NHK przystępuje do testowania transmisji 8K w 2016. Chyba jednak 4K będzie ściema bo nie dostało wsparcia żadnej platformy cyfrowej.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
NHK przystępuje do testowania transmisji w jakości 8K w 2016.
Chyba jednak 4K będzie wielka ściema bo nie dostało wsparcia żadnej platformy cyfrowej.



Wiadomość jest jak z innej planety.
Ale faktycznie t
o z ... Japonii.
To tam rozpoczynają transmisje eksperymentalne w jakości 8K [Super Hi-Vision] tak, że 2020 Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą zachwycać już taką jakością i to z poziomu telewizora.

Rozdzielczość 8K potwierdzaj Telewizja NHK - która też jako pierwsza propagowała system FullHd na świecie. Nie przymierzają się w ogóle do 4K, widać że cel nadawania dla telewizji super jakości został chyba już określony.

Obraz taki już kilkukrotnie oglądaliśmy w formie pokazów na targach Ifa w Berlinie , czy na targach Ces w Las Vegas.

Plazma Panasonica 8K.
002__MG_5308.jpg


007__MG_5316.jpg

To jest obraz na który można gapić się godzinami .
Plazma 145 " w 8K daje niewiarygodną jakość .Ten obraz jest trójwymiarowy z głębią i jakością która zapiera dech w piersiach. Najlepsze ze tego jest to że ten obraz i tak wejdzie na rynek i będzie w dalszej przestrzeni czasowej podstawową jakością - wow.

[youtube]jSiTzlsScL4[/youtube]


Sharp 8K.

002_hdtv-ces-20140299.jpg

Sharp zaprezentował też model 85" w rozdzielczości 8K

[youtube]CSAI7fk9mYQ[/youtube]

003_hdtv-ces-20140300.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/ces-20...row-na-nadchodzacy-sezon-2014-ces-2014-a.html

To najlepszy jakościowo telewizor jaki kiedykolwiek się ukazał.
Super Hi-Vision Sharp LCD
003_sharp-ifa-20112.jpg


Firma Sharp, jako lider technologii LCD, po raz pierwszy prezentuje publiczności ekran Super Hi-Vision. Format telewizorów następnej generacji, z ok. 33 milionami pikseli (7680 x 4320) będzie miał 16 razy większą rozdzielczość niż dzisiejsza telewizja HD. Prototyp ten, nazwany 8K4K w nawiązaniu do swojej rozdzielczości, jest unowocześnioną wersją wyświetlacza 4K2K już dostępnego jako komponent, a mającego rozdzielczość 8,8 milionów pikseli (4096 x 2160) czyli czterokrotność rozdzielczości standardowego telewizora Full HD.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...o-telewizor-jaki-kiedykolwiek-sie-ukazal.html


LG -
Czas na 8K.
To wręcz niewiarygodne dzieło. Ila razy widzę pokazy jakości 8 K tyle razy jestem zauroczony jakością.


Absolutnie nic już chyba więcej nie potrzeba ....

Ilość szczegółów tak ogromna że niektóre elementy widać z bardzo małej odległości.

Cudowne wrażenia.


Chciałoby się krzyknąć - ludzie ja nic więcej nie potrzebuję.
http://www.hdtv.com.pl/forum/ifa-20...-wspaniale-produkty-i-szeroki-wybor-cz-i.html

Czy 4K stać będzie na własne "zmartwychwstanie" okaże się do końca tej dekady.
A jakość 8K, to również dźwięk niebywały bo 22.2 kanałów audio.
Mamy nadzieję, że 2020 roku zachwycać się będziemy tym co dziś wydaje się jeszcze bardzo odległe. Czy przy tej okazji japońskie firmy odzyskają swoje miejsce na światowym rynku ?
fullhd

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak, bo oni razem tworzyli wówczas interfejs, który zresztą jest przez Sharpa wykorzystywany. Np ściąganie aplikacji na swój telewizor z innych krajów świata.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ze dwa lata temu pisałem już o tym że 4k to tylko przejściówka będzie (... i to było powiedziane na spotkaniu gdzie byli odpowiednie osoby z pewnych firm tv)... a docelową rozdzielczością będzie 8k - pytanie czy też w takim kraju jak Polska ...
 

collider

New member
Bez reklam
Tyle, ze skoro ludzie juz jecza (wybitnie na tym forum), ze 4K ledwo widac na 55 czy 60 calach to co mowic o 8K. Potrzeba bedzie 100 calowego ekranu minimum. Kogo bedzie na to stac?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To już jest inna sprawa :) i niestety ale trafne spostrzeżenie Kolego. Ale jak dożyjemy tego to zobaczysz że będą tacy co będą wmawiać że różnica na 55 calowym tv pomiędzy 4k a 8k jest mega i to z odleg. powiedzmy 3 m. :) zobaczysz że tak będzie...obyśmy tylko dożyli..
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Potrzeba bedzie 100 calowego ekranu minimum. Kogo bedzie na to stac?

Każdego. Tacy sami pesymiści jak ty zadawali to samo pytanie niespełna 20 lat temu gdy weszła pierwsza plazma 42" w cenie 74998 zł. Dodam, że miała rozdzielczość 720x480 pikseli. Dziś dużo lepszego LCD 50" można w marketach kupić za 1500 zł... Przypomnę ci, że za kilka lat druk OLEDów będzie tak tani jak wydruk fotek na atramentówce.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Każdego. Tacy sami pesymiści jak ty zadawali to samo pytanie niespełna 20 lat temu gdy weszła pierwsza plazma 42" w cenie 74998 zł. Dodam, że miała rozdzielczość 720x480 pikseli. Dziś dużo lepszego LCD 50" można w marketach kupić za 1500 zł... Przypomnę ci, że za kilka lat druk OLEDów będzie tak tani jak wydruk fotek na atramentówce.

Kolega Collider miał chyba na myśli sytuację w ciągu najbliższego czasu...,a nie za 20 lat...;)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam sorry jak Wy to czytacie ? kol.brodacz pisał jak to było prawie 20 lat temu ! a nie jak będzie za 20 lat...Za kilka lat nie za 20,to przewiduje druk OLEDów !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak mało ? Większość osób na tym forum będzie się cieszyła że mają wnuczki :D;)

Widzisz jak Ty mnie znasz :) nie muszę pisać a wiesz co mam na myśli :) za 20 lat w większości z nas będzie miało w poważaniu oledy , sredy itp.. co innego będzie nas interesować i czym innym będziemy sobie głowę zaśmiecać :) chyba że ktoś będzie zatwardziałym kawalerem to wtedy co innego...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Widzisz jak Ty mnie znasz :) nie muszę pisać a wiesz co mam na myśli :) za 20 lat w większości z nas będzie miało w poważaniu oledy , sredy itp.. co innego będzie nas interesować i czym innym będziemy sobie głowę zaśmiecać :) chyba że ktoś będzie zatwardziałym kawalerem to wtedy co innego...

Lolek,ja to napisałem żartobliwie...;)
Dużo jest tutaj osób starszych od nas...
Jestem przekonany że za 20 lat również będę się jarał nowymi technologiami...:wink:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Witam sorry jak Wy to czytacie ? kol.brodacz pisał jak to było prawie 20 lat temu ! a nie jak będzie za 20 lat...Za kilka lat nie za 20,to przewiduje druk OLEDów !!!

Normalnie to odczytaliśmy.Mogę się z Tobą założyć że za 10 lat,100 cali OLED 4k/8K będzie kosztował jeszcze za dużo jak na zwykłego Kowalskiego.Co innego za 20 lat...;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek,ja to napisałem żartobliwie...;)
Dużo jest tutaj osób starszych od nas...
Jestem przekonany że za 20 lat również będę się jarał nowymi technologiami...:wink:

Ty masz szansę jednak jesteś młodszy ja będę po 60 o ile dożyję - to raczej czym innym będę się zajmował... ale czas pokaże co to będzie ,,, jedno jest pewne tak jak napisałeś że za 10 lat duże rozmiary tv oled 4k/8k będą nie dla nawet dobrze zarabiających ludzi... tym bardziej że tv i generalnie rtv dla ludzi to nie jest pierwsza potrzeba.... już w tamtym roku pisali i mówili w tv że spadła sprzedaż w POlsce rtv.. w stosunku do 2013 roku..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to pojęcie względne - średnio to rozumiem że masz na myśli średnia krajowa czyli prawie 4 tys brutto, teraz pytanie ile to jest dobrze zarabiać jak na warunki RP ... ja patrząc na to jaka jest sytuacja w Polsce mówię że dla dużej części osób dobrze to powiedzmy 6-7 tys brutto...

Powiem Ci moje zdanie że nawet zarabiając te kwoty to jeśli tv oled 4k powiedzmy w 80-85 calach ( nie wspomnę o 100 calowym ) za 10 lat będzie kosztował 30-40 tyś to szału nie będzie dla takich osób... Pamiętajmy tv to nie jest np. samochód który ludziom jest bardziej potrzebny niż tv dobry.. i nie wspomnę o problemie z użytkowaniem tych tv że w większości wypadków jak taki tv popsuje się powiedzmy po trzech latach i jak się nie ma 5 letniej gwarancji to tv przeważnie jest do wyrzucenia... A nawet jak ja masz to wiesz jak to jest w Polsce z serwisami i z chęcią do wymiany tv w ramach gwarancji..

A teraz weź pod uwagę choćby na tym forum ile osób zarabia choćby średnią krajową ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry