LG dostarczać będzie panele OLED dla Panasonica i Sony

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG dostarczać będzie panele OLED dla Panasonica i Sony .
thumbs_R2R4810.jpg
Raport Reuters mówi, że matryce Oled dostarczane będą do chińskich i japońskich producentów
przez firmę LG.
LG już dostarczał panele OLED do chińskich producentów. Teraz gdy koncern podpisze umowę z firmą Panasonic i Sony stanie się monopolista na rynku tej technologii.


A japońscy książęta... będą walczyć na tym rynku gdzieś w 2016 roku.
I na 2016 rok zapowiadają pierwsze egzemplarze w swoim portfolio.
fullhd
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Fajnie że trzech producentów wyprodukuje swoje Oledy na tych samych matrycach bo będzie można naocznie przekonać się która firma ma najlepiej dopracowane pozostałe ; elementy ; wpływające na jakość gotowego produktu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Coś w tym jest co napisałeś Kolego.. pokażą się to zobaczymy kto jest debeściak :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zwycięzcą już jest LG.
Bo będzie zarabiało na każdym TV OLED wyprodukowanym przez Sony i Panasonica.
Nawet na tym, którego nie uda się im sprzedać:)
I będzie dyktowało warunki, skoro są monopolistą.
A pomyśleć gdzie paręnaście lat temu stało Sony a gdzie GoldStar.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi już kompletnie nie zależy co tam będzie na froncie, LG, Sharp czy Panasonic, nie mam obecnie sentymentów jeżeli chodzi o logo na tv, a kierunek wyboru jest jeden, stosunek ceny do jakości, w skrajnych przypadkach dochodzą inne czynniki wyboru. Dziś brałbym bez namysłu LG, oby spełniał tylko założone kryteria. Będzie Panasonic z adekwatną ceną, to się kupi Panasa, będzie LG to ten wyląduje na ścianie.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Tu się zgadzam bo dla mnie również najważniejszą jest jakość wyświetlanego obrazu, wykonanie , oraz nie zawodność działania . Od jakiej firmy będzie pochodził nie będzie dla mnie najważniejszym kryterium.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie najlepiej na świecie radzą sobie montownie. Zarabiają taką kasę że teraz mogą kupować sobie firmy dla których produkowali.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tu się zgadzam bo dla mnie również najważniejszą jest jakość wyświetlanego obrazu, wykonanie , oraz nie zawodność działania . Od jakiej firmy będzie pochodził nie będzie dla mnie najważniejszym kryterium.
Dodał bym jeszcze jakość obsługi gwarancyjnej.
Bo takie kwiatki jak unikanie odpowiedzialności przed naszym wymiarem sprawiedliwości też nie jest obojętne.
No niestety dożyliśmy czasów, gdy logo, marka firm z ogromną tradycją i prestiżem już nic nie znaczą.
Czasami wręcz wprowadzają w błąd, gdy pod Philipsem ukrywa się TpVision.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zwycięzcą już jest LG.
Bo będzie zarabiało na każdym TV OLED wyprodukowanym przez Sony i Panasonica.
Nawet na tym, którego nie uda się im sprzedać:)
I będzie dyktowało warunki, skoro są monopolistą.
A pomyśleć gdzie paręnaście lat temu stało Sony a gdzie GoldStar.


Dokładnie to jest wygrana Lg ale to decyzja Sonego i Panasa żeby od nich brać matryce (jak nie chce się swojego stworzyć)
Ja powiem więcej gdzie był Panasonic i Sony a gdzie był Goldstar ... ale teraz razem z Sharpem te trzy firmy nie mają szans z Lg i z Samsungiem.
Ale i Lg i Samsung już mają większe problemy i mniejsze zyski a jak wejdą na 100% Chińczycy to i Korea będzie w szoku - kwestia czasu.

Mi już kompletnie nie zależy co tam będzie na froncie, LG, Sharp czy Panasonic, nie mam obecnie sentymentów jeżeli chodzi o logo na tv, a kierunek wyboru jest jeden, stosunek ceny do jakości, w skrajnych przypadkach dochodzą inne czynniki wyboru. Dziś brałbym bez namysłu LG, oby spełniał tylko założone kryteria. Będzie Panasonic z adekwatną ceną, to się kupi Panasa, będzie LG to ten wyląduje na ścianie.


Ja w sumie chyba też aby tylko jakościowo były dobrze zrobione....
 

Graczomaniak

New member
Czasami wręcz wprowadzają w błąd, gdy pod Philipsem ukrywa się TpVision.

A pod logo Thompson - TCL.

A pod logo Sharp - Vestel.

Sony też to niebawem czeka (a może już ma miejsce) odkąd pozbyli się działu tv niższych modeli. A teraz mają cała produkcję tv odłączyć od firmy.

Niedługo tylko znaczek i design obudowy będzie przypominał o marce, a pod blachą wszędzie ten sam chiński chłam.

Na rynku audio to funkcjonuje od lat.

W rtv coraz prężniej się rozprzestrzenia.

:-?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego nie wiem ile masz lat ale jeśli jesteś młodym człowiekiem to myślę że możesz dożyć czasów gdzie jak to napisałeś chiński chłam będziesz sam kupował bo być może nic innego nie będzie poza firmami które będą produkować w Chinach swoje produkty rtv jak i agd... A czym różni się wg Ciebie chiński chłam od koreańskiego chłamu?? Bardzo jestem ciekawy…. Mam na myśli firmy robiące TV itp, a nie jakieś badziewne zabaweczki..

Jak jest odpowiednia kontrola to bez względu gdzie się robi produkt to będzie dobrze – patrz firma Velodyne.. jest w Chinach… uważasz że suby Velodyna to chłam, tylko dlatego że tam jest fabryka ??? Kolego gdyby ta fabryka była np. w USA to w Polsce by tylko najbogatsi mogli sobie kupić ich suby powiedzmy od serii SPL w gorę, a takmoże więcej osób kupić… A i tak nie są tanie.. i nie każdy sobie może pozwolić..


A już w tv się mówi że pozwoli z produkcją firmy będą się przenosić do Indii bo tam jest jeszcze taniej..

Dla mnie i myślę, że dla wielu osób bez znaczenia jest czy pod marką Philipsa jest taka czy inna firma, ważne jest żeby w końcu te tv pozbyły się tych problemów które mają teraz, a również które były jak tv był w 100% Philipsem przez ostatnie powiedzmy ich 2-3 lata. Jedno co się zmieniło to tv są tańsze jak to było wcześniej. A to cena decyduje o zakupie w większości wypadków.


A czy myślisz że pracownik w LG w fabryce w Polsce który ma powiedzmy 1400 zł na rękę to jest super pracownikiem i zostałby wybranym pracownikiem roku w Europie patrząc ile zarabia i jakie zapewne w większości wypadków ludzie mają tam podejście do tego co robią...
Ba myślę że w Chinach czy w Korei mogą lepiej się przykładać bo wiadomo jakie to są kraje i jaki reżim panuje..
 
Ostatnia edycja:

Graczomaniak

New member
Kolego nie wiem ile masz lat ale jeśli jesteś młodym człowiekiem to myślę że możesz dożyć czasów gdzie jak to napisałeś chiński chłam będziesz sam kupował bo być może nic innego nie będzie poza firmami które będą produkować w Chinach swoje produkty rtv jak i agd...

Te czasy już dawno nastały i nie ma za dużego wyboru dla konsumenta.

A czym różni się wg Ciebie chiński chłam od koreańskiego chłamu?? Bardzo jestem ciekawy…. Mam na myśli firmy robiące TV itp, a nie jakieś badziewne zabaweczki..

Niczym, chłam to chłam.

Jak jest odpowiednia kontrola to bez względu gdzie się robi produkt to będzie dobrze – patrz firma Velodyne.. jest w Chinach… uważasz że suby Velodyna to chłam, tylko dlatego że tam jest fabryka ??? Kolego gdyby ta fabryka była np. w USA to w Polsce by tylko najbogatsi mogli sobie kupić ich suby powiedzmy od serii SPL w gorę, a takmoże więcej osób kupić… A i tak nie są tanie.. i nie każdy sobie może pozwolić..

Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi.

Doskonale wiem, że większość firm przeniosła produkcję do Chin ze względu na obniżenie kosztów i nie oznacza to automatycznie niskiej jakości = np produkty apple.

Chodziło mi o to, że płacąc często niemałe pieniądze za znaną i renomowaną markę, dostajesz tylko znaczek i obudowę, a "pod maską" jest ten sam chińczyk klepany na linii produkcyjnej obok. Tylko, że jeden dla tej firmy, drugi dla innej.

Nie wiem jak Ty i większość ludzi ale ja wolałbym być świadomym kupując dany produkt za konkretne pieniądze, że kupuję znaczek, a cała reszta jest od innego producenta.

Wtedy mając tego świadomość, mogę podjąć wybór czy mi taki układ odpowiada.

Co lepsze, wcale z tego powodu ceny tv nie spadają. Producent składa swoje sprzęty za pomocą małych żółtych rączek za dolara dziennie, a my konsumenci płacimy tak samo dużo jak wcześniej, jakoś nie zauważyłem spadku cen z tego tytułu.




Jedno co się zmieniło to tv są tańsze jak to było wcześniej. A to cena decyduje o zakupie w większości wypadków.

Bo są coraz gorsze i celowo postarzane, aby się psuły po zakończeniu gwarancji. Czasy chłamu, tandety i jednorazówek. Pozostaje wybierać mniejsze zło.


A czy myślisz że pracownik w LG w fabryce w Polsce który ma powiedzmy 1400 zł na rękę to jest super pracownikiem i zostałby wybranym pracownikiem roku w Europie patrząc ile zarabia i jakie zapewne w większości wypadków ludzie mają tam podejście do tego co robią...
Ba myślę że w Chinach czy w Korei mogą lepiej się przykładać bo wiadomo jakie to są kraje i jaki reżim panuje..

Jak to mówią, z g*wna bata nie ukręcisz.

Co ma do tego pracownik tu czy gdziekolwiek na świecie, jak przychodzi mu składać sprzęt ze słabych podzespołów? To nie od niego zależy jakość tv/czegokolwiek. Od tego czy robi to należycie jest stosowna kontrola jakości w fabryce wydelegowana przez producenta.

Tu producent jest winien całemu złu.



ps. Jak dla mnie mogą produkować nawet w Bangladeszu i pod nazwą "no name" gdyby tylko za tym szła odpowiednia jakość.

A raczej nie indzie i nie zanosi się aby tak było.

Teraz się inwestuje w marketing bo to on sprzedaje produkty "kowalskiemu czy tam smithowi"

Jakość już dawno zeszła na drugi albo i trzeci plan.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Powiedzonko chiński/koreański chłam nie wzieło się z nikąd .

Przykładem były np tv Samsunga w których nagminnie padały kondensatory ,świadomie ładowane do środka.

Nie koniecznie "chłam" jest wyznacznikiem podmiotów,w elektronice podzespołów itp .
Może to być np ogólnie pojmowana jakość której np zawsze brakowało Lg w kwestii telewizorów - czy to pdp czy lcd - była to cienizna .
Dopiero obecnie wystrzelili z oledem który definjuje niby ta najlepsza z obecnie mozliwych jajkosci wyświetlanego obrazu .

I co ,zmonopolizują rynek w wielu dziedzinacg i nędza bd,konkurencja podupadnie a tym samym standardy . Ble
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dokładnie to jest wygrana Lg ale to decyzja Sonego i Panasa żeby od nich brać matryce (jak nie chce się swojego stworzyć)
.
Nie tak do końca.
To efekt sytuacji gdy te firmy zostały postawione pod ścianą. To nie tak, ze oni nie chcą robić swoich matryc OLED, tylko nie potrafią, nie udało im się, nie stać ich na to. Technologicznie zostali w tyle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy ale ja jestem zdania że nie ma znaczenia kto gdzie będzie robił, ważne jest żeby była kontrola odpowiednia tego co tam się robi - to jest najważniejsze. A że lduzie to w większości wypadków to maniacy gadżetów to mamy to co mamy - teraz w tv obraz i jakość jest na drugim planie a na pierwszym to gadżety jakie ma dany tv. To jest po części wina ludzi - fabryka zrozumiała, że lepiej dać ludziom produkt z bajerami i z dobrą ceną niż dobry produk z mniejszą ilością bajerów do tego za większą cenę.
Dlatego dla mnie pracownik w fabryce tv w Polsce, w Korei, w Chinach to dokladnie ten sam pracownik, który zarabia marne pieniądze i na pewno nie przykłada się do swojej pracy w 100% w stosunku do osoby która zarabia 3-4 razy tyle. Taka jest prawda Koledzy...

HQ zgoda oczywiście masz dużo racji ale oni próbowali niby coś razem stworzyć (tylko łączyli się potem rozstawali się) i pewnie jest tak jak piszesz niż to że im się nie chciało ale wiesz zawsze jakieś ale zostaje, że jednak mogli... Ale wcześniej jedno zdanie bardzo dobre napisałeś że oni mają zysk z każdej matrycy nawet jak się ten tv nie sprzeda Sonemu czy Panasowi i to jest sedno wszystkiego. Więcej nie trzeba pisać w tym zdaniu jest wszystko..Teraz tylko kwestia żeby Lg oled dopracował na 100% .. żeby nie bylo po kilku miesiącach martwych pikseli czy wyblakłych kolorów i będą z tego kasę "trzepać"
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Lolek - pracownik z Chin diametralnie różni się od pracownika z UE - chyba nie muszę tłumaczyć co jest tego powodem . Napewno nie są to zarobki .

Po za tym taki pracownik nie ma wplywu na jakość . Z góry ma narzucone standardy i tych ma się trzymać . Nie ma tam mowy o olewaniu,jakimś zaniedbaniu .W minimalnym tylko stopniuniu warunkuje pewną tam jakość.Nie rozmyśla jak marną pensję dostaje,wykonuje to co do niego należy i nie dyskytuje a jak się nie sprawdza to wylatuje z hukiem i tyle w temacie . Nie ma pojecia co to jest kodeks pracy bo taki tam nie obowiązuje . Wykorzystywany jest na maxa i takiego samego maxa daje od siebie bez wzgl na to czy dostaje 15 czy 150 baksów tygodniowo .
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie chciał Samsung iść w OLED'a to teraz będzie miał straty co rok. A marketingowcy juz pewnie pracują 24/7 jakby tu "udowodnić" ze LCD to lepsze od oleda.
Brawo LG, brawo 👏
 

bluray

Banned
@HQ150:
"zwycięzcą już jest LG.
Bo będzie zarabiało na każdym TV OLED wyprodukowanym przez Sony i Panasonica."


Identycznie się dzieje z matrycami z pasywnym 3D.

Jest chyba tak, że patenty KODAKA (kupione przez LG w 2009r.) na matryce są nie do obejścia.


Technologia Samsunga OLED RGB została porzucona
Może prawdą jest, że przyczyna leży po stronie niebieskiej składowej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry