Coraz więcej Dolby Atmos na płytach Blu-ray.

Jam Nius

piszę
917PdKeFqXL._SL1500_.jpg


Niewielu Polaków miało szansę na sprawdzenie technologii Dolby Atmos. Bodajże tylko jedno kono w naszym kraju wyposażone jest w odpowiednią aparaturę. Prawdziwi kinomaniacy nie obawiajcie się więcej, otóż w najbliższej przyszłości większość wydań na nośnikach Blu-ray ma posiadać odpowiednią ścieżkę dźwiękową.

Poza nadchodzącymi Transformersami Dolby atmos pojawić ma się także w Herkulesie, Wojowniczych Żółwiach Ninja oraz najnowszej części Step Up.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na to liczymy, ale najpierw musimy przetestować tego Atmosa :)
Trasnformersy w Atmosie, to chyba będzie najlepsza rekomendacja dla tego systemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może z automatu wszystkie już będą w Atmosie, a na stronach nie więdzą co wpisać, bo przecież to czarna magia dla większości.
Mam nadzieje, że nie będzie w przyszłości podziału na te z Atmosem i bez, a co za tym idzie, także różnic w cenie. Podobnie, jak w przypadku 2D vs 3D.
Chociaż nie sądzę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co piszą, już na ścieżce Dolby TrueHD 7.1 jest referencja i udźwiękowienie roku, razem z Godzillą.
Czyli jeżeli chodzi o serie Transów, nic się nie zmieniło. To dalej jedne z najlepszych płytek do testowania sprzętu.
Teraz tylko czekać jak pojawi się w sklepach i testujemy płytkę i... tolerancje sąsiadów ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ciekaw jestem, kto na naszym forum ma zamontowany w domu system głośników w systemie dolby atmos.....;-) Ja mam wyrozumiałą żonę ale to by chyba u mnie nie przeszło....;-) Jeśli ktoś ma oddzielne pomieszczenie na salkę kinową to może zaszaleć i zamontować system głośników sufitowych, bo jakoś tego nie widzę w normalnym pokoju dziennym/salonie....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego nie widzisz? Czym się różnią 2 małe głośniczki w suficie podwieszanym, od wielkiej bezużytecznej szafy na ścianie, wypełnionej "porcelaną" czy innymi "ozdobami", nie wspominając o innych "gadzetach" meblowych. Jak ktoś ma sufit podwieszany, to nie widzę żadnego problemu.
Nie każdy ma wille i dedykowane pomieszczenie, ale każdy chcę się cieszyć życiem.
Salon to miejsce do relaksu, jak żonka/dziewczyna lubi dobrze spędzić czas przy wieczornym seansie, to będzie równie szczęśliwa co my, a jak nie to cóż, widziały gały co brały ;)

Ja proponuje żeby się jeszcze tak nie przypalać, może się okazać, że to gra nie warta świeczki, ale jeżeli faktycznie ma mnie omijać lądowanie helikoptera nad głową (a tak już opisują pierwsi użytkownicy), to nie zamierzam rezygnować z takich przywilejów.
Nie zapominajmy że sporo użytkowników wykorzysta głośniki obecne, czyli te od front high i rear high. Mamy też do dyspozycji głośniki (dokładane) które są skierowane do góry, w teorii ma zadziałać odbicie fal od sufitu. Co do tego, mam akurat mieszane odczucia, czuje tu więcej marketingu, jak realnych korzyści, ale nie słyszałem, nie komentuje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekaw jestem, kto na naszym forum ma zamontowany w domu system głośników w systemie dolby atmos.....;-) Ja mam wyrozumiałą żonę ale to by chyba u mnie nie przeszło....;-) Jeśli ktoś ma oddzielne pomieszczenie na salkę kinową to może zaszaleć i zamontować system głośników sufitowych, bo jakoś tego nie widzę w normalnym pokoju dziennym/salonie....

Witam ja podobnego zdania jestem... i nawet nie dlatego albo nie wyłącznie że nie miałbym pozwolenia od zony, ale nawet dla mnie to nie podchodzi, ale każdy ma swój gust...

