LG Display jest królem sprzedaży paneli Ultra HD na świecie.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Display jest królem sprzedaży paneli Ultra HD na świecie.
002__MG_4881.jpg

W październiku LG Display poinformowała, sprzedała najwięcej paneli 4K na świecie. W ostatnim czasie LG wyprzedziło zdecydowanego do tej pory lidera, czyli chiński Innolux.
Rynek Ultra HD szybko pnie się w górę. Mówi się, że wkrótce zastąpi Full HD.
Całkiem to śmieszne bo zawartości treści 4K na razie jak na lekarstwo.


Pomimo inwestycji w technologię OLED, LG Display po raz pierwszy od 22 miesięcy zdobył szczyt
pod nazwą - produkujemy najwięcej paneli do telewizorów 4k na świecie.

LG sprzedało ich 578.000 szt (według szacunków DisplaySearch) i wyprzedza Innolux o cztery punkty procentowe. Dzięki swojej wydajności w ostatnim miesiącu LG osiągnęło poziom 28,1% światowego rynku. Na drugie miejsce spadł Innolux z udziałem 24% a na trzecim miejscu jest
Samsung i ma 20,2 %

LG pokonało chińską firmę Innolux dostarczając panele do telewizorów 4 K w niższych cenach.

Ciekawe liczby dotyczące globalnej sprzedaży paneli.
W październiku dostarczono 2 miliony płyt a rocznie w sumie łącznie 20 mln.
Liczba ta zwiększa się zgodnie z oczekiwaniami w zawrotnym tempie.
Zawartość HD Ultra TV jeśli nie w przyszłym roku, to w następnym będzie ma zdominować rynek
dday
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A najwięcej Telewizorów 4K sprzedało pewnie Sony.Niech wracają na szczyty.Jeszcze tylko rok i ruszy oficjalnie nowy rozdział w technologi telewizyjnej o nazwie 4K .Niech pojawi się w końcu materiał o tej rozdzielczości , to sprzedaż TV 4K będzie rosłą w jeszcze większym tempie
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A najwięcej Telewizorów 4K sprzedało pewnie Sony.Niech wracają na szczyty.Jeszcze tylko rok i ruszy oficjalnie nowy rozdział w technologi telewizyjnej o nazwie 4K .Niech pojawi się w końcu materiał o tej rozdzielczości , to sprzedaż TV 4K będzie rosłą w jeszcze większym tempie

To na pewno by zwiększyło sprzedaż tv 4k, choć powiem Ci że ja osobiście to chociaż marzę żeby kanały na platformach cyfrowych były wszystkie w takiej jakości jak dobre i bardzo dobre filmy wydane na bluray i to by mi wystarczyło... kiedyś kiedyś może tak się stanie..
A odnośnie tv 4k to najważniejszym czynnikiem będą ceny jak będą spadać ludzie będą kupować....
 

robertuss

Active member
Bez reklam
4K - marketingowe mistrzostwo świata.

Na mnie ono działa.Już mi się gorąco zrobiło jak zobaczyłem projektor JVC 4K za 15 tysięcy , okazało się że skaluje do 4K i mi emocje opadły.Niech się pojawi 4K projektor dla kowalskiego do 5 tysięcy i zobaczymy Krzysztofie czy to tylko papka marketingowa:) no i oczywiście Avatar 4K 3D i nirvana wizualna hehe
 

brodacz

Active member
Bez reklam
4K - marketingowe mistrzostwo świata.

Chyba nie do końca rozumiesz jak działa rynek. Gdy przed laty miałem do czynienia zarówno z producentami TV jak i nadawcami to jedni i drudzy mówili "po co 16/9 skoro nie ma na czym lub czego oglądać". Gdy 4k trafią pod strzechy w odpowiednio dużej ilości to znajdą się chętni do tego by być pierwszym nadawcą takich treści.
 

Prosument

New member
Chyba nie do końca rozumiesz jak działa rynek. Gdy przed laty miałem do czynienia zarówno z producentami TV jak i nadawcami to jedni i drudzy mówili "po co 16/9 skoro nie ma na czym lub czego oglądać". Gdy 4k trafią pod strzechy w odpowiednio dużej ilości to znajdą się chętni do tego by być pierwszym nadawcą takich treści.

Ciekawe tylko jaką drogą ci nadawcy będą chcieli stać się pierwszymi nadawcami 4K skoro teraz obniżają bitrate jak tylko się da.SD na poziomie DiVix, a HD jak ma 8Mbit to jest nieźle.
 

psiaja

Member
Ciekawe tylko jaką drogą ci nadawcy będą chcieli stać się pierwszymi nadawcami 4K skoro teraz obniżają bitrate jak tylko się da.SD na poziomie DiVix, a HD jak ma 8Mbit to jest nieźle.

Masz rację
Brodaczowi może w domyśle chodziło tylko o stosowny dopisek w logo stacji :p , tak jak teraz mają stacje TV (ot np TVP ;) ).. chyba, że HD stacji TV to jest poziom 720p a nie 1080p, bo w drugim przypadku, to np TVP nadawałoby nie jako HD tylko FHD :lol:
 

collider

New member
Bez reklam
I tak 4K wejdzie i wyprze Full HD. To tylko kwestia czasu. Mimo, ze sam na poczatku bylem sceptykiem to z kazdym dniem przekonuje sie bardziej a pretekstem do tego byla zaledwie probka materialu na telewizorze UHD Panasonica model AX 630 czyli zaledwie budzetowka i to w 48 calach. W moich oczach ta krotka prezentacja zamiotl pod podloge stojace obok modele FHD np. 640, 650. Od tej chwili widze mozliwosci dla tego typu przekazu.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
I tak 4K wejdzie i wyprze Full HD. To tylko kwestia czasu. Mimo, ze sam na poczatku bylem sceptykiem to z kazdym dniem przekonuje sie bardziej a pretekstem do tego byla zaledwie probka materialu na telewizorze UHD Panasonica model AX 630 czyli zaledwie budzetowka i to w 48 calach. W moich oczach ta krotka prezentacja zamiotl pod podloge stojace obok modele FHD np. 640, 650. Od tej chwili widze mozliwosci dla tego typu przekazu.


Ludzie się zastanawiają bo nie widzą na dziś dzień na szeroką skalę materiału 4K.Jak zobaczą jakość to szybko zmienią zdanie i tak szybko będą się pozbywać złomu 1080p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ludzie się zastanawiają bo nie widzą na dziś dzień na szeroką skalę materiału 4K.Jak zobaczą jakość to szybko zmienią zdanie i tak szybko będą się pozbywać złomu 1080p

Bez przesady z tym złomem to przegiąłeś Kolego.. Do tego żeby docenić 4k to jeszcze troszkę Wisły upłynie nie wspominając już o tym że jakoś cienko widzę żeby tv cyfrowa w Polsce była w 4k ( chyba że mówimy o takim 4k jak w chwili obecnej są kanały w tv hd).... Tylko wtedy o jakim 4k mówimy ?? Być może masz na myśli za kilka lat ... ale wtedy już będą tv 8k i co wtedy 4k znowu będą złomami? Raczej nie - prawda?
Tv 4k kiedyś zawitają do naszych domów bo zwyczajnie będą w takiej cenie jak obecne tv FHD i to spowoduje że ludzie takie tv będą mieć u siebie. A nie dlatego że ludzie swój "złom " będą wywalać.. Myślę że wszyscy byliby zadowoleni jakby kanały cyfrowe były w jakości FHD w 100% takie jak mamy na płytach bluray. Tylko nawet coś takiego na obecną chwilę jest nie możliwe...
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie ..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ale tu nie chodzi nawet o kanały telewizyjne, które w przypadku HD wyglądają lepiej a SD nie gorzej od obecnych FHD wbrew opinii wielu fachowców. Nawet samo proste skalowanie materiału bluray daje fajne efekty i w stosunku do Full HD daje poprawę. Wiem, że ludzie będą bronić FHD tak jak kiedyś pewnie bronili kineskopów czy innych "reliktów" swojej epoki. Na dzień dzisiejszy faktycznie materiałów jest mało, ale to zmienia się błyskawicznie. Do tego dochodzą możliwości dla graczy czy przeglądanie choćby zdjęć w tej roździałce. Do tego ceny telewizorów spadają na łeb na szyję i pewnie przy okazji świąt ta tendencja wzrośnie. Myślę, że w połowie przyszłego roku mogą być już bardzo znośne.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Spadają oj spadają. TV TCL 4k 1899zł , więc dobrze prawię lolek 1080p będzie niebawem złomem ;) od 2016 roku na wystawach w marketach będą lecić same dema 4K i technologia Full HD będzie na pochyłej , tendencja spadkowa....
 

collider

New member
Bez reklam
Spadają oj spadają. TV TCL 4k 1899zł , więc dobrze prawię lolek 1080p będzie niebawem złomem ;) od 2016 roku na wystawach w marketach będą lecić same dema 4K i technologia Full HD będzie na pochyłej , tendencja spadkowa....

Ja bym powiedział od 2015 bo juz teraz lwia czesc sklepow na pierwszym miejscu eksponuje UHD.
 

bluray

Banned
" Prawdziwy bum nastapi w momencie wyjscia pierwszych bluray 4K "
Bum to nastąpi kiedy będą dostępne filmy.
A pojawienie się nośnika to nie wszystko.

Czeka nas jeszcze blokowanie treści przez "mafię" kinową.

Jeżeli będzie to margines rynku (tak jak 3D) to nie ma się co napinać.

Jak widać najłatwiej jest wyprodukować UHD TV.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
" Prawdziwy bum nastapi w momencie wyjscia pierwszych bluray 4K "
Bum to nastąpi kiedy będą dostępne filmy.
A pojawienie się nośnika to nie wszystko.

Czeka nas jeszcze blokowanie treści przez "mafię" kinową.

Jeżeli będzie to margines rynku (tak jak 3D) to nie ma się co napinać.

Jak widać najłatwiej jest wyprodukować UHD TV.

CES Las Vegas 2015 będzie już więcej konkretów.Finał nastąpi z końcem roku IFA 2015 w Berlinie??Na Mikołaja pierwsze filmy 4K.:) i Sony będzie miało w ręce wszystkie karty.Od nagrania takiego filmu do ostatecznego produktu TV 4K+Blu Ray 4K.Nie dziwię się że stworzyli Cinavię
 

andreas2012

New member
jedyny plus tego newsa - będzie taniej bo szajsung obniży ceny w końcu jakości wyższej nie da bo nie ma czym dac obecnie zostali tylko na VA LCD
 
Do góry