Samsung nie tylko ostro tnie ceny ale również drastycznie zmniejsza liczbę produkcji telewizorów w 2015 roku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung nie tylko ostro tnie ceny ale również drastycznie zmniejsza liczbę produkcji telewizorów w 2015 roku.

bandable-1.jpg

Samsung postanowił zredukować produkcję telewizorów o 10 mln w pierwszym półroczu. Ale to jeszcze nie koniec. Na drugie półrocze przewidywana jest kolejna redukcja o taką samą wartość.
Wyglądało to tak, że w 2014 roku Samsung zmontował 63 mln sztuk a w 2015 roku produkcja ma sięgnąć wartości 43 mln.

Money Today
 

heniumon

New member
Samsung

Niech mniej produkują telewizorów bez postarzania. Płacac duże pieniądze za odbiornik Samsung chciałbym mieć pewność co do jego jakości i,że pogra mi co najmniej z 7 lat ,a nie 2 lata na gwarancji.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Ciekawe czemu taki spadek ? może dlatego że telewizory Samsunga padają miesiąc po gwarancji a niektóre również kilka razy w czasie gwarancji.
Może ludzie przejrzeli na oczy ? Wszyscy moi znajomi którzy wymieniali w ostatnim czasie telewizory mieli jedną zasadę tylko nie Samsung.
Chyba sami strzelili sobie w kolano.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Czyzby przerzucili sie na chinskie marki?
Czytasz czasem statystki? Polecam przesledzic jak sie rozkladaly udzialy producentow telewizorow na rynku za ostatnie 6-7 lat
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
moj Sharpik chodzi jak malinka...i jestem przekonany ze pochodzi drugie 5 latek...nie ma cienkiej ramki ale jezeli chodzi o wyglad do teraz robi wrazenie...szyba daje rade...jest ponadczasowy...wybaczcie ta zuchwałosc :) gdyby wypuscili taki sam 60-tke teraz...kupilbym bez wahania...obraz full hd petarda jak dla mnie...na technologie uthd przejde za kilka lat...mniej bajerow wiecej obrazu...tylko gdzie teraz tego szukac???
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
My jestesmy konsumentami nie mozemy nie wybaczyc. A gdzie jest Sharp?

zapadł sie niestety i wyladował w chinach(co za hanba)...jak wszystko...dlatego tak go cenie bo to ostatni dobry wypust sharpa moim zdaniem...rozumiem Ciebie jestem jednak bardziej konserwatysta...mnie chodzi o obraz...a teraz za obraz trzeba slono placic...to mnie boli
moj jeST wyprodukowany w Japonii
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to nic innego jak marketingowy belkot - te zakrzywienia (nie wiem po co) , ta super czern ktora juz latka temu super byla,nieskonczony kontrast ,widgety bzdety ...

Dokładnie Kolego tylko zobacz kto chciał te wszystkie bajery żeby w tv były kosztem właśnie po części jakością obrazu, jakością samego produktu itp..,. My ludzie i teraz jest tego efekt ... Samsung zobaczył że pół roku dobre minęło a sprzedaż taka sobie to dalej idąc tym tokiem pomyśleli żeby mniej stracić to i mniej będą produkować tv tak żeby na koniec roku nie zostali z wieloma tv w magazynach...


My jestesmy konsumentami nie mozemy nie wybaczyc. A gdzie jest Sharp?

Sharp niestety ma poważne problemy już kiedyś tutaj o tym było - chyba są w trakcie sprzedawania firmy oczywiście Chińczykom..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Pieniazek
Ale zaraz. Co znaczy "rozumiem Ciebie". Zadalem pytanie retoryczne. Nie ma w nim przekąsu, ani wskazowek co do moich preferencji, tylko oczywista sugestia, ze liczy sie teraz i przez dlugi czas jeszcze bedzie, zeby produkowac tanio. Czego nie wiedziec czemu, duzo osob wydaje sie nie rozumiec. Sharp i inne japonskie (czy europejskie) firmy nie przegraly dlatego, ze produkowaly buble, gorsze od koreanskiej i chinskiej konkurencji, tylko dlatego, ze byly one drozsze w produkcji.

Lolek
Co Wy z ta jakoscia.
Jakosc obrazu w telewizorach sie poprawia. Plazmy zniknely ale fakt ten, ani to, ze kiedys byly, nie ma znaczenia dla uzytkownikow, ktorzy preferowali LCD. Moze jakosc obrazu telewizorach Sony spadla, ale reszta sie polepsza. Trzeba spojrzec nieco szerzej.
Sa tacy, co narzekaja, ze matryce 60Hz (4k) wypieraja 120Hz (FHD) a pozytek z 4k zaden. Jaki jest sens marudzenia, skoro oczywistym jest, ze to faza przejsciowa, i 120 i 240Hz wroca w nowszych modelach, ktore trzeba przeciez jakos "ulepszac".
Argument o slabej trwalosci sprzetu jest natomias IMHO prawdziwy... ale jakie on ma znaczenie wobec realnych problemow ludzkosci?
Ty tymczasem albo wysuplasz dodatkowe 10%na 5l-etnie ubezpieczenie, albo bedziesz wymienial co 2 lata. Zasada prosta i oczywista.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Najwiekszym absurdem jest nadprodukcja tv 4k o ktorej 'Lolek' wspomniales. Sygnalu uhd jak na lekarstwo a odbiornikow ponad stan (popyt ,zapotrzebowanie) z tad tez pewnie te ograniczenia a moze juz delikatny zwrot w kierunku 8k ...
 
Ostatnia edycja:

tubing

New member
Witam,
4K, 8K...16K...Jakie ma to znaczenie ile K, skoro 4K prawie nie ma, o 8K dopiero usłyszeliśmy nie tak dawno? Nie bawmy się w wizjonerów ile K jest lepsze, bo obraz jaki jest każdy widzi(inaczej) :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Z pewną dozą nieśmiałości chciałem się zapytać dlaczego tak piszecie o awaryjności tv Samsung (film na you-tube? ;))
Wśród mojej rodziny i znajomych naliczyłem 19 szt tych tv przeważnie są to średnie czy nawet niskie modele, najstarszy ma ponad 10 lat i jeszcze żaden nie był w naprawie (przypadek albo cud? ;)) brat ma 5-letnią plazmę Panasonic i już dwa razy była w naprawie.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Z pewną dozą nieśmiałości chciałem się zapytać dlaczego tak piszecie o awaryjności tv Samsung (film na you-tube? ;))
Wśród mojej rodziny i znajomych naliczyłem 19 szt tych tv przeważnie są to średnie czy nawet niskie modele, najstarszy ma ponad 10 lat i jeszcze żaden nie był w naprawie (przypadek albo cud? ;)) brat ma 5-letnią plazmę Panasonic i już dwa razy była w naprawie.

Kiedy był kupiony najnowszy z nich ?
Ja również miałem kilka Samsungów i te starsze kupione 5-7 lat temu działają i nie było jednej sekundy kiedy coś z nimi było nie tak. Pewnie będą tak działały jeszcze kilka dobrych lat.
Niestety te kupione 1-2 lata temu już nie.
Zobacz sobie temat z plazmami serii PS550-650 wszystkie jedna i ta sama usterka - koszt naprawy połowa wartości. Naprawisz na gwarancji, za pół roku znowu to samo, kiedyś gwarancja się skończy i albo dasz 1000-1500 za naprawę albo wyniesiesz go w krzaki.
To zdecydowanie nie jest normalne.
W wolnej chwili rzuć okiem
https://www.youtube.com/watch?v=wZYC5dGZfP8
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z pewną dozą nieśmiałości chciałem się zapytać dlaczego tak piszecie o awaryjności tv Samsung (film na you-tube? ;))
Wśród mojej rodziny i znajomych naliczyłem 19 szt tych tv przeważnie są to średnie czy nawet niskie modele, najstarszy ma ponad 10 lat i jeszcze żaden nie był w naprawie (przypadek albo cud? ;)) brat ma 5-letnią plazmę Panasonic i już dwa razy była w naprawie.