Dlaczego nie widzisz? Czym się różnią 2 małe głośniczki w suficie podwieszanym, od wielkiej bezużytecznej szafy na ścianie, wypełnionej "porcelaną" czy innymi "ozdobami", nie wspominając o innych "gadzetach" meblowych. Jak ktoś ma sufit podwieszany, to nie widzę żadnego problemu.
Nie każdy ma wille i dedykowane pomieszczenie, ale każdy chcę się cieszyć życiem.
Salon to miejsce do relaksu, jak żonka/dziewczyna lubi dobrze spędzić czas przy wieczornym seansie, to będzie równie szczęśliwa co my, a jak nie to cóż, widziały gały co brały ;)

Ja proponuje żeby się jeszcze tak nie przypalać, może się okazać, że to gra nie warta świeczki, ale jeżeli faktycznie ma mnie omijać lądowanie helikoptera nad głową (a tak już opisują pierwsi użytkownicy), to nie zamierzam rezygnować z takich przywilejów.
Nie zapominajmy że sporo użytkowników wykorzysta głośniki obecne, czyli te od front high i rear high. Mamy też do dyspozycji głośniki (dokładane) które są skierowane do góry, w teorii ma zadziałać odbicie fal od sufitu. Co do tego, mam akurat mieszane odczucia, czuje tu więcej marketingu, jak realnych korzyści, ale nie słyszałem, nie komentuje.

Spieraliśmy się o to co po części napisałeś( chodzi o wystrój salonu) :) więc nie będę się powtarzał ale naprawdę proponuje ustawić głośniki jakieś 40 cm nad głową i zobaczysz a właściwie usłyszysz różnicę w stosunku do głośników efektowych umieszczonych tradycyjnie. Ja mam porównanie bo przecież w sypialni mam drugie kino domowe na 18 m ( które wcześniej miałem - gdyż nie warto było sprzedawać) i różnica w tym co się słyszy jak głośniki są wyżej jest znacząca.
Zapewne albo być może nie jest to co Atmos ale jest lepiej i choćby można było to usłyszeć w ostatnich filmach które oglądałem.
Teraz odniosę się co do napisania przez Ciebie ..."widziały gały co brały ;)" - ja rozumiem że to żarty ale powiem Ci z mojego punktu widzenia gdzie stać mnie żeby iść dzisiaj i kupić dobry ekran powiedzmy 120 cali i do tego projektor dobry za 15 tys i nie mogę tego uczynić bo nie mam zgody na to żony, ale powiem Ci uczciwie z ręką na sercu że wole taką jak ja mam żonę pomimo że ma inne patrzenie na dom itp. bo ma inne zalety które dla mnie są znacznie ważniejsze niż umieszczenie powiedzmy projektora czy 2 głośniczków w suficie. Mao tego myślę że wiele jest takich osób jak ja.. którzy pomimo że lubią Kd to jednak mają dystans do tego wszystkiego bo KD to nie jest coś za co można byłoby iść na "wojnę" - są znacznie ważniejsze rzeczy w życiu i do tego lepiej mieć jest zonę, która może właśnie patrzy na dom w inny sposób niż ja ale za to ma w głowie poukładane dorzeczy które są znacznie bardziej ważniejsze w życiu.

Ale zgadzam się że trzeba poczekać i samemu to usłyszeć bo nawet jeśli ktoś napisze że jemu się podoba to nie oznacza że mi czy Tobie się to spodoba. A tym bardziej że to nowość więc znając charakter Polaków to duża część z tych osób będzie mega zadowolona i mega będzie to wychwalać.. bo tacy jesteśmy.. A do tego Ci dla których takie KD będzie pierwszym KD to już bez względu jakie byłoby KD to będą zadowoleni.
Ja myślę że Atmos sprawdzi się w kinach i to w tych w których naprawdę włożą kasę a nie namiastkę tego systemu. Bo był jeden Kolega z forum w kinie z Atmos i nie wyszedł w jakimś szoku patrząc na to w stosunku do tradycyjnych Kin. Więc trzeba poczekać i samemu ocenić. Choć mam nadzieje że w prawdziwym Kinie będzie to bardzo odczuwalne :) przynajmniej chciałbym żeby tak było.

A spytam się z ciekawości Ciebie znasz kogoś osobiście kto ma Willę w 100% tego słowa i ma Kino domowe z prawdziwego zdarzenia, a nie mówiąc już o dedykowanym pomieszczeniu ? Ja znam kilka takich osób ( i kilka z opowiadań znajomych którzy znają takie osoby) to oni nawet nie mają przyzwoitego Kd bo najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na oglądanie tv..
Myślę że częściej tacy ludzie ja my ( po części maniacy) mamy lepsze Kd niż naprawdę bogaci ludzie oczywiście mówię tu o 100% bogatych ludziach.. Ale właśnie ciekawy jestem, bo może jednak znasz.. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
[lolek] Myślę że częściej tacy ludzie ja my ( po części maniacy) mamy lepsze Kd niż naprawdę bogaci ludzie oczywiście mówię tu o 100% bogatych ludziach.. Ale właśnie ciekawy jestem, bo może jednak znasz.. Pozdrawiam.

