Źle się dzieje w Państwie Sony... Sony sprzedaje w Tokio swoją siedzibę.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony sprzedaje w Tokio swoją siedzibę (siedziba złotego wieku).

Japońska firma sprzedaje kolejny zabytkowy budynek. Budynek był siedzibą Sony w Tokio.
sony_b_14775.jpg
Źle się dzieje w Państwie Sony....

Restrukturyzacja Sony dotyka również nieruchomości.
Po wiadomości o zamknięciu sklepów "flagowych" w Stanach Zjednoczonych, teraz pod młotek idzie budynek o wielkiej wartości symbolicznej dla Sony. Budynek był siedzibą w Tokio.

Od jakiegoś czasu budynek, który znajduje się w dzielnicy Shinagawa, był miejscem gdzie rodziły się ​znane prestiżowe produkty Sony. Budynek ma dla Sony ( a raczej miał) - wartość symboliczna. Kompleks budynków według raportów w japońskiej prasie jest wystawiony na sprzedaż za 15 mld jenów, czyli około 106 milionów euro.
dday
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale oni ju ż jakąś siedzibę w Tokio w zeszłym roku sprzedali. To był inny budynek?
 

lm648

Banned
"Źle się dzieje w Państwie Sony...." .... a wszyscy o tym wiedzieli tylko nie Prezesi Sony z "gigantyczną gażą" :)
 

collider

New member
Bez reklam
Teraz to już 10 lat za późno. Magia Sony przestała działać. Młode pokolenia wychowały/ują się na Samsungach, LG, Apple i Google.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Źle się dzieje w Państwie Sony...." .... a wszyscy o tym wiedzieli tylko nie Prezesi Sony z "gigantyczną gażą" :)

... z pieknymi samochodami, z zyciem ponad stan i udawaniem ze wszystko jest ok... ja na ich miejscu jeszcze bym sprzedal przynajmniej jeden ze swoich samochodow , jachtow, posiadlosci ktore maja ulokowane po swiecie...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Teraz to już 10 lat za późno. Magia Sony przestała działać. Młode pokolenia wychowały/ują się na Samsungach, LG, Apple i Google.

Ja mam nadzieje ze jeszcze cos zostanie po nich a jak nie to ze Pansonic jeszcze sie obroni, choc bedzie tez ciezko... bo ja na chwile obecna jesli chodzi o samsunga i lg to jak dla mnie maja tylko fajne telefony i tablety. Kiedys mysalem ze jeszcze agd maja niezle ale juz na pewno w domu nic nie stanie z tych dwoch firm- podziekowalem serdecznie za wspolprace..
 

collider

New member
Bez reklam
Z calym szacunkiem, ale tylko tu na forum ludzie podniecaja sie parametrami a cala reszta lubi "swiecidelka" a Samsung czy Lg im to daje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z calym szacunkiem, ale tylko tu na forum ludzie podniecaja sie parametrami a cala reszta lubi "swiecidelka" a Samsung czy Lg im to daje.

To tez chyba nie do konca tak jest, nie wiem czy masz znajomych takich ale ja mam i sam jestem taka osoba dla ktorych smart tv w wogole mogloby nie byc w tv, mogloby nie byc interneru w tv , a w zamian za to zeby te pieniadze poszly w jakosc obrazu. Znam takie osoby co np dodatkowy pilot chodzi o panasonica maja jeszcze nie rozpakowany , okulary 3d leza zapakowane nawet nie byly ani razu sprawdzone, bo gosciowi najbardziej zalezy na jakosci obrazu. To wszystko Kolego jest kwestia ceny- samsung i lg maja dobre ceny i to inne firmy rozwala. Pisalem w innym watku nie wiem czy czytales widzialem w markecie tv samsunga 4k 65 cali nie cale 18 tys plus do tego za 1 zl dodaja tv 22 cale. Sony 65 cali 4k okolo 20 tys a panasonic 65 cali 4k 22 tys. i jak tu walczyc ??? Dla wiekszosci ludzi liczy sie cena na chwile obecna a ta maja samsung i lg - taka jest prawda.
A o jakosci mowi sie na roznych forach daleko nie szukac chocny na hdtv polska, na zagranicznych forach tez mozna poczytac ze wielu ludziom zalezy na jakosci bardziej niz na gadzetach.
Sam siebie sie spytaj wolalbys fajny miec obraz, rewelacyjna plynnosc, super kolory, fajna czern w tv , czy w zamian za to gadajacy tv do Ciebie i co bedziesz chwalil sie rodzinie gadajac do niego czy gestykulujac do tv ??? Ale warunek jest jeden musi to byc odpowiednia cena, a skoro to kosztuje i samsung jak i Lg zauwazyli to ze ludzie wybierają tansze rzeczy to poszli w smart tv i gadzety -to sie sprzedalo. Po co zastanawiac sie, kasy wydawac na polepszenie obrazu jak dla wiekszosci ludzi najwazniejsza jest cena... Przeciez bedac szczerym starsze tv Lg ( chodzi mi te modele z full led) mialy lepszy obraz niz te obecne wiec o czym tu mowa..po tem jeszcze ta afera z iloscia stref podswietlenia ze dla bogatszej Europy tv mialy wiecej stref niz te same tv w Polsce, a ceny praktycznie te same, do czego sie nie chcieli przyznac pomimo roznych testwo z ktorych wynikalo jasno ze tak wlasnie jest ... przestali robic full ledy bo drogo i sie nie oplaca, a i tak maja dobra sprzedaz..a firmie na tym najbardziej zalezy.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Jestem właśnie taką osobą. Dla mnie liczy się głównie jakość obrazu a nie bzdury. Okulary 3D mam już prawie trzy lata i chyba dzieci miały je raz założone. Ja 15min na próbę.
Ale nie zgodzę się, że liczy się tylko cena. Jestem wymagajacym klientem. Dla mnie cena jest tylko wypadkową tego co kupuję. Jak chcę kupić coś taniego to liczy sie tylko cena. jak szukam jakości na lata, to jest ona sprawą drugorzędną. Kupowałem produkty Sony, mimo najwyższych cen na rynku. Nie było to problemem, bo za wysoką ceną stała najwyższa jakość, bardzo dobry serwis, innowacyjność, trwałość, dbałość o wymagającego klienta.
Od paru lat niestety ze wszystkich tych czynników pozostała tylko najwyższa cena. Reszta była poniżej krytyki. I jestem jednym z tych klientów którzy odwrócili się od tej firmy. Jak się okazuje takich klietów jak ja były chyba tysiące jak nie setki tysięcy. I firma ma to, na co sobie zapracowała. Nikt zdrowo myślący nie zamierza płacić ceny dużo wyższej od rynkowej, jeśli za nią otrzymuje dokładnie tak jak u tańszej konkurencji, produkt jednorazowy, nietrwały, bez należytego wsparcia serwisowwego.
Do tego firma stosuje nieuczciwe praktyki, żeby nie odpowiadać przed naszym krajowym wymiarem sprawiedliwości za łamanie praw konsumentów.
Naprawdę jak dla mnie nie tylko cena jest ważna, ale to wszystko co jest z nią związane. W dalszym ciągu z chęcią bym zapłacił najwyższą cenę, gdyby było za co. Za sam znaczek, który już dzisiaj niczego ponadprzeciętnego nie gwarantuje, nie zamierzam. I jak widać nie jestem sam.
 

bluray

Banned
Jakość obrazu uległa w ostatnich latach ogromnej poprawie.
W zasadzie wszyscy robią już b. dobre TV.

Co innego półka Hi-End.
Ale to margines rynku.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tanie firmy typu LG czy Samsung zrobiły ogromny postęp w tej dziedzinie.
A Sony co najwyżej stoi w miejscu. Żeby nie być gołosłownym.
Mamy to na forum przykład kolegi, któremu padł prawie 5 letni topowy wtedy model X4500. Jeszcze na gwarancji.I po długiej walce z Sony ( bo kupował TV za prawie 13tzł a chcieli mu dać na wymianę taki za 4tzł!, tak wedle nich wygląda równorzedna wartość, jaką miał zagwarantowaną w gwarancji) dostał TV na wymianę. Model W905 chyba. Za ponad 7tzł. I co? Powinien być zachwycony, no bo przecież 5 lat postępu w jakości obrazu i do tego dużo większy ekran. No powinien, ale niestety nie jest. Pisał, że chyba go sprzeda i kupi plazmę.
Taki to jest postęp w jakości obrazu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tanie firmy typu LG czy Samsung zrobiły ogromny postęp w tej dziedzinie.
A Sony co najwyżej stoi w miejscu. Żeby nie być gołosłownym.
Mamy to na forum przykład kolegi, któremu padł prawie 5 letni topowy wtedy model X4500. Jeszcze na gwarancji.I po długiej walce z Sony ( bo kupował TV za prawie 13tzł a chcieli mu dać na wymianę taki za 4tzł!, tak wedle nich wygląda równorzedna wartość, jaką miał zagwarantowaną w gwarancji) dostał TV na wymianę. Model W905 chyba. Za ponad 7tzł. I co? Powinien być zachwycony, no bo przecież 5 lat postępu w jakości obrazu i do tego dużo większy ekran. No powinien, ale niestety nie jest. Pisał, że chyba go sprzeda i kupi plazmę.
Taki to jest postęp w jakości obrazu.