Popieram, jestem kolejną osobą, której cudownym zrządzeniem losu nie popsuł się jeszcze żaden TV Szajsunga, a mój najstarszy LCD (zresztą pierwszy) ma już prawie 10 lat i o dziwo działa ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Kiedy był kupiony najnowszy z nich ?
Ja również miałem kilka Samsungów i te starsze kupione 5-7 lat temu działają i nie było jednej sekundy kiedy coś z nimi było nie tak. Pewnie będą tak działały jeszcze kilka dobrych lat.
Niestety te kupione 1-2 lata temu już nie.
Zobacz sobie temat z plazmami serii PS550-650 wszystkie jedna i ta sama usterka - koszt naprawy połowa wartości. Naprawisz na gwarancji, za pół roku znowu to samo, kiedyś gwarancja się skończy i albo dasz 1000-1500 za naprawę albo wyniesiesz go w krzaki.
To zdecydowanie nie jest normalne.
W wolnej chwili rzuć okiem
https://www.youtube.com/watch?v=wZYC5dGZfP8
Ostatni kolega kupił 55"H6400 ponad rok temu, na razie mu gra ;) a za miesiąc ponoć gerus6 ma kupić 65JS9500, ale jeszcze się zastanawia ;)
Może Samsung zmniejsza ilość produkcji tv, bo stare nie chcą się psuć ;)
Co do tego filmu z you tube o starzeniu tv Samsung, już to widzę jak komuś się zepsuje tv zaraz po gwarancji i biegnie (pan, pani, społeczeństwo) do sklepu po telewizor tej samej firmy (mając do wyboru 5 innych firm) ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pieniazek
Ale zaraz. Co znaczy "rozumiem Ciebie". Zadalem pytanie retoryczne. Nie ma w nim przekąsu, ani wskazowek co do moich preferencji, tylko oczywista sugestia, ze liczy sie teraz i przez dlugi czas jeszcze bedzie, zeby produkowac tanio. Czego nie wiedziec czemu, duzo osob wydaje sie nie rozumiec. Sharp i inne japonskie (czy europejskie) firmy nie przegraly dlatego, ze produkowaly buble, gorsze od koreanskiej i chinskiej konkurencji, tylko dlatego, ze byly one drozsze w produkcji.

Lolek
Co Wy z ta jakoscia.
Jakosc obrazu w telewizorach sie poprawia. Plazmy zniknely ale fakt ten, ani to, ze kiedys byly, nie ma znaczenia dla uzytkownikow, ktorzy preferowali LCD. Moze jakosc obrazu telewizorach Sony spadla, ale reszta sie polepsza. Trzeba spojrzec nieco szerzej.
Sa tacy, co narzekaja, ze matryce 60Hz (4k) wypieraja 120Hz (FHD) a pozytek z 4k zaden. Jaki jest sens marudzenia, skoro oczywistym jest, ze to faza przejsciowa, i 120 i 240Hz wroca w nowszych modelach, ktore trzeba przeciez jakos "ulepszac".
Argument o slabej trwalosci sprzetu jest natomias IMHO prawdziwy... ale jakie on ma znaczenie wobec realnych problemow ludzkosci?
Ty tymczasem albo wysuplasz dodatkowe 10%na 5l-etnie ubezpieczenie, albo bedziesz wymienial co 2 lata. Zasada prosta i oczywista.

