Pioneer wprowadza nowe amplitunery na rynek w 2014

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer wprowadza nowe amplitunery na rynek w 2014 .
Pioneer-2014-receiver-600x340.jpg

Pioneer ogłosił dziś zawodników na 2014 roku.
W kadrze znajdują się : VSX-924 VSX-824 czyli najwyżej notowani zawodnicy.
Te amplitunery AV są wyposażone w HDMI 2.0 i wspierają Ultra HD.
Inni zawodnicy kadry poniżej .

2014 amplitunery AV Pioneera

Nowa seria SX składa się z pięciu modeli;

  • Pioneer VSX-329-K 5.1-kanałowy odbiornik z 105 W na kanał
  • Pioneer VSX-424-K 5.1-kanałowy odbiornik z 130 W na kanał
  • Pioneer VSX-529-K: 5.2 kanałowy odbiornik z 130 W na kanał
  • Pioneer VSX-824-K: 5.2 kanałowy odbiornik z 130 W na kanał
  • Pioneer VSX-924-K: 7.2-kanałowy odbiornik z 150 W na kanał
HDMI 2.0 i 4K

Wszystkie nowe odbiorniki wyposażone są w porty HDMI 2,0. Oznacza to, że dają sobie radę z zawartością rozdzielczości 4K i z większą liczbą klatek. Ponadto HDMI 2.0 jest kompatybilny z poprzednimi wersjami HDMI.

VSX-924-Pioneer-770x317.jpg

Sieci i transmisji strumieniowej

Technologia AirPlay Apple jest obsługiwana na Pioneerach od serii VSX-529 w górę .
Pioneer VSX-924 i VSX-824 posiadają poprzez Bluetootha audio streaming (przy wsparciu formatu aptX), a VSX-529 poprzez opcjonalny adapter który też może być kompatybilny z bluetooth.
Wszystkie trzy odbiorniki mogą przesyłać treści z sieci domowej poprzez DLNA. Wszystkie modele Pioneera od VSX-529 mają radia internetowe vTuner na pokładzie.
Również dostęp do serwisu muzycznego Spotyfy przewiduje się w: VSX-924, VSX-824 i VSX-529.
VSX-529-Pioneer-770x297.jpg

Audio

Z wyjątkiem klasy podstawowej VSX-329 wszystkie nowe amplitunery AV VSX wyposażone w system MCACC (Multi EQ-kanałowy Acoustic Calibration). Model VSX-924 wyposażony jest w nową funkcję subwoofer EQ.
Wszystkie nowe VSX-urządzenia - za wyjątkiem VSX-329 i VSX-424 - mają dwa wyjścia subwoofera. Flagowy VSX-924 wykorzystuje 192 kHz/24-bit ESS Sabre Premier audio DAC.
Daje to wysoki zakres dynamiki do 120 dB, z mniejszą wibracją.

VSX-924, VSX-824 i VSX-529 mają wsparcie dla plików o wysokiej rozdzielczości, takich jak AIFF, WAV, FLAC i Apple Lossless, a także MP3, WMA i AAC za pośrednictwem sieci domowej i USB.
VSX-924 odtwarza również wielokanałowo 96kHz 24-bit 5.0 i 5.1 FLAC i WAV.
VSX-424-Pioneer-770x302.jpg

Stosowanie

Aplikacja Pioneer iControlAV5 pozwala na sterowanie funkcjami i ustawieniami odbiorników AV VSX bezprzewodowo. Aplikacja jest dostępna za pośrednictwem sklepu Apple App Store i Google Store Play.
Ceny i dostępność

Nowe amplitunery AV Pioneer VSX mają byćm dostępne od czerwca w następujących cenach:

  • Pioneer VSX-329-K: 249 euro
  • Pioneer VSX-424-K: 299 euro
  • Pioneer VSX-529-K: 399 euro
  • Pioneer VSX-824-K: 449 euro
  • Pioneer VSX-924-K: 599 euro
homecinemamagazine
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Pioneer strasznie surowy jest w wyglądzie mało zagospodarowanego miejsca na przednim panelu kiedyś mi się bardziej podobał.Najładniejsze robi jak dla mnie Yamaha wizualnie jeśli chodzi o przedni panel.Szkoda że w budżetowych wersjach nie pokusili się dla odmiany o auto kalibrację(znowu odgrzewane kotlety) plus że wszystkie maja hdmi 2.0 ceny też plasują się na poziomie poprzednich.Co mnie jeszcze irytuje u wszystkich producentów różnice w wyświetlaniu informacji topowe modele wyswietlają wiecej ich jak by to drożej ich kosztowało
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A dla mnie w kwesti wygladu Pioneer bije wszystkie ampki o glowe np moze jeszcze Marantz. To wlasnie Pioneer nadal zachowuje klasyczna linie sprzetu audio. Bardzo dobre wyswietlacze, swietna ergonomia. Sorry, ale Yamaha to dla mnie akurat w kwesti designu ostatnie miejsce. Jedynie w stereo sie ratuje bo ampki to szkoda gadac. Pomijajac to bo o gustach sie nie dyskutuje to podobnie jak w przypadku bluraya Pioneer wielkich zmian nie wprowadzil. Sporym plusem jest wprowadzenie dwoch wyjsc na subwoofer juz od wersji 529 wzwyz.
 

