LG: telewizory OLED mogą stać się tańsze niż telewizory LCD.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG: telewizory OLED mogą stać się tańsze niż telewizory LCD.
Kiedy patrzymy na obniżki cen telewizorów OLED firmy LG w ciągu ostatniego roku to jesteśmy skłonni uwierzyć firmie, gdy mówi, że telewizory OLED mogą stać się tańsze niż telewizory LCD - przynajmniej w teorii.


Spadek cen z powodu zwiększonej produkcji

Miło jest widzieć ogromny spadek cen od 15.000 dolarów w chwili rozpoczęcia wejścia modeli na rynek do mniej niż 3000 dolarów - dziś.
Oszałamiający spadek cen to efekt drastycznej poprawy efektywności produkcji. W pierwszych dniach, LG miał bardzo niską wydajność produkcji na poziomie około 20-30%, co oznacza, że ​​tylko 20-30% wszystkich produkowanych telewizorów OLED było sprzedawane. Na targach IFA, LG zakomunikowało, że wydajność produkcji osiągnęła już 80%, co było możliwe - dzięki spadkowi cen za mniej niż 3000 dolarów.


Do czasu gdy LG będzie mieć 95% wydajności, firma powinna być w stanie produkować telewizory OLED taniej niż koszty produkcji telewizorów LCD. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to
w ciągu około trzech lat od teraz, sprzedaż telewizorów OLED oraz telewizorów LCD będzie wynosić 50/50.

Za 3 lata od teraz sprzedaż telewizorów OLED i LCD telewizorów będzie 50/50
Jak zapewne wiecie już, LG produkuje wyświetlacze OLED na innej strukturze piksela niż Samsung. LG stosuje białe światło OLEDz filtrem kolorów, podczas gdy Samsung wykorzystuje RGB (czerwony, zielony, niebieski). Podczas naszej rozmowy, LG powiedziało nam, że firma eksperymentowała z technologią RGB pikseli dla OLED ale, że plony były tylko na poziomie około 10% skuteczności. Pogłoski mówią, że w Samsungu jest wyżej, ale Samsung nie skomentował publicznie w tej sprawy.



Jeszcze w tym roku, nowe ultra-nowoczesne zakłady produkcyjne firmy LG zaczną działać.
Zakład jest obecnie w fazie testów.

Nowy OLED pójdzie pełną parą bardzo szybko, a zdolność produkcyjna zostanie poszerzana w kolejnych fazach. Jednym z kluczowych filarów strategii OLED LG jest sprzedaż paneli OLED do innych twórców telewizyjnych. Chińscy producenci już zaczynają produkcję swoich modeli z użyciem paneli firmy LG. A plotki mówią, że Sony i Panasonic są również zainteresowane.
flatpanelshd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze byłoby jakby nie tylko w teorii ale i w praktyce okazało się że oledy będą tańsze- jak dla mnie to jest przyszłość tv - tylko żeby dopracowali jeśli chodzi o trwałość paneli i będzie miodzio..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewne tak, choć nie wiem jak Ty uważasz ale ja jestem zdania że jakby i Samsung robił panele oled to byłoby jeszcze taniej bo większa konkurencja. Na innym forum czytałem że podobno Panas i Sony zamierza od Lg kupować panele oled ale na ile to prawda to nie wiem.. Może Ty wiesz więcej??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już kupili , bo mają na pokazach. Pewnie jak ruszy lawina sprzedaży nie będą mieć żadnego wyjścia. A do tego chińczycy jak pociągną będzie szok.
A Samsung przecież ich nie kupi ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sumie racja wyjście tylko jedno :)Dla mnie osobiście oledy to naprawdę jestem obrazem zachwycony ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JanVid

New member
.... czyli? ..... LG całą konkurencję znokautowało :) .. i taaaakie "japońskie tuzy AV" na P i S na dzień dzisiejszy idę teraz w łaskę na ugiętych kolanach do Koreańczyka, ... no szok :) ...... a jest to tylko dowód na to że pycha z przeszłości nie popłaca ..... idzie na to że wkrótce (wciągu najbliższej dekady) o nich zapomnimy :)
 

psiaja

Member
Szybko im poszło zwiększenie wydajności produkcji!
Dobrze, gdyby LG nie był jedyny producentem paneli OLED - konkurencja jest zawsze dobra, szczególnie dla nas konsumentów jeżeli chodzi o cenę a także dla samych paneli OLED (postęp w ich unowocześnianiu).
Do tej pory ciągle mówiono o wadach LCD, PDP, ciekawe jakie będą miały OLED (kiepski biały, niska jasność, wypalanie?)
Nie mniej, czekam na to zrównanie cen OLED/LCD.. Oj CZEKAM :D

P.S. Jest jakaś różnica w jakości obrazu, trwałości panelu, gdy się porówna technologię RGB i WRGB?
 

