JBL Horizon z pewnością nie jednego zaskoczy.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL Horizon z pewnością nie jednego zaskoczy.
JBLHorizon_001_dv535x535.png

To niepozorne, doskonale zaprojektowane urządzenie skrywa w sobie mnóstwo praktycznych rozwiązań. Na pierwszy rzut oka jest to po prostu zegar z radiem i budzikiem. Jednakże widoczne od frontu logo JBL z wykrzyknikiem zobowiązuje, więc urządzenie jest też po prostu doskonale brzmiącym głośnikiem bezprzewodowym stereo, na który muzykę przesyłać możemy strumieniowo z wykorzystaniem technologii BluetoothŸ.



JBL Horizon to zegar z radiem, głośnik stereo z BluetoothŸ, nastrojowa lampa LED oraz stacja ładująca inne urządzenia przenośne w jednym! Można z jego udziałem przesyłać muzykę strumieniowo, ładować telefon czy tablet, nastawić budzik czy po prostu wypełnić pokój swoją ulubioną muzyką w doskonałym brzmieniu sygnowanym przez JBL.






Przyglądając się Horizonowi z bliska dostrzeżemy dwa porty USB doskonale nadające się do szybkiego doładowania innych urządzeń przenośnych. Wyświetlacz LCD urządzenia jest duży i wyraźny, a po jego tylnej stronie zaskoczy nas lampa LED dająca nastrojowe światło. Charakteryzuje się podwójnym alarmem, dla którego wybrać można jeden z oryginalnych dźwięków tonowych, a także możliwością zaprogramowania do pięciu stacji radiowych. Taki budzik na pewno pozwoli obudzić się na czas.

Dzięki prostemu, ale interesującemu designowi, JBL Horizon nadaje się, by postawić go dosłownie wszędzie. Jego okrągła, kompaktowa forma znakomicie uzupełni każdy wystrój, a miękkie, gumowe wykończenia są miłe w dotyku. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.


Wielozadaniowy zegar z budzikiem i lampą LED posiada kilka naprawdę interesujących funkcji. Przede wszystkim jest to możliwość niezależnego ustawienia dwóch różnych godzin budzenia – dla Ciebie i Twojego partnera. Wybór dźwięku budzenia także jest dowolny i może to być wbudowany oryginalny cyfrowy dźwięk tonowy, muzyka wysyłana strumieniowo z urządzenia z BluetoothŸ lub tradycyjny brzęczek. Nastrojowe światło LED pozwala budzić się łagodnie, natomiast wyświetlacz LCD automatycznie dostosowuje swoją jasność, by pasowała do oświetlenia pokoju.


Jako głośnik JBL Horizon mistrzowsko wypełnia pomieszczenie dźwiękiem stereo. Jego brzmienie, pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, jest naprawdę głębokie i intensywne. Oczywiście radio brzmi tak samo dobrze. Muzyka do głośnika przesyłana jest bezprzewodowo za pomocą BluetoothŸ, a on sam kompatybilny jest ze wszystkimi współczesnymi urządzeniami „smart”. Dodatkowo dwa porty USB zapewniają szybkie ładowanie nawet dwóch innych urządzeń przenośnych.
Pojawiający się właśnie na rynku JBL Horizon to produkt wielofunkcyjny i zaskakujący. Doskonale wpasowuje się w przestrzeń naszej sypialni, kuchni czy salonu. To również ciekawy pomysł na prezent.
[youtube]MtX6FbV2HJ8[/youtube]
Specyfikacja produktu:
Pasmo przenoszenia: 70Hz – 20KHz
Znamionowa moc wejściowa: 2 x 5W
Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb.): 160 x 183 x 86 (mm)
Waga: 890 g
Cena: 419 zł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego nie było o tym informacji tydzień temu? szukałem okrągłego radiobudzika z radiem i zegarkiem ;)
Jest na baterie czy ma sieciowe zasilanie?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny budzik. Też się nad tym zastanawiałem. Z tego co wyczytałem jest bezprzewodowy i w zestawie jest zasilacz, więc może się go ładuje? Mojej żonie się podoba, tylko mógłby być trochę tańszy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szukałem prezentu gwiazdkowego, ładnego, stylowego i ciekawego radiobudzika. Zdecydowałem się na JBL Horizon. Do gwiazdki co prawda jeszcze kilka dni, ale nie mogłem się oprzeć rozpakowaniu, przecież towar trzeba sprawdzić ;)

