Szlachectwo zobowiązuje

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nowe amplitunery Harman Kardon

HK3770_zps0fd32e82.jpg


Dokładnie 60 lat temu w laboratoriach marki Harman Kardon powstał pierwszy w świecie amplituner, łączący w jedno urządzenie tuner i wzmacniacz. Taka rocznica to dla amerykańskiego producenta doskonały pretekst, by zaprezentować swe najnowsze dzieło – dwa amplitunery stereo HK 3700 i HK 3770.
Harman Kardon już dawno przyzwyczaił nas do oszczędnej, bezpretensjonalnej elegancji swych amplitunerów. I tym razem nie odstąpił od wypracowanego i uznanego kanonu. Podstawowym wyróżnikiem nowych amplitunerów jest ich wszechstronność, cenna zwłaszcza w obrębie domowego centrum rozrywki. Oba mogą czerpać sygnał dźwiękowy z każdego komputera, smartfonu i tabletu, a także z wbudowanego radia AM/FM oraz odtwarzaczy cyfrowych i analogowych. Mamy tu więc pięć wejść analogowych, wejście Phono dla gramofonu, trzy wejścia cyfrowe (1 koaksjalne i dwa optyczne) oraz na przednim panelu gniazdo USB, które pozwala podłączyć nie tylko pamięć flash (z plikami MP3, WMA lub WAV), ale także – za pośrednictwem przewodu – każde urządzenie Apple. To ostatnie odbywa się przez wysokiej rozdzielczości konwerter sygnału cyfrowego na analogowy.

HK3700_02_zps7ac6eafe.jpg


Model 3770 wyposażono również w Bluetooth. Furtką, otwierającą amplitunerom dostęp do zasobów sieci domowej, jest DLNA 1.5, a do wielkiego świata radia internetowego – vTuner. Taka paleta opcji powinna zaspokoić potrzeby audiofilów, którzy stawiają na klasyczny, analogowy system audio, ale wzbogacony o ożywczy zastrzyk najnowszych technologii w zakresie połączeń cyfrowych. A wszystko to przy ultra szerokim paśmie przenoszenia (10Hz – 130kHz) i doskonałych parametrach wzmacniacza i sekcji odbiornika AM/FM.
Smaczku dodaje aparatom możliwość sterowania nimi, dzięki bezpłatnej aplikacji, którą można sobie ściągnąć z sieci, z urządzeń pracujących na iOS i Androidzie. Tym, co w znacznej mierze decyduje o różnicy w cenie, jest moc wyjściowa. 3700-ka wyciąga 85W na kanał, podczas gdy wyższy model pompuje w każdy z dwóch kanałów po120W.
HK 3770 – cena 2299 zł, HK 3700 – cena 1799 zł
 

lm648

Banned
..... ale za to z cenami jak świetnie "poszli po bandzie" :eek:k: .... za amplituner stereo? buuuuuuuhaha..... czyli za tą "gorszą wersję wzmacniacza" :fool:..... musi być chyba jakiś ze złota :) .... no chyba, że "szlachectwo zobowiązuje" ..... lecz kogo? ... czy aby nas klientów do posiadania go?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Blackninja orientujesz się może czy HK w sferze amplitunerów kina domowego ma zamiar wrócić do gry czy też swojego AVR370 uczynią flagowcem ?
 

kwasior21

New member
Era porzadnych sprzetow juz dawno minela .... teraz sama masowka , co 3 sprzet ma wade, a harman szczegolnie w tym kroluje ...

Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Blackninja orientujesz się może czy HK w sferze amplitunerów kina domowego ma zamiar wrócić do gry czy też swojego AVR370 uczynią flagowcem ?
Pytałem przed chwilką, AVR370 to flagowiec na jakiś czas pod brandem "Harman", zwrócili tez uwagę na prawdziwe flagowce na które nas mało co stać czyli Lexicon :)

Era porzadnych sprzetow juz dawno minela .... teraz sama masowka , co 3 sprzet ma wade, a harman szczegolnie w tym kroluje ...

Pozdrawiam.
To ja trafiam za każdym razem na te pierwsze i drugie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie, u Harmana jest "dziura", podobnie jest u Marantza. Ampli konczy sie na serii 7xxx, dziura i dopiero zaczyna sie sprzet dzielony. Nie ma tu produktow typu 4520, 5010 itp. Lexicon to jeszcze sporo drozszy z tego co kojarze.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
a jaka charakterystyka dzwieku tego harmana? taka jak amp. do kina domowego? wiadomo kiedy jakies nowe cd wyjdzie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Charakterystyka lepsza niż w ampli kina domowego, bo to ampli stereo więc większa moc, niższe zniekształcenia...
 

robix1

New member
Miałem przyjemność posłuchać HK3770 z kolumnami MA BX6 i Dali Zensor i dla mnie amplituner denon x3000 zagrał lepiej.
Dla porównania podłączono mi wzmacniacz marantz pm6004, który ma w porywach 2x 60 W i zagrał nieporównywalnie lepiej niż dwa powyższe szczycące się wielkimi mocami i zasilaczami.

Dlatego dla mnie amplitunery do stereo są już definitywnie skreślone. Szkoda, że dopiero teraz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Miałem przyjemność posłuchać HK3770 z kolumnami MA BX6 i Dali Zensor i dla mnie amplituner denon x3000 zagrał lepiej.
Dla porównania podłączono mi wzmacniacz marantz pm6004, który ma w porywach 2x 60 W i zagrał nieporównywalnie lepiej niż dwa powyższe szczycące się wielkimi mocami i zasilaczami.

Dlatego dla mnie amplitunery do stereo są już definitywnie skreślone. Szkoda, że dopiero teraz.
Nie wszyscy muszą mieć X3000 :) kup to co Ci się podoba - PM6004.
 

robix1

New member
Ja tylko wyraziłem swoją opinię popartą odsłuchem. Udowodniłem sam sobie to co wszyscy tutaj powtarzają na każdym kroku - odsłuch oraz jeśli stereo to wzmacniacz.

Dziękuję wszystkim, którzy swoimi postami naprowadzili mnie na właściwą drogę.

pozdrawiam
 
Do góry