Samsung prezentuje 110-calowy telewizor 8K [CES 2015]

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung prezentuje 110-calowy telewizor 8K [CES 2015].


Na CES technologia 8K przewija się coraz częściej.
Czyżby 8K nadeszło wcześniej niż wszyscy myślą ?

Plan przewiduje, że transmisja materiałów 8K ruszy w 2016r , oczywiście w Japonii.
Samsung łączy się z tym ruchem i prezentuje swoje możliwości.
W tym modelu ma być 3D bez okularów. Niestety podobnie jak w innych firmach
efekt nie jest zadowalający.

Samsunga telewizor 8K jest o przekątnej 110 cali.
Zaskakujące jest to, że Samsung nie ukrywa, iż matryca płyta pochodzi od chińskiego BOE.
fullhd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to będzie wielkość Tv odpowiednia dla tej rozdzielczości

Zapewne i to jak dla mnie to takie minimum, bo przecież mówimy o różnicy pomiędzy 4k a 8k ..


Kapusta myślę że wielu tu nie dożyje jak coś pojawi się na tv w 8k ( mam na myśli kanały telewizyjne w 8k czy też filmy na bluray w 8k), a nawet jak takie filmy się pojawią to nie wyobrażam sobie ile to będzie kosztować...
Do tego nie wiemy jak taki tv będzie się sprawował (matryca - płynność itp. sprawy) bo wiadomo że to jeden na maxa dwa egz. zrobili żeby się pokazać... A na wystawie to zrobią demo kwiatków , zamków itp., a niech puszczą akcję szybką choćby z Transów i zobaczymy jak sobie taki tv poradzi...
Przepraszam Kolego za zmianę NIku :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Armanig ma racje, wystarczy pełne FUll Hd i będzie dobrze.


Tylko myślę że rozdzielczość Full Hd była by dla nas już za mała i by się chciało mieć chociaż 4k jakby już 8k istniało.
 

collider

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, ze juz nie ma odwrotu od tego tredu. Zreszta nie zgodze sie z opinia, ze dobre Full HD jest wystarczajace. Skoro moze byc lepiej to po co kurczowo trzymac sie starych rozwiazan. My ciagle dyskutujemy o slabej transmisji a nie o samych mozliwosciach nowych rozdzielczosci. Z czasem te problemy zniknal i ludzie beda sie cieszyc swietnym obrazem podobnie jak teraz dzwiekiem, ktory moim zdaniem zostawil daleko w tyle doznania wzrokowe. Czas to nadrobic.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zopodasz z 4m dobre FHD na 80" i jest dużo szczegółów to automatycznie chcesz się przybliżyć do ekranu, bo nie ogarniasz wszystkiego.
To samo w przypadku podłączenia PC do tv, tutaj już mamy fenomenalną jakość, podobnie z 4m na 80" delektowanie się wszystkimi detalami jest męczące, automatycznie się przybliżamy do tv.
4m to kawał odległości, nie ma to nic wspólnego z "testami" 4K w sklepie.
Jestem za UHD, ale już wiem kiedy faktycznie ma to wymierny sens i osobiście nie mam żadnego ciśnienia. Dla jasności, widać różnice na korzyść 4k, ale wytężanie wzroku przy konkretnych odległościach staje się mało komfortowe.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na to aby telewizja z dogoniła dźwięk będzie nam dłuuuugo czekać.Z obrazem jest trudniej niż z dźwiękiem.

Jednak pomijając sprzęty a/v w prawdziwym świecie obraz daje większe doznania niż dźwięk.Gorzej jest być ślepym niż głuchym (przynajmniej ja tak myślę).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak pomijając sprzęty a/v w prawdziwym świecie obraz daje większe doznania niż dźwięk.Gorzej jest być ślepym niż głuchym (przynajmniej ja tak myślę).

Oczywista sprawa, ślepy ma najgorzej ;)
W sprawach kinowych, już o wiele trudniejsza decyzja.
Nie podjąłbym się na dzień dzisiejszy wyboru w kwestii audio vs wizja, na szczęście nie muszę wybierać.
 

Rafal7

Banned
Ja tam Uhd nie kibicuje, ale myślę że dźwięk mamy już na wysokim poziomie a technicy i inżynierowie pną się cały czas do góry jeśli chodzi o dźwięk, co od obrazu to jakoś to stoi w miejscu nawet jakość kanałów Hd się nie polepsza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ma racje, wystarczy pełne FUll Hd i będzie dobrze.




Tylko myślę że rozdzielczość Full Hd była by dla nas już za mała i by się chciało mieć chociaż 4k jakby już 8k istniało.

