LCD emituje 3,1 razy więcej światła niebieskiego niż wyświetlacz OLED i co z tego wynika ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LCD emituje 3,1 razy więcej światła niebieskiego niż wyświetlacz OLED.
Z ust starszego wiceprezesa LG Display, dowiadujemy się że ekrany OLED emitują jedną trzecią światła niebieskiego w stosunku do LCD. Nie wolno dokonywać żadnych wniosków.

Fakt, że wyświetlaczom OLED nie idzie dobrze z niebieskim światłem wiedzieliśmy.
Zaskakujące jest to, że nawet teraz, w momencie, w którym tuż za rogiem, znajdują się modele telewizorów OLED aby objąć prowadzenie w rankingach telewizorów wyraźnie potwierdza się taką informację.
Wszystko to zostało powiedziane na IMiD Display Business Forum.
Takie pomiary dokonano w czasie rzeczywistym w odległości 120 cm od telewizorów, 30 cm od smartfonów i tabletów, a 60 cm od monitorów.

W maju 2012, Harvard Medical School poinformował, że zbyt duża ekspozycja światła niebieskiego w nocy może powodować bezsenność, raka [!], cukrzycę, a nawet choroby serca. A problem rośnie bardziej im w młodszym wieku zasiadamy na długie seanse przed telewizorami.

Teraz nasuwa się pytanie czy to jest pozytywne czy negatywne że ekrany OLED emitują mniej ilości światła niebieskiego niż ekrany LCD?
Z medycznego punktu widzenia, to wydaje się dobre.

Ekrany OLED wydają się zdrowsze niż LCD.

Z wizualnego punktu widzenia jakości obrazu pojawia się brak równowagi.

Zastanawiamy się, po ilu latach będzie widoczny wpływ ekranów OLED na nasze życie ?
No a jeśli chodzi o technologię, to czy brak niebieskiego przeszkadza czy nie koniecznie ?



fullhd
 

timonek

Member
Bez reklam
Hm brak niebieskiego ciekawe, podobno zeby wytworzyc kolorowy obraz potrzebne sa trzy podstawowe kolory wiec jak bez niebieskiego by to bylo mozliwe ?, chyba nie zabardzo. A czy gp bedzie wiecej czy mniej to pewnie bedzie mialo wpluw na koncowy obraz i jego jakosc. A czy by mial wplyw na nasze zdrowie kto wie napewno wzrokowo moze przeszkadzac za zimy obraz. To tak samo jak z zarowkami led czy swietlowkami a starymi zarowkami, dla mnie tylko stare dawaly naturalne swiatlo. A te wszystkie nowosci dziwne daja i zle mi sie patrzy i do tego mam wrazenie ze przeklamiuja kolorystyle innych przedmiotow.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak interpretować taką informację, jak rozumiem z wady zrobili zaletę.
Mi tam obraz z OLEDA się podoba, do tego mniejsze ryzyko pasożyta w organizmie. Nic tylko się cieszyć, marketing dźwignia handlu.
Nasuwa się pytanie, czy ledowe niebieskie światło nocne równie negatywnie wpływa na zdrowie? Jeżeli tak, to strach się bać, ale amerykańscy naukowcy nigdy się nie mylą :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dobrej klasy lampy w niektórych telewizorach pewnie też były by problemem dla zdrowia, stąd dano takie "bezpieczne" które przy okazji okazały się sporo tańsze :) Nic tylko iść kupować 40" za 1000zł :D
 
Do góry