Sprzęt jest wielkości tradycyjnego radiobudzika, ładnie wykonany. W pudełku oprócz papierów jest zasilacz z dwoma rodzajami wtyczek oraz antena FM w postaci popularnego cienkiego drucika. Mam wersję czarną, boki urządzenia są pokryte przyjemną w dotyku gumą koloru grafitowego, łącznie z przyciskami, które są duże i mają wygodny skok. Środek to lustrzany wyświetlacz, który pokazuje duże cyfry zegara, w trybie radio częstotliwość radia (zwykłe analogowe, DABa nie przewidziano), oprócz tego duże ikony alarmów, drzemki, bluetooth (ver. 4.1), oraz dzień tygodnia i datę. Z przedniej strony wyświetlacz otacza głośnik (lub głośniczki) z na stałe przymocowaną „maskownicą”. Z tyłu, po całym obwodzie umieszczona jest biała lampka, od spodu natomiast umieszczamy zasilanie, antenę i ustawiamy czas lub podpinamy zewnętrzne źródło dźwięku. Są też dwa gniazda USB do podłączenia źródła muzyki lub służące jako ładowarka, np. telefonu.

Urządzenie szybko znajduje stacje, z których 5 możemy zaprogramować. Łączenie bluetooth jest super szybkie, bez pytania o zbędne hasła, potwierdzenia, itd. Fajnie rozwiązana jest też funkcja budzenia. Możemy nastawić dwa niezależne czasy budzenia z powtarzaniem codziennym, w dni robocze lub co tydzień. Możemy nastawić tradycyjny brzęczyk, trzy „wbudowane” miłe melodie budzenia, budzenie radiem lub z podłączonego urządzenia bluetooth. Dodatkowo dla każdego sposobu mamy też możliwość włączenia lampki. Dla leniuchów jest też oczywiście funkcja drzemki. Urządzenie posiada też timer wyłączania.

Posiadacze popularnych radiobudzików z pewnością wiedzą jak porażająco słaba jest karykatura brzmienia wydobywającego się z takich zabawek. Tu jest zupełnie inaczej. Pewnie za sprawą niskich tonów, które brzmią tu dość wyraźnie, szczególnie, kiedy weźmiemy pod uwagę rozmiary tej zabawki. Przy większej głośności zaczyna się charczenie, ale chyba nikt nie zamierza nagłaśniać imprezy takim urządzeniem. Moim celem był zakup ładnego zegarka z radiem, a tymczasem to bardziej bezprzewodowe urządzenie grające z funkcją zegarka i budzika. Oczywiście nie spodziewałem się po takim maluchu Hi-Endowego brzmienia, nie czarujmy się, nie jest to też kandydat na główny system audio w domu, ale do małej sypialni, kuchni, łazienki czy małego pokoju już tak.

P.S. Cena Sporo niższa niż w pierwszym poście ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny opis. Miałem go kupić, ale wybrałem sobie na prezent słuchawki AKG K550. Pewnie na następną okazję go kupie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zapomniałem dodać, że jest też czujnik oświetlenia, który automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza do warunków oświetleniowych pomieszczenia. Przydatna rzecz.
 

Jaro72

New member
oświetlenie Led

Ja dodatkowo szukam czegoś co będzie robić za lampkę nocną. Teoretycznie ten zegarek ją ma ale wszyscy w swoich recenzjach tylko o niej wspominają i nie rozwijają tematu. Może mi pomożecie opisując bardziej te funkcję. tj. interesuje mnie siła świecenia (jakiej mocy żarówki mniej więcej odpowiada), i czy to funkcja budzika czy można ją po prostu włączyć w nocy i używać jako lampki nocnej. Jestem też ciekaw czy mocno świeci wyświetlacz, czy ten lcd nie rozjaśnia dodatkowo miejsca w którym stoi
 

Jaro72

New member
Oby bo to jednak sporo kasy :) pisałem do Niego przed momentem może coś odpisze bo zegarek wygląda ok i ma sporą funkcjonalność
 

pepka

Member
Bez reklam
Jak to jest z tym ładowaniem telefonu przez Horizon'a. Zakładam, że trwa dość długo ale w 6h się "wyrobi"? No i czy jest gdzieś do dostania za mniej niż ogólnodostępne 4 stówki?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma pojęcia bo dopiero dziś go dostałem. Sprawdzę jak szybko ładuje i dam Ci znać.

Cenki wszędzie w miarę zbliżone. Ja kupiłem u Blackninja bo mam do Niego zaufanie. Choć wczoraj nie odczytałem maila, że wysyła za pobraniem. Nie miałem kasy przy sobie więc robiliśmy w firmie zrzutę :)

Dodam jeszcze od siebie, że to fajna zabawka. Dobre wykonanie i dobrze gra. Nie będę się rozpisywał bo Krzysztof ładnie to opisał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry