Nie dla 4K - powiedział Komitet Olimpijski Igrzysk Rio 2016.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie dla 4K - powiedział Komitet Olimpijski Igrzysk Rio 2016.

Według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego- "nie ma żadnych planów co do transmisji w rozdzielczości 4K Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Najważniejszą rzeczą jest to, że staje się oczywiste, że treść 4K obecnie jest marna
a okazja promocji 4K jaką są Igrzyska spaliła na panewce.
To takie najważniejsze wydarzenia sportowe są najlepszą promocją nowej technologii.
Jednak świadome lub nie ale na razie skuteczne są działania zapobiegające przedostawaniu się światowego przemysłu obrazu dla jakości wyprodukowanych telewizorów UHDTV.
Jak widać hipokryzja jest nie tylko w polityce, ale także w technologii.
fullhd
 

pantomima

Banned
I to jest odpowiedź na pytanie ,czy na chwilę obecną warto inwestować w tv 4k. (myślę o konkretnej przekątnej min.65"+ ,no i jakość wyświetlanego obrazu,jakość sama w sobie,nie tam jakieś nisko budżetowe 50" 4k.

Jasne że wyświetlany obraz w rozdzielczości uhd powoduje opad szczeny ale dost do takich materiałów długo jeszcze bd uboga i stopuje mocno duży % przed tego zakupem .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Za bardzo w tej chwili to i nie ma w co inwestować jeśli chodzi o 4k - a tv kiedyś tylko będą w 4k (a zapewne tak będzie przy większych przekątnych)więc zanim nie pojawią się treści w 4k to sens jest taki jak napisałeś..
 

collider

New member
Bez reklam
Ten artykul to woda na mlyn separatystow FHD ;). Tyle, ze ja nie widze tam zdania, ze odrzucono ten pomysl definitywnie, a ze nie ma planow a to zmienia postac rzeczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pożyjemy zobaczymy.
Igrzyska w Tokio będę cztery lata później i będzie transmisja w 8K.
Może to jest odpowiedź na pytanie czy 4K to tylko przejściowa forma do celu ...
 

WuMike

New member
Bez reklam
8K? Trzeba by siedzieć w odległości metra, od ekranu o przekątnej 65", aby w ogóle zauważyć różnicę pomiędzy 8K, a UHD.

Dziwne podejście, że nie promuje się UHD poprzez tak spektakularną i globalną imprezę, jaką są igrzyska. Znam jednak trochę temat od poszewki i powiem wam, że w Brazylii po prostu nie ma i nie będzie odpowiedniej infrastruktury do takich transmisji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy.
Igrzyska w Tokio będę cztery lata później i będzie transmisja w 8K.
Może to jest odpowiedź na pytanie czy 4K to tylko przejściowa forma do celu ...



Ja już kiedyś pisałem że na pewnej konferencji ktoś mówił o tym że 4k to przejściówka będzie... docelowo ma być 8k..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale nowy będzie już z pełnym dźwiękiem. A japończycy jak się przygotowują do Igrzysk to łączą to z promocją technologii.
 

marekjw2523

New member
Dlaczego nie będzie transmisji w 4k? bo włodarze komitetu nie dostali odpowiednio grubej koperty od producentów telewizorów. Tam liczy się tylko kasa i gdyby taka popłynęła do kieszeni na pewno już w tym roku widzielibyśmy naklejki 4k Rio2016 na tv w sklepach co na pewno boostowało by ich sprzedaż bo przeciętny kowalski na pewno by złapał się na taki haczyk marketingowy.
 

bluray

Banned
Myślę, że nie było chętnych na zakup praw do formatu 4k.
Zapewne także do formatu 3D nie było chętnych.

Marginalny udział w rynku w/w "patentów" przesądził.
No i niby jat 4K ma dotrzeć do domu. Streaming internetowy to za mało, zwłaszcza przy ogromnych wymagania co do łącza.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Rzeczywiście , wymagania co do łącza przy streamingu internetowym są bardzo duże .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry