OLED LG ujawnia plan i termin pojawienia się zwijanych telewizorów.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OLED LG ujawnia plan i termin pojawienia się zwijanych telewizorów.

OLED LG wierzy w przeciwieństwie do swoich konkurentów w gigantyczny rozwój tej technologii.
W zapowiedziach firma LG zaprezentowała mapę drogową rozwoju technologii na najbliższe lata 2013 - 2017 .

Plan LG OLED
Plan jest interesujący i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mamy kilka ciekawych lat przed nami. LG wydało już zakrzywione telewizory OLED, a obecnie stara się o produkcję elastycznych paneli OLED.

lgoledroadmap-1.jpg


Począwszy od roku 2015, LG rozpocznie produkcję giętkich wyświetlaczy OLED dla urządzeń mobilnych i ma nadzieję na rozpoczęcie produkcji wyświetlaczy giętkich OLED dla tabletów.

W 2017 roku robi się bardzo ciekawie ponieważ LG planuje masową produkcję wyświetlaczy składanych i rolowanych - w tym znaleźć się mają również telewizory, które można zwijać będzie jak ekran projektora. LG już wcześniej zapowiadało, że spółka wprowadzi produkcję 60-calowych przejrzystych ekranów i ekranów elastycznych OLED w 2017 roku.

fullhd
 

Rafal7

Banned
Niech się uspokoją i niech dadzą ludziom nacieszyć się obecna technologią, tylko że im musi się zgadzać tylko kasa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Którą obecną technologią mamy się cieszyć? Niech rozwijają tego Oleda, giętkie wyświetlacze to przyszłość która zmieni wszystko, a Oledy TV mam nadzieje staną w każdym mieszkaniu. LG robi kupę dobrej roboty. Nie trudno chyba sobie wyobrazić zwijanego Oleda o przekątnej 130", zamiast projektora, to jeszcze powiew przyszłości, ale za te 10 lat, kto wie. Miejmy nadzieje, że w tym kierunku to wszystko pójdzie.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Obecne technologie są wszystkie przestarzałe.Zainwestowali kupę kasy w Oled
i mam nadzieję,że to im się kiedyś zwróci.Tak taki 120-150 cali na ścianie to super sprawa.Może doczekam ???
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dokladnie, LG stawia na przyszlosc i za to trzeba im bić brawo. Ja nie widze innej możliwości jak wymiana mojej wysluzonej plazmy na OLED'a i dzięki LG może już w przyszłym roku będzie to możliwe.

Sent from my GT-I9300
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, LG stawia na przyszlosc i za to trzeba im bić brawo. Ja nie widze innej możliwości jak wymiana mojej wysluzonej plazmy na OLED'a i dzięki LG może już w przyszłym roku będzie to możliwe.

Sent from my GT-I9300

Nawet jeśli oled będzie grał rok lub dwa? Bo jak na razie z trwałością jest kiepsko...
 

WuMike

New member
Bez reklam
LG ma problem z procesowaniem obrazu w ruchu i to właściwie jedyna rzecz, która jest ewidentnie do poprawy. Reszta do mniejsze lub większe domysły.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Sprawdzałeś na Oledzie EC 930? Ja jestem optymistą,to jest dopiero początek.Na CES pewnie będą nowe modele w 4K. Do pełnego szczęścia (czytaj "niskie ceny") brakuje mi tylko konkurencji....
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
www.youtube.com/watch?v=AxbHpXE4VM0
Ożywię ciekawy temat,oled
Jeśli jak na filmie te ekrany będą się zwijać,to niedługo do jednego worka wrzucimy tv kineskopowe,plazmowe,lcd,jjako tv z tamtej epoki.
Nowością są lampy oświetleniowe oled,w końcu przestaną razić nas światła led,lampy można już projektować bez żarówek, cała lampa emituje światło.Audi chce takie lampy w swoich nowych modelach.
A mnie się marzy elastyczny oled z tyłu na każdej dużej ciężarówce,wyświetlający non stop obraz z przedniej kamery.podobno juz coś takiego wymyślono!
Ale najlepsze jest to ,dlaczego musimy mieć najnowszą technologię? zobaczcie sami, www.youtube.com/watch?v=cv8V5V2F4bU
 
Do góry