Gamescom 2015 - Fifa 16 - Graliśmy! Nasze wrażenia, opinia - specjalnie dla Was.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
thumbs_gamescom2015_hdtv_com_pl_8.jpg


Kolejna nieśmiertelna seria giganta elektronicznej rozrywki - Electronic Arts. Na samym początku mały niesmak - czyli nowe hasło reklamowe. Play Beautiful. Być może czcze marzenie? Piłka nożna do najczystszych sportów nie należy. Nawet najwięksi gracze czy trenerzy mają na swoim koncie wielkie wpadki w postaci żałosnych zachowań podczas występów zarówno krajowych jak i ligowych. Dodatkowo ostatnie skandale korupcyjne nie pomagają organizacji FIFA w czystości i pięknie. Wygląda to bardziej jak siłowa próba wybielania zębów.

Po wejściu za "stery" pozytywne rozczarowanie. Rozegraliśmy jeden pojedynek i gra bardzo nam się spodobała. Zauważamy ją jako ewolucję zeszłorocznego wydania. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo dobrze zbalansowana. Zawodnicy zachowują się naturalnie. Potrzebują czasu oraz wirtualnego skupienia na przyjęcie piłki, którą nie zawsze czysto przyjmą. Czuć, iż zawodnicy posiadają własną masę. Widać jak dopracowano zmianę kierunku biegu czy natychmiastowy strzał w przeciwnym kierunku. Siły działające na piłkę i na graczy pokazują się niemal na każdym kroku. Jest to zdecydowanie pozycja warta śledzenia.

thumbs_R2R2335.jpg


thumbs_R2R2419.jpg


thumbs_R2R2420.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedziałbym, że bardzo dobrze. Nie dziwi, bo fanów futbolu nie brakuje.
Fifa (bez względu na wiek) zawsze znajdzie chętnych na partyjkę.
Jednym słowem, miły dodatek do piwka ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
,,,,też tak mi się wydawało że taka gierka to raczej schodzi jak bułeczka w piekarni .... i naprawdę jak co niektórzy grają w nią to wymaga to poświęcenia czasu...
 

Rafal7

Banned
Fifa to święty gral w śród gier, do innych tytułów trzeba mieć zajawke i sam klimat gry trzeba lubić, a piłka to piłka co tu gadać.
 

lobos

New member
Bez reklam
Pewnie, że tak. FIFA to świetna propozycja.
Można w nią grać godzinami i się nie nudzi ;-)
Zwłaszcza jak wspomniał Armanig przy dobrym, zimnym piwku :p
FIFĘ 16 kupuję od razu!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też kupię, ale 260zł nie dam. Za cholerę.
Te ceny są tak absurdalne, że głowa boli.
To tak jak z tuszami do drukarki, trzeba dać polowe ceny drukarki ;)
Grzecznie poczekam na spadek cen.
 

lobos

New member
Bez reklam
To prawda. Ceny są z kosmosu. 100zł to max ile powinna kosztować taka nowość!
Ja chyba odżałuję, bo celowo się wstrzymałem i nie kupiłem 15 ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ceny z kosmosu za gry które wchodzą to fakt - tusze do drukarek też zgadzam się że ktoś kasę robi niezłą - na szczęście można się wspomóc w pracy :)
 

fred23

Member
Fifa przyciąga licencjami , i tyle , jako frajda z gry typowej kopanej , słabo , typowa arcadowa pozycja , jak ktoś szuka symulacji to tylko i wyłącznie Pro Evolution Soccer , chociaż tam niektóre wydania też mieli skopane (np 2014) , ale 2013 i 2015 są świetne , pozdrawiam ....
 

collider

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Pro Evolution jest lepsze, ale to na FIFie robilem pierwsze kroki i to jeszcze na klawiaturze :).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja właśnie zaczynałem od PES'a, jak ten królował, to Fife omijało się szerokim łukiem, potem się to zmieniło.
Tak czy inaczej, dla mnie to właśnie za dużo symulacji jest w obecnych piłkach. Dziś, żeby nawiązać jakąkolwiek rywalizacje z dobrym graczem trzeba nauczyć się niezliczonej ilości kombinacji na padzie, a ja osobiście nie mam na to czasu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie to Armanig mam na myśli że trzeba dużo czasu na gry poświęcić żeby w takiej jak Fifa być mega dobrym - a z tym u ludzi pracujących średnio :) ale niektórzy naprawdę wymiatają że oczy bolą.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Fifa super gra, ile to frajdy na turniejach przy piwku ze znajomymi. Kupuję co rok nowe wydanie, ale ceny są za wysokie. W fifę gra się rok i osobiście nie widzę sensu kupowania jej w wersji pudełkowej, a najgorsze jest to, że wersja cyfrowa nie jest dużo tańsza. Cyfrówka powinna kosztować maks 100zł.

btw
poświęcam 30 minut dziennie minimum żeby nie wyjść z formy:D
 

Rafal7

Banned
Właśnie to Armanig mam na myśli że trzeba dużo czasu na gry poświęcić żeby w takiej jak Fifa być mega dobrym - a z tym u ludzi pracujących średnio :) ale niektórzy naprawdę wymiatają że oczy bolą.

Ja jak gram w sieci z innymi to mnie jadą że hoho, wtedy powstrzymuje się żeby padem nie walnać i szybko wyłączam konsole.
 

fred23

Member
np. widzisz zawodników , że mają pkt umiejętności po 88, 91, 74, 64 itp,itd , faktycznie mają po 109 wszyscy i grasz z zespołem terminatorów , kumasz ??

drugi sposób , wystarczy w takiej grze 0,5 s opóźnienie i rozpyka Cię zespołem cieniasów (robi na Twoje IP Megaupload)

znając Twoje IP można wszystko , ja gram na PS3 , nie robią tego na konsoli, ale poprzez komputer/laptopa , jak grasz tak długo jak ja np od 1998r to poznasz od razu oszusta ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry