Tabela odległości dla 4K.

lycone

Banned
Do gier, pracy, filmów, sieci - jak dla mnie, na chwię obecną jest tylko jeden król.
34" 21:9 QHD. Jak jesteś świadomym klientem, to wypożycz dwa monitory i zrób sobie porównanie na biurku z wykorzystanie wszystkim możliwych czynności i oceń samodzielnie.
Dopiero teraz wyświetliło mi odpowiedzi w tym temacie w TapaTalk...
Jaki masz dokładnie model monitora? LG? "Skur***ny" czy płaski? :)
Kolejna sprawa to czy można tak odpalić grę, żeby po bokach były czarne pasy? Pytam, bo boje się, że karta nie da rady przy takiej rozdzielczości. Myślę nad GTX970 i grze Fallout 4. Podobno nie ma mieć jakichś olbrzymich wymagań.

Wysłane z Note 3
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Zadna roznica. Zwlaszcza, ze tabela jest, mowiac delikatnie, nieaktualna, jak wiekszosc z tego typu tabel, bazujacych na zalozeniu, ze oko ludzkie jest w stanie rozroznic linie o rozdzielczosci 1 minuty katowej. Tymczasem juz dawno temu przeprowadzono badania, z ktorych wynika, ze jest to raczej 15 sekund katowych. Zainteresowanym moge udostepnic linki, ale dopiero wieczorem.
 

wujek12

New member
wszystko pięknie fajnie ale która telewizja w polsce nadaje w 4k ?
ledwo maja problem z Full HD ale to tylko pare kanałow wiec po co kupowac telewizor w 4k ?
 

vigoo

Banned
Wszystko fajnie, wszystko pięknie... Ale te tabele odległości mają sens w przypadku natywnych materiałów FHD, czy UHD. Jaki natomiast mają sens w przypadku przeciętnej, słabej, lub beznadziejnej jakości polskich kanałów? ŻADEN!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobra uwaga ale nie do końca.
Nowe modele UHD bardzo dobrze upscalują obraz dając końcowy efekt lepszy niż jakość fullhd stricte.

Materiały 4K można streamować z różnych źródeł - choćby Youtube czy Netflix.
 

lycone

Banned
Dobra uwaga ale nie do końca.
Nowe modele UHD bardzo dobrze upscalują obraz dając końcowy efekt lepszy niż jakość fullhd stricte.

Materiały 4K można streamować z różnych źródeł - choćby Youtube czy Netflix.
Przydałyby się jakieś testy to potwierdzające. Zrób zdjęcia wybranych fragmentów ekranu i wszyscy sobie porównają sami :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem zdania że na marnym materiale - tv FHD lepiej sobie dają rady z takimi programami jak tv 4k ... ale to moje zdanie ale oparte na tym co widzę na co dzień..
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Uczciwe SD z naziemnej b dobrze się skaluje na matrycy 4K (Sony x850c). A materiały b słabej jakości najlepiej oglądać na matrycach HD(ready) przy małych przekątnych ale tu pytanie po co to-to w ogóle oglądać.
 

virusrc

New member
co do skalowania bardzo słabej jakości sygnału, nieszczęśliwy LG 49UF640V stara animacja 480 / 360p o wiele lepiej wygląda na odtwarzaczu wew youtube niż na pc z i7 puszczonym w trybie 4k na tv, możliwe że to zasługa matrycy nie mającej wiele wspólnego z 4k.
 

radam5

New member
U mnie tv stanął w nowym miejscu i odległość do niego to teraz ~2-2,5.
Jakiej wielkości nowy telewizor byście kupili biorąc pod uwagę, że nie będę oglądał 4k tylko nc+
 

FoX88

New member
U mnie tv stanął w nowym miejscu i odległość do niego to teraz ~2-2,5.
Jakiej wielkości nowy telewizor byście kupili biorąc pod uwagę, że nie będę oglądał 4k tylko nc+

49-55"

Z zaznaczeniem, że lepiej 55" oczywiście, ale jeśli np. budżet nie pozwalałby na sensowne 55", a pozwalałby na dobre 49", to jednak 49".
 

radam5

New member
Od dłuższego czasu zastanawiam się na lg uh8507
Boje się 55" bo już teraz przy 42 żona marudzi, że za boisko siedzi i ja tv oslepia
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po dwóch tygodniach nawet tego nie będzie widzieć - mam na myśli różnicy tych kilku cali.. ale rozumiem, że czasem jest siła wyższa.. coś wiem o tym...:)
 

FoX88

New member
Od dłuższego czasu zastanawiam się na lg uh8507
Boje się 55" bo już teraz przy 42 żona marudzi, że za boisko siedzi i ja tv oslepia

To może w takim 49" tego LG lub jakiegoś innego modelu? Połączysz jedno z drugim. Wszystko zależy jeszcze od konkretnego modelu, ale 49" to normalny rozmiar TV i nie jest jakoś upośledzony przez gorszą specyfikację.

Za to można się naciąć na np. 43" właśnie. Samsung KS7500 w wersji 43" to 50/60Hz TV gorszy, a 49"+ to 120Hz normalny model już.
 
Do góry