Philips Android TV 48PFS8109 test - Kto powiedział, że tylko anioły noszą aureole ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips Android TV 48PFS8109 test - Kto powiedział, że tylko anioły noszą aureole ?

1_1_Android_RGB.png

Telewizor ANDRID TV, LED Full HD, Quad Core, Tuner dwugłowicowy DVB-T/T2/C/S/S2

Nasze opowieść powinna się zacząć... dawno, dawno temu kiedy były jeszcze na świecie urządzenia który nazywały się telewizory....

Ale nie, STOP ! Będzie po nowemu.
Odkąd na rynku pojawi się w sprzedaży Philips Android TV - od tej pory słowo telewizor traci znaczenie swoje znaczenie.

Tak do tej pory tak brzmiała regułka:
- Telewizor
, odbiornik telewizyjny (skrót: TVang. television, od gr. tele - daleko oraz łac. visio - obraz widziany) — urządzenie elektroniczne przeznaczone do zdalnego odbioru ruchomego obrazu, który jest nadawany przez telewizję i składa się z wyświetlanych jeden po drugim nieruchomych obrazów, z częstotliwością 25 lub 30 obrazów na sekundę lub inną. Pojedynczy obraz (nazywany też "klatką" – dla częstotliwości 25 wynosi 50, natomiast dla 30 wynosi 60 klatek) podzielony jest z kolei na linie poziome i pionowe. Typowe wartości linii to 1080, 720, 625 lub 525 linii.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat następowały przełomowe zmiany w dziedzinie telewizorów.
Mieliśmy telewizję kineskopową czarno-białą, później kolorową, dalej telewizory płaskie hd ready, full hd i UHD.
48PFS8109_12-RTP-global-001

Ale nadchodzi era Android TV, a to już nie telewizor - to już wyższa forma technologii - to jest centrum rozrywki.



4-stronny system Ambilight — wyobraź sobie telewizor otoczony poświatą.


Przytulna atmosfera domowa może być podkreślona poprzez posiadanie odpowiedniego telewizora - w tym przypadku Philipsa Android TV z Ambilightem.

Bez względu na to, czy lubisz grać czy spędzać wieczory na oglądaniu ulubionych filmów przesyłanych strumieniowo, technologia Philips Perfect Pixel HD zapewnia niezrównaną ostrość obrazu.

Takiej jakości i skalowania obrazu trzeba szukać dziś ze świeczką.

I teraz można będzie podglądać inne kanały telewizyjne i zamieniać je w dowolnym momencie, czyli obraz z Pip na główny ekran a obraz z głównego ekranu na Pip.


Czyli niezależnie ile osób zasiadać będzie przed tym telewizorem, nie trzeba będzie się kłócić kto ma zasiadać w domu centralnie przed telewizorem.

Kąty boczne w ciemnym pomieszczeniu.

To jest niezwykła przyjemność obcować z taką jakością.

1_3_gesture_control.png

Sterowanie gestami

Chcesz ściszyć telewizor lub przełączyć kanały? Wykonaj jeden ruch ręką (bez potrzeby używania pilota), a wbudowana kamera rozpozna Twój gest i zrobi to za Ciebie.

Android TV czyli clue programu naszego testu.
pop-up-banner_ambilight_android.jpg


Filmy z google play ze świetną kolorystyką .

Mimo nowości - to tu oddech bo ceny są normalne.

Czyta wszystkie napisy na wszystkich podanych filmach bez żadnych problemów.

Technologia Bright Pro zwiększa kontrast, generując krystalicznie czystą biel i głęboką, aksamitną czerń.

Uwielbiasz filmy akcji, sport i gry, ale wymagasz możliwie najlepszego obrazu. Telewizory wyposażone w takie technologie - nagradzane technologie poprawy płynności - eliminują skokowe wyświetlanie ruchu.

Technologia Pixel Precise HD zapewnia ostrzejsze szczegóły dynamicznych obrazów.

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...e-tylko-anioly-nosza-aureole.html#post1019477
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Matryca zastosowana w tym telewizorze to : TPT480LS-HJ03 --REV:SC1A ,TPV


Ciekaw jestem więcej danych :|o tej matrycy firmy TPVision .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Zdjęcia matrycy są w teście
Jak widać znaleźli receptę.

Witam uprzejmie,

Zdjęcia matrycy to nie są dane o jej parametrach technicznych .

Poczekam na inne testy , może tam się więcej dowiem np . ile godzin pracy matrycy producent
przewiduje i jej innych parametrach technicznych . Niedługo zapewne się pojawią na
różnych portalach zajmujących się tematyką audio-video .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow ileż intrygi w opisie.
Przecież to są dane ogólne od lat te same !
Czas pracy matrycy 100.000 godzin.
Żaden producent nie podaje innych danych.
Myślę że w innych testach dowolnych na świecie dostaniesz identyczne odpowiedzi .

