DTS: X jest następcą DTS-HD Master Audio

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DTS: X jest następcą DTS-HD Master Audio


W marcu Master Audio DTS-HD zostanie zastąpiony poprzez bezstratne kodowanie dedykowane dla tych, którzy kochają najwyższą jakość audio/wideo.

Właściwie cała wiadomość jest zawarta w tytule.
Wyobraź sobie, że nowa charakterystyka będzie zachowywać cechy podobieństwa z Dolby Atmos. Nowy DTS urodził się dla potrzeb domowych a nie dla filmu, czyli dokładnie tak, jak jego poprzednik.

DTS pracuje przez dłuższy czas nad nową formą kodowania a swoje poparcie otrzymali od Cirrus Logic, Analog Devices i Texas Instruments oraz od Anthem, DENON, Integra, Krell, Marantz, McIntosh, Onkyo, Outlaw audio, Pioneer, Steinway Lyngdorf, Theta Digital Trinnov i Yamaha.
Zgodnie z przewidywaniami, dowiemy się więcej w marcu, ale nie wykluczone że mały pokaz zostanie ujawniony na targach CES w Las Vegas.

dday
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jaki ten świat byłby nudny bez nowych wiadomości odnośnie nowości :) w sprawach audio.. Druga sprawą jest fakt ile osób jest w stanie uwierzyć i zakupić nowy sprzęt który wg producentów będzie grał o niebo lepiej :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aktualizacje Auro już dostałem, ale temat DTS X to jedna wielka niewiadoma.
Wątpie, czy będzie możliwość aktualizacji, no ale zobaczymy.
Co do kompatybilności wydań z DTS X, to raczej na bank będzie. W przeciwnym wypadku byłby to strzał w kolano.
Obecnie to i tak nic nie wiadomo, dyskusje już są, ale jak na razie to takie pitu pitu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Aktualizacje Auro już dostałem, ale temat DTS X to jedna wielka niewiadoma.
Wątpie, czy będzie możliwość aktualizacji, no ale zobaczymy.
Co do kompatybilności wydań z DTS X, to raczej na bank będzie. W przeciwnym wypadku byłby to strzał w kolano.
Obecnie to i tak nic nie wiadomo, dyskusje już są, ale jak na razie to takie pitu pitu.

Potrzebny był nr seryjny ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Takie samo mam zdanie jak Armanig, że jak film będzie w DTS X to amplituner nie mający tego kodeka będzie odtwarzał w dts hd ma lub dolby True hd - dokładnie tak samo jak jest w przypadku filmu nagranego w Atmos. Inaczej byłoby to bez sensu ...
Takie samo mam zdanie że nie jest możliwe żeby była aktualizacja, na czymś sklepy muszą zarobić jak już sprzedawca kogoś skusi żeby sprzedać swój amplituner i kupić nowy w 98 % taki sam tylko z nowym kodekiem, który da w niektórych filmach różnicę tych 2-5 % na korzyść nowego kodeka.
Pisanie paplaniny typu że nowy Dts powstał na potrzeby KD tak jak i jego poprzednik to może twórcy tego DTS wytłumaczą mi jak to jest że mam kilka filmów tych samych na dvd ( 5.1 dolby digital) i te same filmy na bluray w DTS hd ma lub Dolby true hd i różnica w jakości dźwięku pomiędzy nimi znikoma, a szczerze w niektórych przypadkach trzeba powiedzieć że żadna...
Nie wspomnę o takich filmach ja mam jeden taki a czytałem o kilku przypadkach ścieżka na bluray w DTS HD MA jest gorsza od lektora polskiego 5.1.
I co na to twórcy - specjaliści którzy tworzyli dźwięk specjalnie na potrzeby KD ?
Oczywiście cieszę się że powstają nowe rzeczy ale już nauczyłem się mieć do tego dystans ...
A nie w ciemno wierzyć takim specjalistom..
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja się już pogubiłem.Myślałem że było już DTS X .Ale chyba Neo X.A co z DTS UHD ?? Pisaliśmy w innym wątku o tym.No muszą wymyślać coś bo przecież z założonymi rękami nie będą się przyglądać co wyprawia Dolby.Czyli co , cztery głośniki na suficie??
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Takie samo mam zdanie że nie jest możliwe żeby była aktualizacja,
Oj. Z tym ferowaniem wyroków, że coś jest niemożliwe, to byłbym ostrożny. ;) Podobnie rzecz miała się z aktualizacja Auro w przypadku Denonów. Wielu dyskutowało, że w aktualnych modelach, będących już na rynku, nie będzie to możliwe. A jednak: DENON PL | Auro-3D Upgrade Nawet taki X4100W, takową otrzymał.
Kto wie, jak będzie z DTS-X? Być może w swoim czasie, dzisiejsze, topowe modele Denona, taką aktualizacje otrzymają. :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja wam powiem że patrząc z perspektywy producenta, nie dodawał bym nowych dekoderów dźwięku do wypuszczonych amplitunerów na rynek, wprowadzał bym to dopiero w nowych model na następny rok.
Jak ktoś chce mieć owy dekoder to niech kupuje nowy klocek, a sprzedaż będzie się kręciła.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jak będę swój amplituner zmienić za 7 lat to na klapce z przodu obawiam się że zbraknie miejsca od tych dekoderów ;) bo normalnie szturm się szykuje.Firmy zajmujące się audio chcą być gotowe jak na rynku pojawi się nowy format Video(4K) i na jakiś czas cisza.Do momentu aż się pojawi 8K , chciałbym dożyc tych czasów.
 

Rafal7

Banned
Trochę może egoistycznie napisałem, ale właśnie tak bym zrobił.Miałbym firme to kasa miała by się zgadzać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A dlaczego nie aktualizowałeś ?

Aktualizacja oprogramowania do Auro 3D jest płatna, a obecnie i tak nie mam żadnej dodatkowej instalacji ponad 7.1, a samo posiadanie dla posiadania mnie nie interesuje.
Jedyne co mnie obecnie najbardziej ciekawi, to upmix do 7.1.4 lub 5.1.4, czyli DSU.
Starzy wyjadacze twierdzą, że jest o wiele lepiej i odświeżają całą kolekcje filmów jeszcze raz.
Chcę to zweryfikować osobiście. Za jakiś msc. będę miał odpowiedz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Aktualizacja oprogramowania do Auro 3D jest płatna, a obecnie i tak nie mam żadnej dodatkowej instalacji ponad 7.1, a samo posiadanie dla posiadania mnie nie interesuje.
Jedyne co mnie obecnie najbardziej ciekawi, to upmix do 7.1.4 lub 5.1.4, czyli DSU.
Starzy wyjadacze twierdzą, że jest o wiele lepiej i odświeżają całą kolekcje filmów jeszcze raz.
Chcę to zweryfikować osobiście. Za jakiś msc. będę miał odpowiedz.

Racja posiadanie żeby tylko mieć to faktycznie bez sensu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dawno nie wchodziłem w temat kina domowego bo sam go nie mam jak używać i sądziłem, że pierwsze DTS to szczyt tego co człowiekowi potrzebne. Jak przeczytałem ten "nius" i wasze posty to się nieźle ubawiłem. Ileż to tysięcy monet ludzie są skłonni wydać by być o krok od ideału... zawsze o krok. By nadal mogli wydawać na kolejne kroczki, stópki, paluszki i nanometry.
I po co to wszystko? By widziany dawno film zobaczyć jeszcze raz ale inaczej.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Po pierwsze to niech producenci filmów zadbają o jakość ścieżek dźwiękowych. Wystarczy odpalić konkretnie nagrany materiał i przy kinie za 3tyś. szczęka opada. Teraz mam sprzęt za 30tyś. i oglądając filmy, czasem zastanawiam się, po co mi on, bo ścieżka dźwiękowa ... a, szkoda pisać.
I co ten DTS:X wniesie. W tej chwili większość ścieżek dźwiękowych można zapisywać z częstotliwością próbkowania 41kHz i nie będą się różnić przy tych nagranych z częstotliwością 96kHz, bo sam materiał jest nagrany do d... . Brak dynamiki, przestrzeni w nagraniu spowodowany, a to słabymi mikrofonami przy nagrywaniu scen, słabym sprzętem nagraniowym w studiach, słabej jakości masteringiem itp. itd., nie uratuje format zapisu, czy to do DTS HD czy DTS:X.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękujemy Brodacz, za filozoficzne przemyślenia. W ostatnim zdaniu sam sobie odpowiedziałeś.
Jak pamiętam, Ty masz łączę 500mb i zadam Ci równie magiczne pytanie, PO CO?
Już nie odpowiadaj, nie chcemy tutaj następnej dyskusji doradców życiowych.
Wolałbym skupić się tutaj na praktycznych doświadczeniach, lub co najmniej wiarygodnych opiniach.
Jeżeli chodzi o DTS X, to obecnie nic nie wiemy, domyślamy się natomiast co wnosi Atmos:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/111044-dolby-atmos-co-to.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1113361-post343.html

PS. Prokop, sprawdź skrzynkę.
 

Rafal7

Banned
Dawno nie wchodziłem w temat kina domowego bo sam go nie mam jak używać i sąziłem, że pierwsze DTS to szczyt tego co człowiekowi potrzebne. Jak przeczytałem ten "nius" i wasze posty to się nieźle ubawiłem. Ileż to tysięcy monet ludzie są skłonni wydać by być o krok od ideału... zawsze o krok. By nadal mogli wydawać na kolejne kroczki, stópki, paluszki i nanometry.
I po co to wszystko? By widziany dawno film zobaczyć jeszcze raz ale inaczej.

Przeciez nikt nikogo do niczego nie zmusza, chcesz to kupujesz, nie chcesz to nie kupujesz, chcesz oglądać 10 razy to oglądasz nie to nie.Każdy robi to co chce i na co ma ochotę.
Chcesz mieć internet 500 mega do odbierania poczty to mniej co mi do tego, mi wystarczy moje 60 do przeglądania poczty i forum :p
 
Do góry