Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

SM-G925FZKAXEO-625537-2.jpg


Od dziś będziemy zanudzać Was długoterminowym, codziennym testem Smartfona Galaxy S6Edge w kolorze GOLD o pojemności 32GB.

Przyjechał pomyłkowo najpierw model Galaxy S6 i bardzo mi się podobał.
Ale ponieważ na targach w Berlinie zachwycił mnie GalaxyS6 Edge, zostałem przy swoim instynkcie
poborcy nowości.

SM-G925FZKAXEO-396706-2.jpg


Model prezentuje się genialnie. Wygląd absolutne mistrzostwo.
Wykonanie bardzo precyzyjne. Kosztował 2700 zł .
Na początek pierwsza uwaga karta mikro sim nie pasuje ,ale operator stanął na wysokości zadania i w ciągu kilku godzin dostarczył mniejszy rozmiar nano sim.
Konfiguracja, rewelacyjna, szybko ,sprawnie i bez żadnych niespodzianek.


Na razie załadowany , ale mało używany - przez dwa dni stracił ze 100% naładowania 24 %- czyli ma 76% . Na razie korzystam jeszcze z LG G 4 ( korzystam bardzo dużo) , więc jestem bardzo ciekawy na ile hasło :
"Zapomnij o rozładowanej baterii - Samsung Galaxy S6 edge ładuje się błyskawicznie, nawet 1,5 raza szybciej, niż poprzednie modele. Dziesięć minut ładowania, zapewnia 4 godziny działania telefonu" - przełoży się na rzeczywistość.

SM-G925FZKAXEO-55-0.jpg

Na razie ładuję go tradycyjnie.

SM-G925FZKAXEO-81-0.jpg

Widzicie te przyciski z boku ?
Są dwa z lewej strony i jeden ( zasilający z prawej strony)

W poprzednich wszystkich modelach , czyli Samsunga S2, LG G4, iPhona i innych modeli które trzymałem w dłoni , nie były tak mocno wystające jak w tym modelu.
Pewnie przyjdzie do tego przywyknąć ale komfortowe to niestety nie jest.
Również trzymanie go w dłoni dłuższy czas i wyczuwalne kanty z boków na zagięciach sprawiają pewien dyskomfort. Każdy kto będzie wybierał ten model winien koniecznie potrzymać go non stop przez 5 minut w dłoni.

Wszystkie elementy będą " ozdjęciowane" ale te przyciski i krawędzie na zdjęciu są wyraźnie wyczuwalne przy dłuższym trzymaniu urządzenia w dłoni.

Aparat z przednią kamerą robi zupełnie inne ujęcia niż się przyzwyczaiłem. Na LG mam jakby kilka razy powiększony obraz, a na Samsungu jakbym go trzymał pół metra dalej.
Mimo że obydwa modele trzymam w tej samej odległości.

Samsung ma za to dużo wyraźniejszy obraz i znacznie szerszy kąt widzenia. co w małych pomieszczeniach może być błogosławieństwem. Równie obraz nawet przy słabym świetle jest dużo mniej zaszumiony. I tyle... jutro postaram się wkleić zdjęcia które dziś na gorąco omówiłem.
cdn...

EDIT I
=================================================================

Dopiero od wczoraj mam z nim do czynienia na co dzień. Najpierw wymiana kartu Mikro na Nano i kolejno reset i gra.

Wpisy będą updatowane też na stronie głównej.
Najpierw bateria. To że może trzymać tydzień bez ładowania - to chyba tylko wówczas gdy nikt nie używa smartfona w ogóle.
Od załadowania w 100 % i średniego korzystania (wg moich potrzeb) bateria wytrzymała 2 dni.
Od jutra wezmę go w normalne użytkowanie, czyli kilka godzin prawdziwej pracy i sprawdzimy czy gra dłużej jak LG G2 - którego musiałem ładować codziennie.

Zdjęcia i tu mam kłopot, ale muszę sprawdzić dobrze.
Z całą pewnością w nocy robi świetne zdjęcia ( na zdjęcia bardzo liczę), jest mało szumów i czerń extra. Też wymaga różnych ustawień.
ma z całą pewnością inne ustawienia szerokości kadru i tu zdecydowanie na plus. W świetle lamp w mieszkaniu zdjęcia są mniej zaszumione niż na LG i Galaxy S2. Trochę są inne proporcje ale to dokładnie sprawdzę.

