Sony jednak sprzeda dział telewizorów i telefonów komórkowych ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony jednak sprzeda dział telewizorów i telefonów komórkowych ?

ChannelNews został poinformowany, że japoński producent telewizorów Sony nie osiąga zysku ze sprzedaży telewizorów od ponad 6 lat i rozpoczął już rozmowy z potencjalnymi partnerami.
Wśród potencjalnych partnerów mówi się o : Faxcoon i Chimei Innolux.

Źródła w Japonii już wcześniej podawały, że to tylko kwestia czasu.

Firma Sony przez wiele, wiele lat była synonimem innowacyjnych gadżetów.
Mówi się, że firma może zostać zniszczona przez słaby popyt na telewizory na bardzo konkurencyjnym rynku. TV Biznes przyniósł ogromne straty.
Wartość rynkowa firmy Sony spadła poniżej 10000000000 dolarów i agencja Fitch obniżyła rating firmy do statusu "śmieci".

Sony na ostatnich targach CES okazał się jednym z najbardziej aktywnych producentów w Las Vegas. Firma pokazała gamę nowych produktów w tym 12 nowiutkich telewizorów.

Wśród produktów, które znalazły uznanie(np X90C) znalazł się najcieńszy na świecie telewizor 4K Ultra HD. I to wydawało się, że Sony czeka wielki rok, jeśli chodzi o telewizory.
Ale nowe raporty sugerują, że japoński gigant w odniesieniu do działalności telewizji i telefonów komórkowych ma inne plany. Reuters poinformował, że Kazuo Hirai jest otwarty na ideę sprzedaży zarówno telewizorów jak i telefon komórkowych.


A według innego źródła - czyli agencji Reuters, Sony uznała, że "żadna firma nie jest na zawsze" i że "każdy dział musi teraz zrozumieć, że Sony może zmienić kierunki działania".

Hirai również przekazał dziennikarzom na targach CES 2015: "Są pewne działania, które muszą być prowadzone ostrożnie i że sprawa może dotyczyć telewizorów lub telefonów komórkowych, na przykład"

Japoński gigant opublikował ostatnie wyniki które mówią o stratach 230 mld jenów (1,7 mld euro) za rok który kończy się 31 marca.
ChennelNews, what hifi, homecinemamagazine
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
a jak to sie bedzie miało do wsparcia gwarancyjnego jak się kupi tv z gwarancja na 5 lat np i pod koniec gwarancji dział tv sony będzie sprzedany ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle, ze zmieni sie tylko wlasciciel a reszta pozostanie bez zmian.

Będzie zapewne coś jak Philips (w tamtym roku miało to się już stać...), ciekawy jestem czy 4k też sprzeda czy to zostawią dla siebie....
Cały czas się zastanawiam dlaczego nie sprzedadzą to co im generuje niezłe koszta i jakie mają z tego tytułu starty czyli wytwórnia filmowa i muzyczna..
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
czytałem kiedyś chyba dotyczyło to pamięci lud dysków twardych że jakaś firma przjeła drugą ale właśnie bez gwarancji na produkty tej przejętej . a u nas jak wiadomo ogólnie serwisy traktuja klienta z góry zamiast mu służyć i stąd moje pytanie / obawy
 
Ostatnia edycja:

JanVid

New member
..... znaczy się "schodzą do niszy" czyli konsumują prezenty od "wdzięcznych klientów"..... ale prezesi mają się dobrze :) .....za 10 lat o takim producencie TV nikt już nie będzie pamiętał ... a kiedy Panas się podda? ... jemu też nie wróżę sukcesów na współczesnym rynku RTV. Właśnie tak się kończy ........... wobec ludzi
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
..... znaczy się "schodzą do niszy" czyli konsumują prezenty od "wdzięcznych klientów"..... ale prezesi mają się dobrze :) .....za 10 lat o takim producencie TV nikt już nie będzie pamiętał ... a kiedy Panas się podda? ... jemu też nie wróżę sukcesów na współczesnym rynku RTV. Właśnie tak się kończy ........... wobec ludzi

Oby nie mam nadzieję, że Panasowi się uda, ich Prezesi byli mniej pazerni i nie mają takiego molocha który przynosi straty jak studio filmowe czy muzyczne ... Ciężko jest konkurować z cenami Samsuna czy Lg i pensjami ich pracowników, a pensjami pracowników z Japonii..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Oby nie mam nadzieję, że Panasowi się uda, ich Prezesi byli mniej pazerni i nie mają takiego molocha który przynosi straty jak studio filmowe czy muzyczne ... Ciężko jest konkurować z cenami Samsuna czy Lg i pensjami ich pracowników, a pensjami pracowników z Japonii..

To czemu Sony nie otworzy fabryki w Polsce, tu najtaniej?
 

dominlesne

New member
Widocznie telewizory z Androidem nie są opłacalne w produkcji dla mainstream-u. Inaczej nie zapowiadaliby przedwcześnie rezygnacji z tego działu. Teraz pewnie jeszcze dłużej poczekamy na unifikację systemów w telewizorach, bo Samsung poszedł w Tizen, a Lg i Panasonic też mają mieć inne systemy. Ciekawe jak Innolux przejmie dział od Sony, to czy ktoś będzie jeszcze robić telewizory na matrycach AUO...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak to jest, że telefony nie przynosza zysku ? są drogie ok, bo dać 3k za xperie z3 compact to lekka przesada, ale inne moele sony są ok, sam mam z1 compact i super telefon. a co 3 osoba którą znam ma właśnie sony. Więc o co kaman ? Za drogo mają też tv i ludzie wolą masówki szajsunga albo lg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To czemu Sony nie otworzy fabryki w Polsce, tu najtaniej?



Kolega wkleił link - więc już nie będę nic pisał - Polska nie jest tak tania jak Korea, Indie czy Chiny..


Te działy akurat mają się super.


Na chwilę obecną tak ale wiesz jak to jest - wystarczy zły rok lub dwa i może być różnie. Oby tak nie było.
A jeśli chodzi o słowo super to powiem Ci że w 2013 roku mówili że będzie fajnie i CHF będzie taniał, a jednak podrożał 2013 r jak i w 2014 r. Na początku tego roku słyszałem od specjalistów, że nie powinno być drożej jak jest, a zobacz co się dzieje od wczoraj na nieszczęście moje i wielu wielu innych ludzi..

Jak to jest, że telefony nie przynosza zysku ? są drogie ok, bo dać 3k za xperie z3 compact to lekka przesada, ale inne moele sony są ok, sam mam z1 compact i super telefon. a co 3 osoba którą znam ma właśnie sony. Więc o co kaman ? Za drogo mają też tv i ludzie wolą masówki szajsunga albo lg


Ja też tego nie rozumie jeśli chodzi o tel. bo w tamtym roku jeszcze mieli zysk z tel., patrząc też na to co ludzie używają to naprawdę dużo tel. Soniaka się widzi...
Ale cena Z3 compact w necie to tak około 1600-1800 zł chodzi - porównywalnie do mini galaxy s5. Osobiście wolałbym Soniaka , choć ja za tel. nie ma silnego pędu :)
Coś ceny Ci się pokręciły..
Wiesz jak do tv Lg i Samsung dają swoje smartfony co jakiś czas albo tablecik( też takie oferty widziałem w Wawie) to ciężko z kimś takim grać..
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
cena 3k była kiedy telefon wszedł na rynek ;) teraz i moja z1 compact koło 1k a na początku koło 2k ;)

Ja jak mam coś żnie ustawić w jej samsungu to mnie trafia...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
cena 3k była kiedy telefon wszedł na rynek ;) teraz i moja z1 compact koło 1k a na początku koło 2k ;)

Ja jak mam coś żnie ustawić w jej samsungu to mnie trafia...

Az tak źle nie jest ale mi generalnie bardziej Sony pasuje, choć następny tel. pewnie będzie już innej firmy..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Moja nastoletnia córka złapała wirusa pt iPhone ale na szczęście zauważyła istnienie Z3 compact. Do tego jakieś testy w necie i już rozumie, dlaczego ten okropny ojciec jednak miał rację. Z szajsunga wyleczyła się trzema kolejnymi modelami w ciągu 5-ciu lat.
Szkoda by było gdyby Z5 powstał w innych barwach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moja nastoletnia córka złapała wirusa pt iPhone ale na szczęście zauważyła istnienie Z3 compact. Do tego jakieś testy w necie i już rozumie, dlaczego ten okropny ojciec jednak miał rację. Z szajsunga wyleczyła się trzema kolejnymi modelami w ciągu 5-ciu lat.
Szkoda by było gdyby Z5 powstał w innych barwach.

Wiesz barwy mogą być te same chodzi mi o nazwę - logo, tylko niestety przez kogo innego robione i już nie wiadomo czy to będzie dalej to samo co wcześniej... wyleczyła się bo jej się psuły czy generalnie nie podpasowały jej telefony Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Wiesz barwy mogą być te same chodzi mi o nazwę - logo, tylko niestety przez kogo innego robione i już nie wiadomo czy to będzie dalej to samo co wcześniej... wyleczyła się bo jej się psuły czy generalnie nie podpasowały jej telefony Samsunga?

W innych barwach czyli inna marka producenta. A samy padały na 100 sposobów już po paru miechach korzystania. Z tego co pamiętam to we wszystkich baterie traciły pojemności z dnia na dzień (pół roku trzymały tyle samo a potem po kolejnym ładowaniu już tylko połowę czy 30%). W jednym padł mikrofon, w 2-ch padły anteny. Jeden zaczął przerywać rozmowy. Obecny już w miarę wysoki model z zapełnioną pamięcią straszliwie muli i nie chce otwierać części plików.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W innych barwach czyli inna marka producenta. A samy padały na 100 sposobów już po paru miechach korzystania. Z tego co pamiętam to we wszystkich baterie traciły pojemności z dnia na dzień (pół roku trzymały tyle samo a potem po kolejnym ładowaniu już tylko połowę czy 30%). W jednym padł mikrofon, w 2-ch padły anteny. Jeden zaczął przerywać rozmowy. Obecny już w miarę wysoki model z zapełnioną pamięcią straszliwie muli i nie chce otwierać części plików.

Czytałem że lepiej jest kupić smartfony od Lg niż Samsunga bo nie dość że tańsze to podobno mniej z nimi problemów jest ... jakby telefony Sonego były tańsze te z wyższej półki to Samsung i Lg mieliby problemów troszkę a tak to cena wygrywają a to się liczy w krajach biedniejszych bardziej niż jakość.
 
Ostatnia edycja:
Do góry