A Ty wyłączyłeś nasłuch/podsłuch w swoim Samsungu Smart TV?

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
pl_UE48HU7500LXXH_012_Front_black


W dobie postępu i własnej wygody godzimy się lub co gorsza nie jesteśmy świadomi na umowy zbierające coraz więcej informacji o nas i o naszym życiu. Jakiś czas temu pewni uzdolnienie ludzie zauważyli, iż telewizory LG przesyłają poufne dane bez wiedzy użytkowników. Koncern obiecał zająć się tym.

Nieco inną sytuację uzmysłowili użytkownikom bywalcy strony reddit.com. Firma Samsung informuje swoich użytkowników o tym, iż korzystanie z wygodnej funkcji poleceń głosowych, powoduje nie tylko ich przechwytywanie i możliwość przechowywania/posługiwania się tymi danymi przez Samsunga, ale także korporacja zastrzega sobie prawo do przekazywania tych treści innym podmiotom!

 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W starszych modelach funkcja jest włączana pilotem. W nowszych domyślnie jest włączona.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W starszych modelach funkcja jest włączana pilotem. W nowszych domyślnie jest włączona.

To gdzie w tv to wyłączyć ? Pytam przez ciekawość bo wcześniejszy post to był raczej żart. Z poleceń głosowych nie korzystam, ale warto popatrzeć ponownie i bliżej w menu. Może innym się ta wiedza przyda.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jakbym miał taki tv tez bym to wyłączył... A swoją drogą jest to jakieś nieporozumienie...
 

Ruter19

New member
Hahaha ja nie korzystam w ogóle z tego badziewia jakim jest Smart TV :) mam od tego z boku komputer do grania w 4K itp.
 

Ruter19

New member
Ja wszystko kablem podłączam, z Wi-Fi to moja dziewczyna korzysta i puszcza na amplim Ellie Goulding - Love Me Like You Do :razz:
 
Ostatnia edycja:

MatteBlack

New member
Według mnie bezsensownie rozdmuchana sztuczna aferę. To tak jakby napisac o tym ze moj iphone czy inny telefon mnie podsłuchuje. Dla przykładu, ze google now/siri/cortana słucha i wysyła to na jakis serwer. Oczywiscie ze wysyła, zaszyfrowane, przemielone xx razy bo tego wymaga prawo..

"Otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie Samsunga w tej sprawie. Publikujemy je w całości poniżej:

Samsung bardzo poważnie traktuje prywatność konsumentów. We wszystkich naszych telewizorach Smart TV gromadzenie danych lub ich wykorzystywanie jest przeprowadzane w sposób bezpieczny i całkowicie transparentny. Użytkownicy mogą wybrać sposób działania tych mechanizmów, w każdym momencie mogą z nich zrezygnować. Stosujemy najbardziej zaawansowane technologie i praktyki dotyczące bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie danych, w celu zabezpieczenia danych osobowych konsumentów i zapobiegania ich nieautoryzowanemu zbieraniu lub wykorzystywaniu.

Funkcja rozpoznawania głosu pozwalająca na sterowanie telewizorem za pomocą poleceń głosowych, w którą wyposażone są telewizory Samsung Smart TV, może być aktywowana lub dezaktywowana przez użytkownika. Jeśli konsument zdecyduje się na włączenie funkcji rozpoznawania głosu, urządzenie wychwyci wyłącznie komendy obsługi telewizora oraz wyszukiwane frazy. Użytkownicy mogą łatwo rozpoznać, czy funkcja rozpoznawania głosu jest włączona, jest to sygnalizowane ikoną mikrofonu wyświetloną na ekranie.

Samsung nie sprzedaje danych głosowych osobom trzecim. Jeśli konsument wyrazi zgodę na warunki korzystania z funkcji rozpoznawania głosu, po wydaniu głosowej komendy wyszukiwania dane głosowe będą wysłane w celu interpretacji i przetworzenia do dostawcy usługi wyszukiwania. Po wydaniu takiej komendy dane głosowe zostają przesłane do serwera, który przeprowadza operację wyszukiwania pożądanych treści i przesyła wynik wyszukiwania do telewizora."


Źródło: CNET
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma co popadać w paranoje, ale zawsze można zakleić kamerkę, sam kieruje w inną stronę lub zwyczajnie odłączam kabel, zwyczajnie drażni mnie to oczko patrzące na mnie w domu (stale podłączone). Działają online jak jest potrzeba ;)
Generalnie jestem przeciwnikiem wszystkiego "online", chociaż jak widzę ile ludzi sprzedaje swoje życie na FB, to już nic mnie nie zdziwi.
 
Do góry