Bubufat mi o co innego chodziło: pierwsza sprawa np samo 3d juz od tamtego roku 3d w Sony jest znacznie gorsze niż mialo to miejsce jeszcze w 2013 -2012 roku... i to można przeczytaż w testach..
Kolejna sprawa też na przykładzie Sony podam - kiedyś robili to wyższe modele jak i topowy jak ja to mowię ze szkła( świetnie wygląda plus dzięki temu też i kontrast się poprawia - prezentuje sie fajnie) teraz już nawet topowy nie ma szkła bo jak twierdzi mi jeden z kierowników SC za drogo taki tv jest w produkcji i musialby ksoztować większe piniądze, a co za tym idzie słabo sie sprzeda, a ludzie chcą tanich tv .. Kolejna sprawa również przykład Sony kiedyś zawsze był model za pwoiedzmy w miarę piniądze ( oczywiście kwestia gustu) tak zwany full led teraz mamy full led ale 78 calachi za 40 tys i do full ledów jak to można wyczytać w sieci juz praktycznie firmy nie bardzo chcą wracać (koszta) a jak wracają to cena jest znacząco wyższa jak kiedyś i z mniejszą ilością stref... jak np topowy samsung...
Ale to nie oznacza że wszytsko jest na Nie z obrazem jak juz tak przy Sony jestem to kolory dla większości osob w nowych tv z truliminos ludziom bardziej się podobaja niz te które były pwoiedzmy w tv z roku 2012 plus pózniejsze które tego nie mają... odzworowanie ruchu dalej jest na wysokim poziomie... więc nie jest tak źle ale niwwatpliwie uważam że więcej poświecają czasu nad gadzetami typu smart bo to duzo czasu jednak wymaga niz podnoszenie jakości obrazu...
Najwiekszym absurdem jest nadprodukcja tv 4k o ktorej 'Lolek' wspomniales. Sygnalu uhd jak na lekarstwo a odbiornikow ponad stan (popyt ,zapotrzebowanie) z tad tez pewnie te ograniczenia a moze juz delikatny zwrot w kierunku 8k ...

Ja myslę że oni chca jak najmniej stracić... nawet jakby więcej materiałów było to i tak jak sprzedaż jest mała to bez sensu jest robić tego dużo skoro w przyszłym roku juz będzie kolejny numer danego modelu z tego roku.

Gerus bo awaria sprzętu to jest jak los w lotto jednemu udaje sie wygrać innemu nie... jednemu psuje się tv X a drugiemy tv Y a trzeci ma oba te tv i grają mu już 5 lat.. najgorsze chyba co może być to jeśli się pisze ogólnie że np mialem tv X mi się popsuł to dawaj na forach piszemy dziadostwo, serwis do bani wszystko jest be i generalnie omijajcie daleko tę markę . Bzdura jakich mało.. oczywiście są pewne marki tv których ja osobiście bym nie kupił w chwili obecnej z kilku względów ale to nie oznacza że mam pisać wszem i wobec że to jest dziadostwo.. pomimo że wiem że sa w nich rózne problemy i wiele ludzi musi się bujać z tym... Ale akurat ktoś inny kupi i będzie z tego czy z innego tv zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Lolek
Co Wy z ta jakoscia.
Jakosc obrazu w telewizorach sie poprawia. Plazmy zniknely ale fakt ten, ani to, ze kiedys byly, nie ma znaczenia dla uzytkownikow, ktorzy preferowali LCD. Moze jakosc obrazu telewizorach Sony spadla, ale reszta sie polepsza. Trzeba spojrzec nieco szerzej.
Sa tacy, co narzekaja, ze matryce 60Hz (4k) wypieraja 120Hz (FHD) a pozytek z 4k zaden. Jaki jest sens marudzenia, skoro oczywistym jest, ze to faza przejsciowa, i 120 i 240Hz wroca w nowszych modelach, ktore trzeba przeciez jakos "ulepszac".
Argument o slabej trwalosci sprzetu jest natomias IMHO prawdziwy... ale jakie on ma znaczenie wobec realnych problemow ludzkosci?
Ty tymczasem albo wysuplasz dodatkowe 10%na 5l-etnie ubezpieczenie, albo bedziesz wymienial co 2 lata. Zasada prosta i oczywista.[/QUOTE]



poprawia sie ale w wyzszych modelach nizsze sa naszpikowane bajerami ale rewolucji w obrazie w telewizorach za male pieniadze nie ma a kiedys tak nie bylo...ale rozumiem...biznes to biznes...sorry cytowalem to nie do lolka...
 
Do góry