Jest już nas trzech :)


Pod warunkiem że będziemy mieli odpowiedniej wielkości tv.. wtedy wiadomo zawsze wilka ciągnie do lasu ... choć 8k jakoś do mnie nie przemawia, to o tyle 4k to jeszcze jeszcze... ale tak jak pisałem wielokrotnie jak doczekam kanałów w tv takiej jakości jak filmy na bluray będę zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzej zgryźliwi tetrycy :p ;)
...eeetammmm:) Kolego jestem za żeby był lepszy obraz ale z tego co już zaobserwowałem, przetestowałem to jednak mówię żeby cieszyć się tym choć w minimalnym stopniu to potrzeba 65 cali przy 4k poniżej tego uważam to za bezsens na chwilę obecną gdzie trzeba do tv 4k jednak dopłacić, a nie to co będzie powiedzmy za 3 lata że tylko takie tv będą albo prawie tylko takie i ceny będą bardzo bardzo podobne.
A tak jak piszę Armanig przy dobrym filmie na bluray naprawdę dużo szczegółów człowiek nie widzi (i ma chęć się przybliżyć) i jestem z każdym w stanie się założyć że puszczę takiej osobie kilka scen z różnych filmów i z odleg. 4 m na 55 calach nie zobaczy tego co zobaczy jak podejdzie na 2-1,5 m... Więc o czym mowa żeby zobaczyć na 55 calach w tych samych scenach różnicę pomiędzy FHD a 4k na tym samym odbiorniku. To jest fizycznie nie możliwe - ludzkie oko jest za słabe.. A teraz jeszcze weź osoby które mają 50 -55 lat niech te osoby zobaczą różnicę...
Dlatego napisałem kiedyś, że najgorzej co mnie wpienia to mój tv 55 calowy jest za mały i wolałbym i mówię całkowicie szczerze na 100% gorszy trochę jakościowo tv ale 65 -70 cali niż obecny 55 calowy tv. Ale jak to z Armanigiem doszliśmy do jednego wniosku, że KD jakie by nie było trzeba się z niego cieszyć bo to jest tylko zabawa..
 

collider

New member
Bez reklam
Widać mamy inny próg postrzegania :). Ja np. zauważyłem różnicę pomiędzy 4K a Full HD na 48 calach. Miałem okazję przetestować obok siebie dwa Panasoniki AX630 i AS650. Ten sam materiał 4K (próbka z youtube) był lepszy na AX. Miało się wrażenie jakby był bardziej wyraźny, ostry, nie wiem szczegółowy. Było to czuć. Odległość z jakiej oglądałem to było około 2-2,5 m. Oczywiście zgodzę się, że czym większy ekran ta różnica będzie coraz bardziej na korzyść UHD i powiedzmy przy 65 - 80 calach da to dopiero rewelacyjny efekt.
Pewnego dnia i tak wszyscy skończymy w rzeczywistości UHD :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widać mamy inny próg postrzegania :). Ja np. zauważyłem różnicę pomiędzy 4K a Full HD na 48 calach. Miałem okazję przetestować obok siebie dwa Panasoniki AX630 i AS650. Ten sam materiał 4K (próbka z youtube) był lepszy na AX. Miało się wrażenie jakby był bardziej wyraźny, ostry, nie wiem szczegółowy. Było to czuć. Odległość z jakiej oglądałem to było około 2-2,5 m. Oczywiście zgodzę się, że czym większy ekran ta różnica będzie coraz bardziej na korzyść UHD i powiedzmy przy 65 - 80 calach da to dopiero rewelacyjny efekt.
Pewnego dnia i tak wszyscy skończymy w rzeczywistości UHD :).


Kolego tylko ja i wielu wielu innych ludzi nigdy nie będą siedzieć przed tv 2,5 m ... i to jest ten problem... a znam takich którzy powiedzmy mają 46 cali i oglądają taki tv z odległości 4-4,5 m... i to nie są pojedyncze przypadki... jak ktoś zobaczy różnicę na 46 calach z 4- 4,5 m pomiędzy 4k a FHD to jest dla mnie mistrz olimpijski... :)
Ale tak jak napisałeś kiedyś i to za jakieś naprawdę kilka niedługich lat wszyscy skończymy w tv UHD :) - oczywiście mam na myśli ludzi którzy będą wymieniać swoje tv na nowe... Sam jakbym sprzedał dzisiaj swój tv za rozsądne pieniądze również bym kupił tv 4k bo w taką półkę celuje i nie mam innego wyboru ale nie dla 4k tylko dla jakości obrazu jaki oferują te modele. Chyba że byłby taki FHD który naprawdę były fajny, a w rozmiarze 65-70 cali i cena znacząco różniłaby się od tv 4k.
 
Do góry