Bye Bye mówimy plazmom Samsunga.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bye Bye mówimy plazmom Samsunga.
main_sampl.jpg
Samsung również mówi do widzenia technologii plazmowej.

Zostanie zamknięta w listopadzie fabryka plazm Samsunga. Do tej pory będą produkowane jedynie modele oparte na niskich kosztach.

Oczekuje się, że w plazmy znikną z rynku w ciągu roku w ogóle.
Po Panasonicu - to był chyba najbardziej bolesne pożegnanie - Samsung zdecydował także, aby zatrzymać produkcję paneli plazmowych w listopadzie. Samsung SDI, który zajmuje się produkcją paneli do telewizorów, ogłosił dziś, że fabryki będą konwertowane do innych zadań (baterie), a w niektórych przypadkach sprzedawane będą osobom trzecim.
A na rynku jest LG z produktami przeznaczonymi do promocji w supermarketach.
Producenci twierdzą że nie nadają się do dalszego rozwoju technologicznego. Naprawdę ciężko, aby UHD plazma miała np. niskie zużycie energii, czyli lepiej sobie odpuścić.

To koniec plazm ale mamy nadzieję że może zastąpią je OLED tv.
dday
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie mowilem ze i samsung zrezygnuje z plazm i gdzie teraz sa Ci co twierdzili ze samsung jeszcze pociagnie kilka lat plazmy ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szkoda, bo dla mnie plazma jest super. W przyszłości gdybym zmieniał TV, to też chciałem plazmę, ale widzę że już niedługo przejdą do lamusa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Problemem jest to, że kiedy już ze sklepów zniknęły ST60/GT60/VT60, to nie ma F8500 plazmy. I Samsung sam sobie podcina skrzydła tym.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
A ja czekam na dzień w którym zakończy się produkcja paneli LCD a rynek opanuje OLED.Jak gorsza technologia mogła wygrać ????
 

mark5

New member
szkoda...

Jest coraz gorzej na rynku ekranów: OLED w powijakach, z plazm firmy rezygnują i w chwili obecnej zostają na rynku najgorsze jakościowo ekrany od czasu wymarcia tradycyjnych kineskopów. Smutne czasy dla zwykłych ludzi kochających naturalny i świetny jakościowo obraz TV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest coraz gorzej na rynku ekranów: OLED w powijakach, z plazm firmy rezygnują i w chwili obecnej zostają na rynku najgorsze jakościowo ekrany od czasu wymarcia tradycyjnych kineskopów. Smutne czasy dla zwykłych ludzi kochających naturalny i świetny jakościowo obraz TV.

Trzeba wierzyc ze bedzie lepiej i ze sobie poradza z Oledami z ich trwaloscia i za kilka lat bedzie juz ok.
 

Ad@m

New member
Miałem chęć na OLED'a, jednak nie zanosi się aby szybko staniały, więc nie ma innego wyjścia jak kupić LED.
 
Do góry