Coraz więcej Dolby Atmos na płytach Blu-ray.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie, no pewnie, że nie. Mam raczej takie podejście jak armanig, czyli potestuję i sprawdzę, ale jak znam życie nie przez najbliższe 2-3 lata.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Oczywiście jak masz pozwolenie:) na projektor to bez dwóch zdań i projektor od Sonego bardzo dobry wybór kilka razy oglądalem z nich i naprawdę wychwalane są , niestety jeszcze cenowo szczególnie 4k kosztują ale nawet za 15 tys FHD to jakość jest super. Ja niestety mogę pomarzyć brak zgody małżonki ale wszystkim doradzam że Ci co mogą to oprojektor to najlepsza sprawa i do tego 120-130 cali ekran . Wolalbym cos takiego od najlepszego tv oleda np w 65 czy 75 calach.

Za 3tys mi wystarczy optoma.Zauważyłem że żywotność lamp także się zwiększyła do 6500tys godzin.Kiedyś za projektor sony cena 30 tys lampa żywotność do 2 tys godzin jak pamiętam maks 3 tys eco.A dziś....
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sony vpl-hw55 ma przewidywaną żywotność lampy 5000h w trybie eco. Co nie oznacza, że po 5000h lampa w projektorze przestanie świecić. Jest to orieantacyjny czas wyświetlania niezmienionego pod względem jakości obrazu. Tzn. producent przewiduje, że od wyświetlenia 1h do 5tyś godziny obraz pozostanie nie zmieniony pod względem jakości obrazu. Po tym przedziale obraz nadal będzie wyświetlany ale może nieco lub znacząco się różnić od wyświetlanego obrazu z pierwszych godzin pracy lampy.

Ja również wole obraz z projektora, niż super hiper TV oled z 4k na czele. Posiadam wysoki model plazmy Panasonica uznawany w swoim czasie za to iż wyświetla obraz referencyjny z nieosiągalną czernią dla LCD/LED zaraz po plazmach Pioniera Kuro. I pragnę was poinformować, że od momentu kiedy obejrzałem pierwszy film na projektorze do dnia dzisiejszego nie obejrzałem nawet 1 filmu na plaźmie. Jedynie moja żona ogląda jakieś seriale itp. Niestety nie da się ukryć że obraz jaki uzyskałem u siebie w warunkach domowych nie zamieniłbym tego na żaden TV czego i wam serdecznie życzę..;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez względu czy będzie to odczuwalne na 100% w stosunku do normalnego systemu 5.1 czy 7.1?

Lolek, a co Ty tak jesteś negatywnie nastawiony na tego Atmosa.
Tak czytam i mam wrażenie, że chciałbyś żeby nic dobrego z tego nie wyszło ;)

Kurcze, przecież tu chodzi o zwyczajną ludzką ciekawość. To co marketingowcy nam próbują wmówić odłóżmy na bok.
Mnie interesuje jakiej klasy będzie separacja dodatkowych źródeł dzwięku, jej jakość i ogólny wpływ na końcowy odbiór ścieżki filmowej.

To że dodatkowe żródło dzwięku nad głową miałoby znaczny wpływ, nie ulega wątpliwości (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało). Wystarczy użyć trochę wyobrażni. Pytanie czy Atmos faktycznie robi to dobrze.
To jest kluczowe pytanie. Nic więcej mnie nie interesuje.
Jeżeli miałbym tam słyszeć delikatne szmery, to ja faktycznie dziękuje za taką atrakcje, ale na dzień dziejszy nikt z nas tego nie wie.

Ps. Lolek, tylko się nie rozpisuj, to tylko luźna uwaga ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnio byłem na targach inteligenty dom na stadionie narodowym i tam w jednym z przygotowanych pokoi kina domowego była możliwość przetestowania atmosa. Podłączony był sprzęt Onkyo z zestawem głośników Klipsch w konfiguracji 7.4.4. Czyli 2 przedni, centralny, 2 boczne,2 tylnie za plecami, 2 tylne nad głową, 2 przednie sufitowe oraz 4x sub. Były puszczone pokazówki Dolby Atmos, nie było żadnego filmu pełnometrażowego a szkoda. Co zauważyłem, że przy motywie filmu ze spadającym liściem (podkład dźwięku łopat śmigłowca), było go słychać we wszystkich głośnikach poza tymi nad głową oraz w bocznych tylnych. Tu było słabiutko. Bardzo dobrze było słuchać z przednich sufitowych. Moje wrażenie było takie jakby specjalnie podkręcili głośność na maksa w tych głośnikach aby promować tego atmosa... Potem byłe efekt deszczu, tutaj faktycznie dolby atmos pokazał klasę był słyszalny we wszystkich głośnikach, oczywiście z przewagą tych przednich sufitowych. Filmik z przejazdem formuły 1 na torzę potwierdził to co słyszałem. Dominacja głośników przednich, wrażenie tak jakby ściana dźwięku uderzała od przodu na Ciebie a idąc w naszą stronę się wyciszała. Reasumując najlepiej wypadły głośniki tak jak typowym zestawie 5.1 + bardzo dobrze głośniki przednie sufitowe. Słabo słyszalne były głośniki tylne sufitowe wraz z bocznymi, oczywiście były one słyszalne ale nie aż tak wyraziście jak pozostałe. Może to tylko kwestia ustawień, ale po tym pokazie mam wrażenie że jak bym miał zakładać u siebie tylko 2 głośniki sufitowe to były by to właśnie przednie sufitowe.... Oczywiście najlepiej by było zamontować 4..;-)
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
takie pokazówki mają to do siebie, że nie pokazują w większości przypadków pełnych możliwości danego systemu, tak samo jest chociażby z targami Audio Show producenci/dystrybutorzy sprzętu przyjeżdzają raptem dzień wcześniej wieczorkiem i muszą wszystko poskładać w miarę do kupy,a wiadomo, że na szybciocha to i z akustyką różnie wychodzi i z ustawieniem....niema to jak dedykowane pomieszczenie, wtedy można ocenić dany system czy zestaw kolumn
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też tak myślę, z drugiej jednak strony nie ma specjalnie gdzie potestować.
Salony z wyposażeniem "Atmos" chyba jeszcze nie do końca są przygotowane, aczkolwiek filozofii też tam specjalnie nie ma.
2 lub 4 dodatkowe głośniki w suficie, to raczej nie jest wielki problem dla salonu audio.
Nie wspominając już o glośnikach nadstawkowych.
 

dupcengier28

New member
pełny power da Atmos np. ten sprzęcik Trinnov Altitude 32
403 Forbidden
który umożliwia maksymalną obsługę 34 kanałów tj. 24 bocznych/przednich i 10 sufitowych.....taki zestaw z taką ilością kanałów mieć w kinie domowym to dla mnie marzenie, w dedykowanym pomieszczeniu tzw. screening roomie....
 

hans2

Banned
w takich testach szczegoly maja znaczenie.
mianowicie pytanie czy zrodlem byly klipy z dzwiekiem w formacie atmos czy tez tylko upmix ze "zwyklego dolby/dts" na sufitowe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No raczej płytkę demo Atmosa powinni mieć, inaczej to delikatnie mówiąc, byłoby mało "profi" z ich strony.
Chociaż sam upmix też daje rade... podobno.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
upmixer dpl2 (kilkunastoletnia technologia) zostal wlasnie zastapiany przez nowy dolby surround.
bardzo mozliwe ze spora czesc "wow" to wlasnie ten upmix a nie sam atmos.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ostatnio byłem na targach inteligenty dom na stadionie narodowym i tam w jednym z przygotowanych pokoi kina domowego była możliwość przetestowania atmosa. Podłączony był sprzęt Onkyo z zestawem głośników Klipsch w konfiguracji 7.4.4. Czyli 2 przedni, centralny, 2 boczne,2 tylnie za plecami, 2 tylne nad głową, 2 przednie sufitowe oraz 4x sub. Były puszczone pokazówki Dolby Atmos, nie było żadnego filmu pełnometrażowego a szkoda. Co zauważyłem, że przy motywie filmu ze spadającym liściem (podkład dźwięku łopat śmigłowca), było go słychać we wszystkich głośnikach poza tymi nad głową oraz w bocznych tylnych. Tu było słabiutko. Bardzo dobrze było słuchać z przednich sufitowych. Moje wrażenie było takie jakby specjalnie podkręcili głośność na maksa w tych głośnikach aby promować tego atmosa... Potem byłe efekt deszczu, tutaj faktycznie dolby atmos pokazał klasę był słyszalny we wszystkich głośnikach, oczywiście z przewagą tych przednich sufitowych. Filmik z przejazdem formuły 1 na torzę potwierdził to co słyszałem. Dominacja głośników przednich, wrażenie tak jakby ściana dźwięku uderzała od przodu na Ciebie a idąc w naszą stronę się wyciszała. Reasumując najlepiej wypadły głośniki tak jak typowym zestawie 5.1 + bardzo dobrze głośniki przednie sufitowe. Słabo słyszalne były głośniki tylne sufitowe wraz z bocznymi, oczywiście były one słyszalne ale nie aż tak wyraziście jak pozostałe. Może to tylko kwestia ustawień, ale po tym pokazie mam wrażenie że jak bym miał zakładać u siebie tylko 2 głośniki sufitowe to były by to właśnie przednie sufitowe.... Oczywiście najlepiej by było zamontować 4..;-)


Piszą o tym na stronie Onkyo.I są fotki z tego pokoju.Spodobały mi się te sorrondy "reverence" Klipsch.Lubie takie teraz przylegające do ściany , nie trzeba stojaków...trzeba to mieć;)
 
Do góry