Rafal7

Banned
Szkoda że nie maja przednich paneli aluminiowych, srebrny plastik ujdzie bo czarny to porażka, te amplitunery tylko na zdjęciach wyglądają ładnie.Niestety.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi tez Pionek sie podoba, dla mnie czolowka jezeli chodzi o wyglad, a te starsze topowe Pionki to juz w ogole bylo mistrzostwo.
 

collider

New member
Bez reklam
Kapusta7 o czym ty piszesz wogole :). Zarowno czarny jak i srebrny kolor prezentuja sie dobrze. Powiem tylko tyle juz gdy kupowalem poprzedniego Pionka to na rozkladzie mialem tez Denona. Gdy porownalem oba modele na zywo w sklepie, a mowie o poprzedniej generacji gdzie Denon moim zdaniem mial zdecydowanie fajniejszy design to bez najmniejszego wahania jezeli chodzi o wyglad wygral Pionek. Nie wspomne juz o aktualnym wygladzie Denona bo z ta wklesla kurzolapka to pojechali po calosci i ten minimalistyczny format w nizszych modelach. Pioneer przynajmnie stawia na prawie jednakowy rozmiar w modelach od serii 3 do 1123 wlacznie co doceniaja przyszli uzytkownicy. Jak pisalem Pioneer, Marantz i Harman a reszta coz, przemilcze.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
O tym ze czarny jest tragiczny, srebrny mi się podoba widziałem w obu wersjach kolorystycznych i nie kupił bym czarnego Pioneera.Denon z tym swoim kursorem tez mi się nie podoba,nawet czarny jest bee.Ma być aluminium i już.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
W pionkach mogły by być przyciski pod klapką jak kiedyś jak dla mnie ładniej to wyglądało i frontowe złącza też chowane tak jak w modelu 527 gdzie ma chowane złącza lepiej wygląda od 528 chodź te guziki i tak ma.Właśnie wtedy ten błyszczący plastik nie rzucał by się tak w oczy bo on jest u każdego z producentów i nie jest najwyższych lotów tak samo jak te nowe denon X zrobiły się strasznie plastikowe z wyglądu porównując je do poprzednich generacji.W Onkyo nie podobają mi się wyświetlacze takie cukierkowe są.Każdemu podoba się co innego i dla tego każdy ma inne wzornictwo z producentów.Wyświetlacze mi się podobają w Pioneerach sam takiego kroju mam w Kenwoodzie.Co do aluminiowych frontów to nie rozumiem czy to taki duży koszt zmielenia kilku puszek i danie zamiast plastiku chociaż jego jest coraz więcej we wszytkim
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
A ja widzę bo się świeci jak....
A te plastikowe wstawki z tego cudownego błyszczącego plastiku w denonie są szpetne.
 

collider

New member
Bez reklam
Co ci sie tam blyszczy? Blyszczacy plastik jest w modelach od 923 teraz 924. Taki mam w swoim blurayu i dla mnie wyglada super. Dziwne rzeczy opowiadacie.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ale ja wam powiem u wszystkich w tych modelach nie topowych jest tak samo.Dopiero w najwyższych jest już inaczej chodź patrze teraz reklamę najwyższego Denona X4000 strasznie plastikowy jest ta jego imitacja szczotkowanego aluminium w wersji czarnej i pokrętła jak za te pieniądze nigdy bym tego nie kupił
 

Rafal7

Banned
psu jajca :D to prawda można się przeglądać w tym jak pada światło tandetne to jest fakt

A jak to się rysuje , od samego przetarcia z kurzu .

Co ci sie tam blyszczy? Blyszczacy plastik jest w modelach od 923 teraz 924. Taki mam w swoim blurayu i dla mnie wyglada super. Dziwne rzeczy opowiadacie.

Sam wygląd Pioneera mi się podoba , ale deklasuje go błyszczący plastik.


ale ja wam powiem u wszystkich w tych modelach nie topowych jest tak samo.Dopiero w najwyższych jest już inaczej chodź patrze teraz reklamę najwyższego Denona X4000 strasznie plastikowy jest ta jego imitacja szczotkowanego aluminium w wersji czarnej i pokrętła jak za te pieniądze nigdy bym tego nie kupił

Byłem w czwartek w MM i go widziałem na żywo w wersji czarnej za 4499 i muszę Ci przyznać ze szału nie robi X4000.Pokrętła jakies takie niewyględne, jakiś taki mały mi się wydawał na półce w sklepie albo to złudzenie optyczne .
 

collider

New member
Bez reklam
A jak to się rysuje , od samego przetarcia z kurzu .



Sam wygląd Pioneera mi się podoba , ale deklasuje go błyszczący plastik.




Byłem w czwartek w MM i go widziałem na żywo w wersji czarnej za 4499 i muszę Ci przyznać ze szału nie robi X4000.Pokrętła jakies takie niewyględne, jakiś taki mały mi się wydawał na półce w sklepie albo to złudzenie optyczne .

Tak czytam i widze, ze wy bardzo wybredni jestescie :).
Nic sie nie rysuje, zapewniam cie.
 

Rafal7

Banned
Nie przekonasz mnie :)
Miałem monitor Lg i podstawka była z plastiku błyszczącego , porażka ryski od samego wycierania, mam dysk w obudowie plastikowej błyszczącej, po wyjęciu z opakowania od razu odznaczyły się palce przy wytarciu tych śladów od razu rysy w tym kierunku w którym przecierane.
To wyjmij bd z szafki i spójrz pod słońce :)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Tak czytam i widze, ze wy bardzo wybredni jestescie :).
Nic sie nie rysuje, zapewniam cie.

Jeśli chodzi o kobiety to jestem wymagający jak hotel 5 gwiazdkowy :D do sprzętu AV już mniej 4 gwiazdki

Co do tematu mogli by dawać też nóżki do czarnego aluminiowe nie czarne bo to nie kontrastuje ja mam aluminium w Kenwoodzie pięknie to wygląda.Nie próbowałem czy to się rysuje i wole tego nie robić wiem że paluchy zbiera jak nic
 
Do góry