LG Oled - test telewizora

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po latach oczekiwania, TV OLED w końcu stał się rzeczywistością (LG 55EA980V).
Czy to jest naprawdę powrót do jakości TV?
Jedno jest pewne: przyszłość to jest OLED.

ape_b_26464.jpg


Kilka słów na temat krzywizny ekranu.
Jest to pierwszy zakrzywiony TV ale szczerze mówiąc nie znaleźliśmy nic pozytywnego do powiedzenia na ten temat. Docenić poczucie "zanurzenia" w trakcie filmu powinny jedynie osoby ( osoba) które są blisko ekranu.
Promień krzywizny wynosi 5 metrów, a to powinna być maksymalna odległość.
W zasadzie tylko widz który siedzi w środku może cieszyć się hipotetycznym efektem
otaczającym.
I nie ma już miejsca dla innych.
Całość TU:
TBumacz Google
 

przemo73

New member
Bez reklam
Widziałem ten TV w toruńskim MediaMarkt. Powiem, że wyświetlany na nim materiał robi piorunujące wrażenie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest on "uszyty" pod ten konkretnie telewizor. Porównując z materiałami skomponowanymi pod odbiorniki lcd, czy plazmy ten jest fenomenalny. Czerń jest mega smolista. Piękny obraz, piękny!
Już sobie wyobrażam 70" OLED na mojej ścianie...
Co do zakrzywienia ekranu, także nie widzę sensu i zastosowania tego wynalazku. Jakiś taki przerost formy nad treścią.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez go dzisiaj ponownie widzialem w sklepie, czern faktycznie smola, ale taką ma kazdy lcd w jasnym pomieszczeniu. Chcialbym go zobaczyc, ale w calkowitej ciemnicy w domu. Juz jakis czas temu cytowalem opinie z testow, ponoc (czern) faktycznie wypada swietnie.

Inna sprawa, ze TV 4K mocno polecialy w dol.
55" Sony X9 czy F9000 Samsunga juz po 13tys. Czyli nie ma placzu, biorac pod uwage ze jeszcze pare lat temu, tyle placilem za 52"-55".
Nie bylo to tez specjalnie duzo, takie byly ceny lepszych modeli. Nie bylo tez na rynku 55" po 5tys. jak obecnie.
Dla przykladu, w tym samym czasie np. alternatywny model Sony kosztowal 18tys. Ta polityka zgubila Sony. Ja wolalbym w tamtym okresie ta marke, ale placic 5,6tys. wiecej niemal za to samo, nie dziekuje.
Dzis nadrabiaja, ceny sa konkurencyjne, nie wiem tylko czy nie za pozno na takie ruchy.
Kluczem do sukcesu Samsunga byly wlasnie ceny. Sony to przespal.
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
Tez go dzisiaj ponownie widzialem w sklepie, czern faktycznie smola, ale taką ma kazdy lcd w jasnym pomieszczeniu. Chcialbym go zobaczyc, ale w calkowitej ciemnicy w domu. Juz jakis czas temu cytowalem opinie z testow, ponoc (czern) faktycznie wypada swietnie.

Jest dokładnie jak w komórkach na AMOLEDzie :) Czerń nie emituje żadnego światła :D
Mnie bardziej interesuje żywotność, bo w komórkach ekrany AMOLED jednak się wypalają.
 

artsaulo

New member
Występuje problem z jakością matryc. Na 2 egzemplarzach, z którymi miałem do czynienia, pojawiło się nawet kilkanaście martwych pikseli.
 

SDman

Banned
Występuje problem z jakością matryc. Na 2 egzemplarzach, z którymi miałem do czynienia, pojawiło się nawet kilkanaście martwych pikseli.

Jest dokładnie jak w komórkach na AMOLEDzie :) Czerń nie emituje żadnego światła :D
Mnie bardziej interesuje żywotność, bo w komórkach ekrany AMOLED jednak się wypalają.

Witam,
to jest na chwilę obecną ciekawostka dla bardzo bogatych.
Odnoszę wrażenie, że im więcej będziemy pisać o niedoskonałościach tej technologii
to albo się z niej wycofają albo będzie się trzymać w zaporowych cenach przez dekadę.

Rodzi sie pytanie czy ludzie bogaci tutaj zaglądają ?
Może oni sami nie ale ich "słudzy" (informatycy, prawnicy, pseudo przyjaciele) już pewnie tak.

Dla mnie OLED jest super -przyszłość, zgoda LCD vs PDP, chociaż na oczy nie widziałem ;-) .

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest dokładnie jak w komórkach na AMOLEDzie :) Czerń nie emituje żadnego światła :D
Mnie bardziej interesuje żywotność, bo w komórkach ekrany AMOLED jednak się wypalają.

Dokladnie wazne jest rowniez zywotnosc takiego ekranu, a najlepiej zobaczyc go w warunkach domowych i wtedy oceniac, choc na pierwszy rzut oka jest fajny :) poza cena ...
 

przemo73

New member
Bez reklam
Taak... to wypalanie jest problemem. W zasadzie brak wypalania w miejscach wyświetlania czarnego koloru. U mnie na Galaxy S2 po dwóch latach użytkowania miejsce gdzie jest górny pasek ma wyraźnie inny odcień niż pozostała część ekranu. Najlepiej to widać na szarym tle.
Pozostaje jeszcze żywotność niebieskiego koloru o którym było tak głośno jakiś czas temu. No chyba,że sobie z tym poradzili.
 

mydefinition

New member
kolejne wersje

Ja wiem, że LG będzie rozwijać tą technologię i dla wymagających zrobią telewizor OLED z zakrzywionym ekranem gdzie zmieści się cała rodzina:) Myślę że to nowy trend, który nie tylko LG chce rozwijać ale inni też. Zakrzywiony ekran będzie coraz bardziej popularny i u nas w POlsce.
 
Do góry