Tak to byl taki jeden przypadek , a czemu nie piszesz o tych przypadkach ktorzy pisali ze dobrze ich potraktowali, czemu nie piszesz o koledze ktory dwukrotnie zostal dobrze potraktowany ?? Tylko ten jeden przypadek wymieniasz i na podstawie tego jednego plus Twoj( gdzie dostales 100% wplaconej kwoty za tv ) i jeszcze jednego kolegi oceniasz caloksztalt ? Przy czym nastapila zmiana w gwarancji ze teraz jest zapisane ze dostaje sie model o porownywalnych parametrach i juz nie ma nic o cenie tv.. a model porownywalny to jest bardzo szerokie okreslenie.. I tez kazdy sobie powinien zdawac sprawe ze np majac model topowy z poczatku tamtego roku hx 955 nie dostanie topowego modelu z tego roku jakby mu sie rozwalil bo topowy model to 4k ... chyba ze ktos jest naiwny.. Choc w tamtym wypadku zgodzilem sie z Toba ze sony nie zachwoalo sie jak nalezy bo powinni isc na reke i pozwolic doplacic roznice do wlasnie tv 4k . Ale tak jak mowie to byly 3 przypadki a nie 300...
I tzreba brac pod uwage ze Sony jako jedyna firma daje gwarancje na 5 lat do tego za dobra cene - przypominam bo Ty juz wiesz ale inni byc moze nie czytali ze w okresie kiedy zastanawialem sie nad wyborem tv myslalem i o panasonicu i zadzwonilem pytajac sie czy udzieliliby mi takiej 5 letniej gwarancji za kwote taka jakbym kupil tv w markecie z ich ubezpieczeniem ( nadmieniam ze to bylaby kwota dobre ponad 100% wieksza niz w przypadku drozszego tv sonego z ich gwrancja 5 letnia) nie zgodzili sie na cos takiego.. Panasonic tylko raz mial taka akcje, Pani mnie poinformowala i nie przewiduje jej powtorzenia.
 
Ostatnia edycja:

banita24

New member
Przerażacie mnie niedawno kupiłem telewizor Sony z 5-cio letnią gwarancją i mam nadzieję że będzie działał trochę dłużej niż okres gwarancji:roll:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przerażacie mnie niedawno kupiłem telewizor Sony z 5-cio letnią gwarancją i mam nadzieję że będzie działał trochę dłużej niż okres gwarancji:roll:

Wiesz wplywu na to ile bedzie dzialal tv nie masz, jeden dziala 5 lat drugi wiecej, a trzeci po poltora roku sie rozleci. Masz 5 letnia gwarancje wiec na tyle czasu jakis spokoj masz. Moj znajmomy 4 dni temu kupil 905 i tez z 5 letnia gwarancja i w wogole tym co sie dzieje w wokol Sonego nie przejmuje sie... Jak mu sie rozsypie bedzie myslal ale teraz dziala tv jest zadowolony i mowi to najwazniejsze. Dwa tygodnie temu kolega z pracy kupil 805 tez z 5 letnia gwarancja i jak powiedzial ze nie bedzie zakladal z miejsca ze tv sie rozsypie, a Sony wyjdzie w wogole z Polski .. I chyba cos w tym jest trzeba myslec pozytywnie wtedy lepiej sie zyje i spokojniej..A przejmowac sie problemami ktore ma sie w tej chwili..
 

banita24

New member
Jedno mnie pociesza telewizor kupiłem nie w Polsce wiec jestem bardziej spokojny o gwarancję ( kwestia doświadczenia ).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedno mnie pociesza telewizor kupiłem nie w Polsce wiec jestem bardziej spokojny o gwarancję ( kwestia doświadczenia ).

Slyszalem ze Ci co mieszkaja blisko granicy zachodniej czesto tak robia i kupuja wlasnie w Niemczech zeby miec gwarancje niemiecka i to nie tylko chodzi o tv , niestety nasze serwisy jeszcze dlugo musza sie uczyc podejscia do klienta tak jak jest to na zachodzie... nasze serwisy w pierwszej kolejnosci patrza czy niesprawnosc w danym urzadzeniu nie jest Twoja wina, a pozniej dopiero zajmuja sie reperacja..
 
Do góry