej 7000 zł,
2) Samsung - posiada mający dobre opinie model JU7000 na matrycy 120Hz (muszę przetestować live),
3) Panasonic - opinie ma skrajne, ale generalnie w zapewnieniu płynności obrazu jest w tyle za Sony i Samsungiem,
4) Sony - ma niezły TV na matrycy 120 Hz X8509C (X8505 i X8508), jednak pomijając ułomny android, to obraz tego tv mnie nie przekonał biorąc pod uwagę jego cenę (5499),
5) Phlilips - czytając negatywne opinie (od kilku lat) na temat braku stabilności oprogramowania w TV tej firmy, omijam tą markę szerokim łukiem, co nie oznacza, że nie zmienię zdania, jeśli Chińczycy się wreszcie poprawią w sofcie,
6) Sharp - w 2015 r. nic nie pokazał, bodajże w lutym 2016 r. ma wypuścić w Polsce nowe modele, ale dopiero testy i opinie użytkowników pokażą czy będą warte zakupu.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Przy zakupie TV dla mnie najważniejsze jest to, aby TV dawał dobry, płynny obraz. Jak TV będzie miał niezadowalający obraz, to żadne dodawane przez producenta gratisy nie przekonają mnie do jego zakupu. Zamiast dodawania gratisów, niech się producenci skupią na zapewnieniu klientowi dobrego obrazu przy jednocześnie korzystnej cenie, z czym obecnie jest przecież największy problem.
Do tego momentu całkowicie się z tobą zgadzam. Jednak później poniekąd zaprzeczasz sam sobie. Otóż każdy, któremu wisi jakość multimediów, stabilność systemu i to wszystko co nie jest związane z jakością obrazu i dźwięku to zwyczajnie kupuje Philipsa. To, że nie łyka wszystkich multimediów rekompensuje mi BD. Zwiechy? Owszem, raz na kilka tygodni muszę wyłączyć ręcznie. Jednak obraz nawet po 5-ciu latach jest na tyle dobry, że nie mam ciśnienia na nowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak to już jest że każdy ma swój punkt widzenia na daną sprawę - w sumie i dobrze. jak masz zadyszki raz na kilka tygodni to nie ma co narzekać ja mam dwóch kumpli z Philispem co jak oglądają przez sobotę i niedzielę gdzie tv gra praktycznie od rana do nocy to bywa że po 2-3 razy wyłączają na dzień ... A już nie wspomnę o takich drobnostkach jak dwa razy wymieniane piloty.. Brodacz Ty masz to szczęście że masz Philipsa tego z dawnych czasów że tak powiem to zupełnie inne Philipsy niż te które teraz są... Kolega Accu też ma Philipka z tamtych czasów i uważam że to był jeden z najlepszych modeli od Philipsa// teraz jest znacznie gorzej..
 

racuh

Banned
Jednak obraz nawet po 5-ciu latach jest na tyle dobry, że nie mam ciśnienia na nowy.

Przy jakim przebiegu telewizora? Z ponad 5 letnich TV Mam w domu Sony 32W5500, Panasonica VT20 i GW20 i z tych tylko Sony stracił na jakości obrazu (wszystko wpada w czerwień), ale obraz to nie wszystko, jest jeszcze stabilność, wsparcie serwisowe oraz najważniejsze - bezawaryjność. Nie przypominam sobie abym musiał przez te 5 lat resetować wyłączaniem z prądu którykolwiek z tych TV. a wszystkie za wyjątkiem VT20 (19 tys h) mają przepracowane już prawie 30tys h. Nie oszukujmy się, ale produkują coraz to większe dziadostwo, jest tylko wyścig szczurów czyj TV jest bardziej multimedialny, a zapomnieli o najważniejszej rzeczy do jakiej telewizor jest stworzony - o jakości wykonania ale nie obudowy tylko samego ekranu, przy takim postępie technologicznym i twierdzeniu że LCD jeszcze nie osiągnął szczytu powinni skupić się jak wyeliminować zmorę LCD czyli clouding, a nie chwalić się jasnością panela na poziomie 1000 cd/m2 jak to zrobiło Sony, jak dalej będą robić taki chłam to z biegiem czasu nie będą mieli komu zaprezentować tych swoich nowinek bo nikt tego nie kupi.
Android androidem ale wrzucanie coraz to nowszych wersji do urządzenia, które tak naprawdę nie uciągnie tego to zły pomysł. Dziwie się tylko dlaczego nie montują w nich procesorów klasy premium Qualcomm'a, Intel'a czy też AMD a tylko faszerują je chińskimi gniotami. Dlaczego Sony nie zaoferowało takich samych podzespołów w swoich TV jak to dało w PS4, jaki to problem wrzucić do niego "super bebechy" z mega wydajnej konsoli skoro i tak dajemy za nowość ponad 10k. Już się rynek telefonii komórkowej przekonał, że ludzie zwracają uwagę nie na taktowanie i liczbę bezużytecznych rdzeni ale na markę i jakość, bo w większości przypadków 4 rdzeniowy procesor MT nie dorównuje wydajnością i szybkością 2 rdzeniowemu Qualcomm czy też Intel. Ktoś chyba tego nie przemyślał albo wypuszczenie systemu android to w dalszym ciągu są testy z myślą że uda się tak wprowadzić nowość z jak najmniejszym nakładem finansowym.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Do tego momentu całkowicie się z tobą zgadzam. Jednak później poniekąd zaprzeczasz sam sobie. Otóż każdy, któremu wisi jakość multimediów, stabilność systemu i to wszystko co nie jest związane z jakością obrazu i dźwięku to zwyczajnie kupuje Philipsa. To, że nie łyka wszystkich multimediów rekompensuje mi BD. Zwiechy? Owszem, raz na kilka tygodni muszę wyłączyć ręcznie. Jednak obraz nawet po 5-ciu latach jest na tyle dobry, że nie mam ciśnienia na nowy.

