Samsung nie tylko ostro tnie ceny ale również drastycznie zmniejsza liczbę produkcji telewizorów w 2015 roku.

bubafat

Active member
Bez reklam
Wg mnie w niskich modelach poprawila sie najbardziej. Masz zwielokrotniony kontrast, dzialajace uplynniacze, przyzwoite kolory, moduly Wifi/BT wydajne odtwarzacze multimedialne/Smart.
Patrz Toshiba, LG, Samsung (H a poprzednik?). Celowo odnosze sie do nienajnowszej generacji, bo jest ona za krotko na rynku, tak wiec wiekszosc czytelnikow nie miala z nimi kontaktu, a zna je jedynie z recenzji.
Poza tym, co powinno byc oczywiste, pisze o telewizorach schylku poprzedniej generacji FHD, nie zas o wschodzacej 4K, ktora naturalnie ale i tez nienaturalnie, z powodow czysto marketingowych, w kolejnych odslonach trzeba bedzie "ulepszyc". Nastepstw takiej polityki nie trzeba chyba tlumaczyc, choc tu i owdzie, czyta sie komentarze osob, ktore zdaja sie nie rozumiec dlaczego tak jest.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Popieram, jestem kolejną osobą, której cudownym zrządzeniem losu nie popsuł się jeszcze żaden TV Szajsunga, a mój najstarszy LCD (zresztą pierwszy) ma już prawie 10 lat i o dziwo działa ;)

Mam dwa stare Samsungi D8000 55 i 46 cali
Działają bez zarzutu od samego początku,jeden praktycznie gra na okrągło
Nawet trochę liczyłem że któryś się spi... byłby pretekst do wymiany
Przed nimi był Panasonic który spędzał więcej czasu w serwisie niż u mnie :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja swój A lub B 651 sprezentowałem teściowej do sypialni, w nadziei, że może jak Rubin wybuchnie, a tu nic.... :D
 

werf

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka ze samsung ma najwiecej negatywnych komentarzy.Ponad 2600 negatywnych.

Top 2,685 Complaints and Reviews about Samsung TV

Inne firmy maja znacznie mniej negatywnych komentarzy.Warto tez przypomniec o pozwie zbiorowym w sadzie przeciwko samsungowi.Inne firmy nie mialy procesow sadowych ktore dotyczyly bardzo duzej ilosci usterek w okreslonych modelach telewizorow.

Zostaje jeszcze efekt skali
Ile sprzedanych telewizorów firmy X Y Z przypada na 100 Samsungów i 100 LG
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie bronie absolutnie Samsunga
Ale jeśli na 100 przypada 2 Sony 3 Pawasoniki 1 Toshiba i 10 Philipsów to nic nie znaczy
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że więcej jest tych innych sprzedawanych tv na 100 Samsungów do tego doliczyć trzeba Lg... które również dużo sprzedaje ..
 

heniumon

New member
Z pewną dozą nieśmiałości chciałem się zapytać dlaczego tak piszecie o awaryjności tv Samsung (film na you-tube? ;))
Wśród mojej rodziny i znajomych naliczyłem 19 szt tych tv przeważnie są to średnie czy nawet niskie modele, najstarszy ma ponad 10 lat i jeszcze żaden nie był w naprawie (przypadek albo cud? ;)) brat ma 5-letnią plazmę Panasonic i już dwa razy była w naprawie.





Film na You Tube na temat Samsunga mówi prawdeo o postarzaniu wyrobów, firma nie zajęła stanowiska na zarzuty TV .Owszem mam telefon Samsunga i aparat fotograficzny na razie działają ,ale do TV Samsung mam obawy.
 

bluray

Banned
Dane o awaryjności są nieosiągalne.
Co najwyżej można w zaprzyjaźnionym serwisie dostać wycinkowe info.
I nie jest to miarodajna informacja.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W Europie w ciągu ostatniej dekady awarii uległo X razy więcej VW niż Chryslerów, czy analogicznie jak w tej informacji o samsungu prawdziwe będzie stwierdzenie, że VW jest Xdziesiąt % bardziej awaryjny od Chryslera? ;)
A teraz zobaczcie wśród swoich znajomych/ rodziny ile osób posiada Samsunga a ile TV innej marki...

Co do postarzania produktów, to to jest praktyka stosowana nie tylko przez Samsunga, ale niemalże przez wszystkich producentów
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry a mi się wydaje i tak patrząc na znajomych , firmy dla mnie i tak naj naj więcej jest LG :) aczkolwiek w mojej firmie zakaz kupowania tv jest tej firmy.. po tym jak zaprezentowały się kilka egz plus u Prezesa jakaś taka kobyła cos około 80 cali ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak by nie patrzeć - "koreańców" na rynku i w domach jest najwięcej ;)
Jak to kilka postów wyżej napisano- efekt skali...
 

vectra1

Member
Bez reklam
Ja to widzę tak, że Samsung z normalnej firmy w niedługim czasie stał się liderem - opanowali rynek praktycznie większości urządzeń od agd, przez rtv czy telefony.
Był moment, że "każdy" chciał albo dalej chce mieć najnowszy telefon Samsunga np. serii S lub Note.
Teraz mam wrażenie że zaczyna się kierunek coraz większej usterkowości, może pogorszenia jakości, okej sprzedają miliony więc procent usterkowości jest większy.
Zastanawiam się czy w niedługim czasie Samsunga nie spotka los Sony po latach 80-90 tych, gdzie ze sprzętu must have spadli trochę z jakością i stali się mniej pożądani i kojarzeni ze sprzętem niezawodnym. Teraz to zaufanie muszą odbudowywać.
 
Do góry