"Hiński" Hisens kupuje Sharp America odpowiedzialną za TV!

Jam Nius

piszę
logo.gif

Elektroniczny świat staje na głowie. Kolejny WIELKI potentat kupiony przez Chińską firmę. Nawet w najczarniejszych snach właściciele Sharpa nie wyobrażali sobie takiego scenariusza. Po kryzysie gospodarczym firma popadła w tarapaty finansowe i musi się ratować przed całkowitym zniknięciem z rynku. W związku z bardzo zaciętą walką na rynku telewizorów to właśnie tej odnogi postanowiła się pozbyć. Po tym jak fabryki i prawa do marki w Europie zostały już sprzedane, mało kto spodziewał się, iż podobny los czeka amerykański oddział firmy. Stało się.

Chińska marka Hisense za 23.7 miliony dolarów wykupi prawa do marki w Sharp w obu Amerykach oraz fabrykę znajdującą się w Meksyku. Dzięki takiemu zagraniu marka polepszy swoją pozycję nie tylko za oceanem ale także na światowych rynkach. Razem z TCL, Haier i Changhong Chińskie marki w szybkim tempie zaczynają zdobywać światowy rynek AV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo nawet jest co dodać do tego - masakra ale niestety jak to mówią pieniądz rządzi światem i kto je ma ten rozdaje karty...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że to nie koniec sensacji. A za chwilę chińskie firmy kupią jeszcze lepsze kąski.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie mam nic przeciwko temu jeśli zachowuje się walory produktów. Philips jakoś na przejęciu nie stracił ale już o Thomsonie tego napisać nie można. Ich kineskopy Black Diva ustępowały płaskością i jakością jedynie Trynitronowi a dziś to klasa hipermarketowa...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
szczerze mowiac...przerazaja mnie chinscy nabywcy takich koncernow...dla mnie to gra polityczna...jak islamizacja europy i np:wykupywanie poteznych klubow pilkarskich itd...choc nie zawsze musi tak byc,ale mam mieszane uczuc ia do takich transakcji...moim zdaniem nie sa czysto biznesowe...bardzo szkoda mi Japonii
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Podobne zmiany właścicielskie zaszły także u europejskiego producenta tv - w firmie METZ, której upadłość zakończyła się sprzedażą spółki przez syndyka.
Metz produkuje bardzo ładne tv. Niestety nie prowadzą u nas sprzedaży.
 
Do góry