Jeśli uważasz, że TV marki Philips cechuje stabilność (brak zawieszeń lub są one bardzo rzadkie), to znaczy że wszyscy Ci użytkownicy TV tej marki piszący o braku stabilności systemowej zwyczajnie kłamią szkalując tą firmę??? Czemu takich zawiech nie było np. w Panasonicach??? To, że u Ciebie kolego TV wiesza się rzadziej niż u innych użytkowników, to już odrębna kwestia. Najlepsze jest to, że ludzie pisali negatywne komenty o stabilności softu w Philach zanim jeszcze wszedł do nich android.
Dla mnie zawiechy w TV nie mają nic wspólnego z komfortowym użytkowaniem. TV to nie stary, zużyty PC i nie ma prawa w ogóle się wieszać, takie jest moje zdanie.
 

racuh

Banned
A mi się wydaje, że ANDROID jest całkowicie zaniedbany przez Google.
Może w wersji 6.0 to się zmieni. Oby.

Może będzie lepiej, ale 6.0 także jest niedopracowany, świadczy o tym częstość aktualizacji. W Nexusie od momentu premiery miałem już 4 updaty, a dalej przy 6.0.1 potrafi się przywiesić. Dziwna sprawa bo u mnie w S4 Android działa mega stabilnie, nawet po wgraniu cyana nic się nie dzieje. Ale podzespoły są zupełnie inne no i system jest zmodyfikowany przez samsunga.
Chętnie bym zobaczył w akcji Samsunga z AndroidTV ale na to się nie zapowiada bo Samsung powoli wprowadza Tizen do telefonów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli uważasz, że TV marki Philips cechuje stabilność (brak zawieszeń lub są one bardzo rzadkie), to znaczy że wszyscy Ci użytkownicy TV tej marki piszący o braku stabilności systemowej zwyczajnie kłamią szkalując tą firmę??? Czemu takich zawiech nie było np. w Panasonicach??? To, że u Ciebie kolego TV wiesza się rzadziej niż u innych użytkowników, to już odrębna kwestia. Najlepsze jest to, że ludzie pisali negatywne komenty o stabilności softu w Philach zanim jeszcze wszedł do nich android.
Dla mnie zawiechy w TV nie mają nic wspólnego z komfortowym użytkowaniem. TV to nie stary, zużyty PC i nie ma prawa w ogóle się wieszać, takie jest moje zdanie.

Dokładnie z problemem softu Philips ma już od dawna tak jak piszesz .. kwestia tylko szczęścia że jedni mają lub mieli mniej problemów, a inni więcej.. a jak wszedł Philips to już a szkoda pisać - choć to tez pewnie zależy od modelu i danego egzemplarza.. Jedno jest pewne Android musi sam w sobie się poprawić bo dana firma czyli Philips i Sony nie zrobią za dużo jeśli sam android nie doprowadzi się do takiego stanu że w tv będzie to działało naprawdę dobrze.. A wtedy firmy wg mnie powinny zrezygnować z SO który właśnie na nim się opiera.. bo szkoda kasy i zdrowia użytkowników a i same firmy z tego tytułu ponoszą koszta..

Link android
http://androidtv.news/2016/01/sony-says-2015-android-tvs-will-be-updated-to-marshmallow/
 
Ostatnia edycja:
Do góry