Piomakusz

New member
.... czyli? ..... LG całą konkurencję znokautowało :) .. i taaaakie "japońskie tuzy AV" na P i S na dzień dzisiejszy idę teraz w łaskę na ugiętych kolanach do Koreańczyka, ... no szok :) ...... a jest to tylko dowód na to że pycha z przeszłości nie popłaca ..... idzie na to że wkrótce (wciągu najbliższej dekady) o nich zapomnimy :)

W tym przypadku LG bardzo dużo ryzykowało, bo jakby rozdział pt."OLED" nie wypalił to wtopili by b.dużo kasy. A tu się udało i to oni jak na razie będą rozdawać karty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś czuje że końcówka roku 2015r. będzie bardzo ciekawa, dla mnie to przyszłość. Te warunki na których mi najbardziej zależało już zostały spełnione, jeszcze tylko temat trwałości i jesteśmy w domu, a przecież będzie w następnych generacjach o wiele lepiej.
 

andreas2012

New member
Strategia bardzo dobra, jak osiagna porownywalna cene i lepsza jakość obrazu od LCD to nie ma co ukrywać ale wskoczą na podium, bo każdy nowy TV będzie brany tej marki albo panel... i do tego duże przesiadki z LCD i tylko kase liczyc...
ale zobaczymy jak bedzie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... czyli? ..... LG całą konkurencję znokautowało :) .. i taaaakie "japońskie tuzy AV" na P i S na dzień dzisiejszy idę teraz w łaskę na ugiętych kolanach do Koreańczyka, ... no szok :) ...... a jest to tylko dowód na to że pycha z przeszłości nie popłaca ..... idzie na to że wkrótce (wciągu najbliższej dekady) o nich zapomnimy :)

Ja myslę że nikt do nich nie będzie szedł na kolanach, oni sami będą chcieli sprzedawać tego jak najwięcej bo będą mieli z tego zysk.. Teraz tylko kwestia dopracowania tej technologii bo na chwilę obecną to nawet jakby cena byla bardzo porównywalna to trwalośc tych paneli z tego co można wyczytać jest średnia. Teraz też nie wolno zapominać że zarowno Sony jak i Panasonic znacznie większe płacą pensję swoim pracownikom niz Lg, a to też koszta generuje. I Japonia nie doklada do tych fabryk, a Korea różnie mówią...
Ale trzymam kciuki bo oled to przyszłość, która mam nadzieję że trafi i do takich krajów jak Polska.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest coraz gorzej. Muszę kupić za chwilę nowy TV i nie wiem, co wybrać. Za duży wybór. Byłem pewny, że Philips ale teraz czytam o tym OLED i już sam nie wiem.
 

collider

New member
Bez reklam
Tylko teraz panowie pytanie. Czy różnica w obrazie jest rzeczywiście aż tak duża pomiędzy dobrym LCD a OLEDEM by byle Kowalski ją namacalnie zauważył? Bo dużo się krzyczy, a czy nie jest to więcej reklamy, pompowania balonika niż możliwości? I nie piszcie mi o technicznych aspektach a o rzeczywistym obrazie. Ja osobiście widziałem LG 55EA980W i jakiegoś niezapomnianego wrażenie nie wyniosłem. Fakt to tylko FULL HD. Nie wiem, może możliwości 4K wniosą jakieś niesamowite doznania na wyświetlaczach OLED i wykażą tą mityczną przewagę.
 

collider

New member
Bez reklam
Podstawowa różnica w obrazie jest taka, że Oled calkowicie sie wygasza.

Ale co to mówi "Kowalskiemu"? Ma on z tego jakieś korzyści? Czy wyświetlany obraz go powali? Niestety, ale to "Kowalski" jest największym odbiorcą technologii i trzeba go przekonać. Wiem, marketing i reklama zrobią swoje. Chodzi mi o rzeczywiste korzyści w bezpośrednim pojedynku. Łopatologicznie, stawiam faceta przed dwoma telewizorami i na tym samym materiale mam go przekonać o wyższości jednego nad drugim?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko teraz panowie pytanie. Czy różnica w obrazie jest rzeczywiście aż tak duża pomiędzy dobrym LCD a OLEDEM by byle Kowalski ją namacalnie zauważył? Bo dużo się krzyczy, a czy nie jest to więcej reklamy, pompowania balonika niż możliwości? I nie piszcie mi o technicznych aspektach a o rzeczywistym obrazie. Ja osobiście widziałem LG 55EA980W i jakiegoś niezapomnianego wrażenie nie wyniosłem. Fakt to tylko FULL HD. Nie wiem, może możliwości 4K wniosą jakieś niesamowite doznania na wyświetlaczach OLED i wykażą tą mityczną przewagę.

Myslę że zła droka do oceny oleda i jego przewagi...
Dla przeciętnego Kowalskiego takie firmy jak Mercedes BMW itp sa nie osiągalne( mówię o nowych samochodach) , a chyba zgodzisz się że świat bez tych dwóch marek i nie tylko tych byłby biedniejszy i mniej ciekawy... pomimo że wiele osób nie stać na kupno takiego czy innego samochodu..
Oczywiście tv oled to nie BMW ale myślę że wiele osób różnicę zauwazy, a w szczególności na większych rozmiarach :) ja większą różnicę widzę na oledach niż na tv 4k w stosunku do full led.

Podstawowa różnica w obrazie jest taka, że Oled calkowicie sie wygasza.

Dokladnie to jest podstawowa jego róznica jak dla mnie. I myslę że dzięki temu np czarny kolor to jest dosłownie smoła....choć może i inne czynniki na to mają wpływ.. Nie mówiąc że kolory w tych tv sa zupełnie inne i szczegóły na czarnym tle znacznie lepiej widać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry