Jaki rozmiar ekranu TV jest dla was odpowiedni?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki rozmiar ekranu TV jest dla was odpowiedni?


759931ad4a0e454bf0ed4f173e7745012c04c676.jpg

Jeżeli zamierzcie nabyć nowy telewizor, dobrze jest poświęcić nieco czasu, aby znaleźć ekran dostosowany do waszych potrzeb. Pierwsze pytanie, które się narzuca, jest również najprostsze: jakiej wielkości ekran wybrać? Odpowiedź zależy przede wszystkim od przestrzeni, którą dysponujecie, a dokładniej od odległości, w jakiej siedzicie od telewizora.
Aby wszystko było doskonale, przede wszystkim powinna być wzięta pod uwagę odległość między wami a ekranem. To przyppomina wybór miejsca w kinie: chcecie znajdować się wystarczająco blisko, żeby dobrze widzieć, ale nie zbyt blisko, gdyż jest to niekomfortowe.
TCL dostarcza wam klucz, aby znaleźć najlepszy stosunek między wielkością ekranu a odległością, z której oglądacie ekran. Będziecie mogli być pewni dobrego wyboru!
Przede wszystkim kwestia komfortu i jakości obrazu
W przeciwieństwie do tego, co można by myśleć, większy ekran niekoniecznie poprawia komfort widzenia.
Odległość między waszym telewizorem a kanapą jest niezbędnym kryterium wyboru :

  • Jeśli wasz telewizor jest zbyt duży w stosunku do odległości od ekranu, obraz będzie podzielony na widoczne piksele, tzn. niektóre szczegóły bedą wyglądały na nieostre.
  • W przypadku odwrotnym, jeśli wybierzecie ekran zbyt mały, nie będziecie mogli dostrzegać szczegółów i w pełni korzystać z zapewnianej przez wasz telewizor jakości obrazu.
  • Idealny wymiar ekranu pozwoli wam na zoptymalizowanie jakości oglądania i pełne korzystanie z obrazu HD.
Jak wybrać rozmiar ekranu telewizora?
Na początek należy określić odległość, z jakiej najczęściej oglądacie ekran. Następnie należy porównać tę odległość z wymiarami zaproponowanymi w tabeli poniżej. Będziecie mogli zauważyć, że zalecana odległość zmienia się w zależności od rozdzielczości ekranu.
Rozdzielczość ekranu powinna również zostać wybrana w zależności od odległości, z której możecie oglądać, oraz wielkości ekranu, o którym marzycie. Przykład: jeśli odległość pomiędzy waszym telewizorem a kanapą jest równa lub mniejsza niż 3 m, ale chcielibyście mieć ekran co najmniej 45 calowy, lepiej zwrócić się w stronę telewizora Full HD, lub jeszcze lepiej Ultra HD, ponieważ zalecany wymiar ekranu może wzrosnąć do 85 cali. Jest czym uwieść amatorów kina!
Opierając się na tabeli poniżej, możecie wybrać najbardziej odpowiednią rozdzielczość ekranu, w zależności od przestrzeni, którą dysponujecie:
f0cf8901464c05ddda6fc2ca44aa20181d9a8a92.jpg

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy używanie skali podanej poniżej:
f2aa6bcde84146b7082af36b6a60b4d9ad2d3188.jpg

A jakie w tym wszystkim znaczenie ma Ultra HD?
Nowa technologia Ultra Wysoka Rozdzielczość, znana również pod nazwą 4K, zmieni wasze przyzwyczajenia związane z odległością między waszym telewizorem a kanapą .Z 8 milionami pikseli - to 4 razy więcej niż klasyczny telewizor HD - możecie korzystać z coraz większego ekranu przy coraz mniejszej odległości oglądania.
aad08481d4a0f4671c1f3b7281aef47183199c5b.jpg

Powiększenie liczby pikseli czyni wasz obraz bardziej szczegółowym i pozwala na zmniejszenie o połowę odległości między miejscem siedzenia a telewizorem.
Aby zatopić się w obrazie tak, jak w kinie, UHD jest TYM rozwiązaniem zarówno w przypadku dużych, jak i małych przestrzeni.
Jaki rozmiar ekranu TV jest dla was odpowiedni?
 

RAF1977

Banned
No to zależy ile jest miejsca na ścianie. U mnie max 86" chyba by weszło, przy aktualnym ustawieniu w pokoju.
To mi jeszcze jeden krok od 80" został😁
 
M

mikaa

Guest
A ja powiem tak :D po co kupować większy jak można bliżej usiąść :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać każdy ma inne potrzeby.
Jak masz wygodną ale ciężką kanapę pod ścianą to raczej trudno samumu ją przesuwać codziennie do oglądania bliżej i odsuwać na miejsce...
Tym bardziej, że wielkie ekrany już są w zasięgu wielu osób.
A niektórzy mówią, że po to są pieniądze aby niosły radość !.
 

ernet

Active member
Bez reklam
A u mnie , jak w podpisie. Dodam tylko odległość: 2,8 m i jest super. Na reszcie nota bene :) po uprzednich doświadczeniach z kilkoma TV, z mniejszymi ekranami. A zaczeło się dawno ,dawno temu od... 36"
 

Jaworeczka

New member
Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duże mamy mieszkanie i jaki jest układ mebli... W moim obecnym wynajmowanym mam 27 cali (wiem, wiem, to tyle co nic :)), ale odległość od kanapy jest niewielka i ogląda się naprawdę komfortowo. Gdybym walnęła tam 60 czy nawet 40, przytłoczyłabym całe pomieszczenie :)
 
Do góry