Świetny dźwięk,bardzo czysty w rozmowach - to ogromny plus.
Wygląd nie zmiennie mnie zadziwia, wspaniały - wywołuje uśmiech .

=================================================================
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Pracować w środku nocy... to się nazywa pasja :)
Super sprawa taki dłuższy test. W dodatku ozdobiony wieloma fotkami (najlepiej w wysokiej rozdzielczości) ;-)
Sam gdybym wymieniał phone to w tej chwili tylko na EDGE z tym, że z plusikiem ;-)
Znajomy ma dokładnie taki jak testowany i przyznam, że w wersji gold prezentuje się świetnie.
Co do trzymania w ręku to potwierdzam, że trzeba się przyzwyczaić.
Początkowo jest niewygodnie i pierwsze wrażenia identyczne ;-)
Czekamy na foty i dalsze opisy...
Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ktoś musi żeby ktoś inny mógł spać (Lobos Tobie nigdy nie zdarza się pracować o tej porze?), a dla mnie jednak samsung wydaje się być lepszym smartfonem od Lg ale też musiałbym się pobawić. Z wyglądu na pewno Samsung bardziej mi leży..
 

lobos

New member
Bez reklam
Lobos Tobie nigdy nie zdarza się pracować o tej porze?
Chyba z Żoną w łóżku przed praca :p
Co do Samsunga to świetne telefony. Czytałem, że o dziwo większy brat EDGE znaczne lepiej leży w dłoni.
Ja już przyzwyczaiłem się do 5.7" i mniejszego bym nie chciał.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to też sprawdziłem już na targach w Berlinie. Model 5,7"też mieści się w kieszeni spodni . Tyle że sprawdzałem na targach na stojąco. Pytanie czy siedząc z EDGE Plus w kieszeni - też jest wygodnie, nie wiem.
Miałem też brać Edge Plus - ale cena 1000 zł drożej i nie wiedziałem czy będzie wygodnie w kieszeni spodni. Mam tablety więc wielkości przenoszone poza kieszenią mam opracowane.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ale ogólnie Samsunga trzeba pochwalić.
W końcu model Galaxy (po 5 latach) nie jest plastikowy i jakością wykonania dorównuje konkurencji...:wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jest tak ergonomiczny jak S5, ale wizualnie cudeńko.
Dwuklik w home button, również błyskawiczna reakcja aparatu.
Zdecydowanie najlepsza słuchawka na rynku.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Niektórzy skarżą się na :

Brak wodoszczelności - nawet jak byłby wodoszczelny,to i tak niewygodnie jest pływać z telefonem.

Brak wymiennej karty pamięci 32 GB - na co ? Najwięcej zajmują filmy.Przecież nie będziemy nagrywać obrazów płyt :wink:.
Zawsze można kupić także wersję 64 czy 128 GB....

Brak wymiennej baterii - raczej opcja dla kogoś kto korzysta z tzw. szybkiej podmiany...Ja spokojnie mogę ładować stacjonarnie telefon 2 razy dziennie.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Przeciez ma wbudowana cewke indukcyjna. Laduje sie bezprzewodowo latwo i przyjemnie
Pamiec zewnetrzna na wifi, reszta w chmurach albo na domowym serwerze. 4g generalnie dziala dostatecznie szybko
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ta firma zawsze kojarzyła mi się z "tandetą" i co by nie zrobiła,będę miał takie wspomnienia (już to pisaliśmy wcześniej).
Dla mnie powinni zmienić logo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Samsung Galaxy S6 Edge stanowi nową erę Samsunga - wykonany jest rewelacyjnie i wygląda rewelacyjnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałem nową, ale nie napisałem Ostatnią.
Dziś bawiłem się robieniem zdjęć i mam wiele obiekcji. Ale żeby nie popełnić błędów zrobię to profesjonalnie jutro - będzie w teście.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kiki,sorry,ale czy nie z późno na ten test ? ( Samsung Galaxy S6 Edge ).
Zainteresowani już wszystko wiedzą pół roku temu :wink:
 
Do góry