Dla mnie ważne, że TPV dołączył z taka matrycą do grona liczących się producentów ( mam na myśli jakość finalna obrazu).
Jeśli Ci się nie podoba to Twój wybór .
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Wow ileż intrygi w opisie.
Przecież to są dane ogólne od lat te same !
Czas pracy matrycy 100.000 godzin.
Żaden producent nie podaje innych danych.
Myślę że w innych testach dowolnych na świecie dostaniesz identyczne odpowiedzi .

Dla mnie ważne, że TVP dołączył z taka matrycą do grona liczących się producentów ( mam na myśli jakość finalna obrazu).
Jeśli Ci się nie podoba to Twój wybór .

Witam uprzejmie,

Nie widzę żadnej intrygi , źle interpretujesz moje zapytanie .
100000 godzin - taką liczbę włóż "do bajek". Jaki TVP ? Chyba jednak TP Vision .
Nikogo nie interesują dane ogólne:neutral: , tylko konkretne dane .
Zakup matrycy to 951.52€ .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Nigdzie nie ma (ja nie mogę znaleźć) danych szczegółowych tej matrycy.Śmiem wątpić,że producentem jest TPV.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Was...
Przecież już w poprzednich telewizorach TPV montowało swoje matryce.
Zdjęcia są wklejone.

Jeszcze żaden na świecie producent nie podpisywał się nie pod swoją matrycą.
Dla mnie taki zarzut jest nie na miejscu.

==============================
Ale ze co ze matryca kosztuje 100 $ czy 5999 $
To coś oznacza konkretnego ?
Ktoś ma wyciągać wnioski z wyższości ceny matrycy nad jakością ???
Nic nie kumam.

Producenci podają że pracują 100.000 godzin - taki jest standard europejski , więc swój atak kieruj raczej w inną stronę.
Znam telewizory LCD które działają ponad 10 lat i mają się dobrze...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Dobrej jakości matryce firmy Sharp montowane np . w telewizorach firmy Philips serii 9705 według
mojej , skromnej wiedzy typu UV2A powinny według producenta przepracować 50000 godzin .
Wynika to ze szczegółowej specyfikacji tych matryc .
Matryce firmy Samsung montowane np . w telewizorach Philips serii 8007 typu VA według szczegółowej ich specyfikacji powinny według producenta przepracować 30000 godzin .
Podałem tylko cenę ile kosztuje matryca montowana w telewizorze Philips 48PFS8109/12 i nic po za tym .( bez żadnych podtekstów)
Nie wiem czy 100000 godzin to europejski standard , ale wydaje mnie się , że takich matryc do telewizorów LCD jest znikoma ilość . Wynika to z specyfikacji matryc. Oczywiście , jak telewizor LCD gra dziennie 4 godziny to może wyświetlać obraz
nawet więcej niż 10 lat , o ile inne części elektroniczne tego telewizora wytrzymają "próbę czasu" .(są dobrej jakości) .
W żadnym wypadku natomiast nie kwestionuję bardzo dobrej jakości obrazu wyświetlanego przez
matrycę montowaną w telewizorze Philips 48PFS8109/12 . To zupełnie inna kwestia niezwiązana z
poruszoną przeze mnie kwestią możliwości przepracowania danej ilości godzin pracy przez daną matrycę .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W prawie wyższości matryc proszę założyć oddzielny wątek.
Ten wątek dotyczy Android TV Philipsa i proszę się trzymać tematu.
Na dziś nowa matryca TPV zrobiła na mnie i nie tylko na mnie ogromne wrażenie. Myślę sobie ze 90% konsumentów nie będzie nawet chciała wiedzieć jaka matryca jest w tych modelach.

Z danych publikowanych dla kupujących najważniejsza jest jakość obrazu
I ten telewizor z tą matrycą spełni 99% oczekiwań. To nie znaczy ze komuś wcale nie musi podobać bo on np woli okrągłe telewizory.
Już mieliśmy nie jeden przypadek, że przy słabym bitrate telewizor ten czy inny nie spełnił oczekiwań. Z mojej wiedzy wynika to co napisałem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wow ileż intrygi w opisie.
Przecież to są dane ogólne od lat te same !
Czas pracy matrycy 100.000 godzin.
Żaden producent nie podaje innych danych.
/QUOTE]
Mogę prosić o link do danych konkretnego producenta z tymi danymi na temat żywotności matryc LCD?
A to nie jest tak, że te podawane 100000h to zakładana żywotność pojedynczej diody LCD?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry ale nie łapię pytasz po matrycę czy o podświetlenie matrycy - bo to dwie różne rzeczy !
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wiem.
Pytam o jakiś, link do danych producenta, gdzie zapewnia on, ze jego matryca ma żywotność 100000h. Ja nie znalazłem, ale może nie wiem gdzie szukać, stąd ta prośba.
 
Do góry