I tu tez tak myślę jak ty.Ci "zwykli"ludzie jak my mamy bardziej wypasiony sprzęt niż milionerzy;) oni wolą posiadłości , nieruchomości itp.Jak już to na pokaz jak pokazywali willę sióstr Radwańskich.Mieli wypasione wszystko kuchnię,łazienkę i kino domowe...Nie mają czasu na filmy bo gonią pieniądze (wiatr)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
[lolek] Myślę że częściej tacy ludzie ja my ( po części maniacy) mamy lepsze Kd niż naprawdę bogaci ludzie oczywiście mówię tu o 100% bogatych ludziach.. Ale właśnie ciekawy jestem, bo może jednak znasz.. Pozdrawiam.

I tu tez tak myślę jak ty.Ci "zwykli"ludzie jak my mamy bardziej wypasiony sprzęt niż milionerzy;) oni wolą posiadłości , nieruchomości itp.Jak już to na pokaz jak pokazywali willę sióstr Radwańskich.Mieli wypasione wszystko kuchnię,łazienkę i kino domowe...Nie mają czasu na filmy bo gonią pieniądze (wiatr)

Wiesz też nie można generalizować bo znam kilku naprawdę bogatych ludzi zarówno w Polsce jak i w Niemczech gdzie biznesowo jeździłem z pracy i naprawdę wielu z nich równi goście i nie wywyższają się tym bogactwem choćby mój prezes. Tylko oni mają inny sposób na życie i nie mają fizycznie czasu na oglądanie - mój prezes teraz na 90% albo jest w pracy albo coś załatwia co jest powiązane właśnie z pracą - taki typ :) ale dzięki niemu wiele osób ma pracę - między innymi ja - więc trzeba takich ludzi szanować. Patrzę choćby na siebie ile miałem czasu w poprzedniej firmie, a ile mam teraz to wnioski same się nasuwają. I jak to jeden z naszych "bogaczy" powiedział :" ...im więcej człowiek zarabia tym mniej czasu się ma i tym więcej traci na tym rodzina" Ale coś trzeba w życiu wybrać Koledzy i ktoś musi więcej pracować żeby stwarzać pracę innym, bez takich ludzi wiele osób nie miałoby teraz pracy. Więc wg mnie szacunek się należy. Dlatego napisałem to co napisałem że nie znam osób bogatych którzy mieliby wypasione Kd, a już nie wspomnę o pomieszczeniu dedykowanym do KD. Oni wolą kupić ( wynająć ) sobie np. jacht i po Adriatyku popływać i w cale im się nie dziwie bo też lubię podróżować , daje to wiele frajdy i człowiek odpoczywa na pewno lepiej i zdrowiej niż podczas oglądania filmów.
Ale na pewno jak będę miał możliwość przetestowania Atmosa w jakimś salonie to uczynię to i również jeśli takie Kino powstanie to na 100% pójdę na film żeby przekonać się samemu czy to prawda czy mit.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, to był żart. Spokojnie ;)
Nie jesteśmy już małymi dziećmi (a szkoda) i myślę że każdy z nas ma za sobą spory bagaż doświadczeń. Na temat płci przeciwnej można spooro napisać, ale to nie miejsce na takie dyskusje. Tutaj rozmawiamy o duperelkach, kabelki, playerki i takie tam. Skupmy się na tym, szczególnie że już wielokrotnie pisaliśmy że nasze "pasje" to w ogólnym rozrachunku nic wielkiego. W życiu są o wiele ważniejsze rzeczy i nikt tego nie kwestionuje.

Co do "bogaczy" to naturalnie, że Ci z zainteresowaniami audio/video mają zestawy o których możemy pomarzyć, myślisz że kto kupuje te sprzęty po kilkaset tys.? Sporo takich instalacji widać na zagranicznych stronach. Tyle że to są zazwyczaj osoby już po dorobku, chcą korzystać z pieniędzy które udało im się zebrać, a te wypożyczone Jachty o których wspominasz zapewne także są w ich użytku.
My wypożyczamy łódki, wynajmujemy domki, a inni Jachty i rezydencje. Czy to taka ogromna różnica? ;)

To samo jest z superautami, widziałeś Gumball 3000 i zabawę bogatych ludzi? No właśnie. Mają kase, to się bawią, to nie są zgredy, a zwyczajni ludzi którzy czerpią radochę z owoców swojej pracy.
Ci co pędzą ślepo za mamoną (często już z milionami na koncie), zazwyczaj nie mają na nic czasu, a w najgorszym wypadku nic z tego życia nie mają. Ja wolę mieć mniej i korzystać również z życia.

Co do Atmosa, to jak pisałem. Zdania nie zmienie i chcę przetestować, dlaczego nie?
O wiele bardziej mnie to interesuje jak nowy model kolumn, czy rozprawianie o kabelkach.
W przeciwieństwie do papki marketingowej, akurat ten konkretny ficzer w postaci dodatkowych głośniczków, uważam za ciekawą propozycję. Przeczytałem test gośćia, co do którego mam "zaufanie" (sprawdziły się jego poprzednie relacje) i zobaczymy czy tym razem się to potwierdzi.
Jak uda mi się przetestować, to napisze obiektywnie jak sprawa wygląda, nie mam żadnego ciśnienia, ale ciekawość naturalnie jest.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie że ciekawosć jest i sam rownież jak bedę mógl to przetestuje w jakimś salonie bo z moich znajomych nikt nie będzie zmieniał amplitunera żeby mieć atmos.. Ale nie wiem czego jakoś takie mam przeczucie że prawdziwe atmos to bedzie można przeżyć w kinie i to naprawdę jeśli kino nie będzie oszczędzało.. ale poczekamy, pożyjemy, zobaczymy.. ja osobiście parcia nie mam na to.. wolalbym duzo bardziej 120 cali ekran i projektor :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Pewnie że ciekawosć jest i sam rownież jak bedę mógl to przetestuje w jakimś salonie bo z moich znajomych nikt nie będzie zmieniał amplitunera żeby mieć atmos.. Ale nie wiem czego jakoś takie mam przeczucie że prawdziwe atmos to bedzie można przeżyć w kinie i to naprawdę jeśli kino nie będzie oszczędzało.. ale poczekamy, pożyjemy, zobaczymy.. ja osobiście parcia nie mam na to.. wolalbym duzo bardziej 120 cali ekran i projektor :)

To jak ja.120/130 cali i w technologi 1080p.Atmos pozostanie dla mnie jako ciekawostka.Zauważyłem że projektory potaniały.Chyba 4k ciśnie i dlatego.Sony ma w ofercie 4k juz za skromne 35tys.Czuję że za rok przygotują coś dla mas za 15 tys.Rozrywka wkracza powolli w nowy wymiar, ale dożyliśmy czasów.Pewnie jak będę kupował proja kiedyś tam:) to 4K
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kurcze żebym wiedział że takie coś jak Atmos wchodzi na rynek, to przy remoncie mieszkania puścił bym już kable do sufitu..... ;-( a teraz jeśli bym nawet chciał to demolka salonu od nowa...;-(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jak ja.120/130 cali i w technologi 1080p.Atmos pozostanie dla mnie jako ciekawostka.Zauważyłem że projektory potaniały.Chyba 4k ciśnie i dlatego.Sony ma w ofercie 4k juz za skromne 35tys.Czuję że za rok przygotują coś dla mas za 15 tys.Rozrywka wkracza powolli w nowy wymiar, ale dożyliśmy czasów.Pewnie jak będę kupował proja kiedyś tam:) to 4K

Oczywiście jak masz pozwolenie:) na projektor to bez dwóch zdań i projektor od Sonego bardzo dobry wybór kilka razy oglądalem z nich i naprawdę wychwalane są , niestety jeszcze cenowo szczególnie 4k kosztują ale nawet za 15 tys FHD to jakość jest super. Ja niestety mogę pomarzyć brak zgody małżonki ale wszystkim doradzam że Ci co mogą to oprojektor to najlepsza sprawa i do tego 120-130 cali ekran . Wolalbym cos takiego od najlepszego tv oleda np w 65 czy 75 calach.

Kurcze żebym wiedział że takie coś jak Atmos wchodzi na rynek, to przy remoncie mieszkania puścił bym już kable do sufitu..... ;-( a teraz jeśli bym nawet chciał to demolka salonu od nowa...;-(
Niestety takie życie - "miłość" kosztuje :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kurcze żebym wiedział że takie coś jak Atmos wchodzi na rynek, to przy remoncie mieszkania puścił bym już kable do sufitu..... ;-( a teraz jeśli bym nawet chciał to demolka salonu od nowa...;-(
Tak kolego. Kiedy 5-t6 lat temu robiłem remoncik to miałem marzenie - projektor, ale było to tylko w sferze marzeń, więc nie pociągnąłem kabli. A tu za rok był już w domu i nacinałem sufit. Teraz w dobie Atmosa też mnie to czeka, ale jeszcze nie teraz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak kolego. Kiedy 5-t6 lat temu robiłem remoncik to miałem marzenie - projektor, ale było to tylko w sferze marzeń, więc nie pociągnąłem kabli. A tu za rok był już w domu i nacinałem sufit. Teraz w dobie Atmosa też mnie to czeka, ale jeszcze nie teraz.

Bez względu czy będzie to odczuwalne na 100% w stosunku do normalnego systemu 5.1 czy 7.1?
 
Do góry