Chińscy producenci LCD wkrótce zatrzęsą światem.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Chińscy producenci LCD wkrótce zatrzęsą światem.


Jak podaje IHS rynek telewizorów spadł i to aż o ponad 6% co dało 14.880.000 sztuk. Ale mocno wzrasta w tym samym czasie udział chińskich producentów w rynku. W lipcu tego roku wyprodukowali oni aż 20,4% wszystkich telewizorów na świecie, czyli o 5% więcej niż w czerwcu gdzie było 15,5% globalnej produkcji. Plazmy zaliczyły wynik 780.000 sztuk i zanotowały spadek o 15%.


Liderem rynku sprzedaży telewizorów LCD jest Samsung z udziałem 19%.
Drugie miejsce zajmuje LG z udziałem 14%.
Trzecie miejsce zajmuje TCL i Sony z udziałami po 6%.
Czwarte miejsce zajęły: Toshiba i Hisense - po 5%
Piąte miejsce Sharp, Panasonic i Skyworth z udziałami po 4%.


Przesyłki z płaskim ekranem TV nadal spadać w lipcu - Materiały Wyświetlacz systemów portalowych w IHS iSuppli ® oferuje najnowsze wiadomości w TV i badań rynkowych trendów, wraz z analiz branżowych ekspertów. w iSuppli
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez o tym pomyslalem. Sony podobnie, ile to razy chcialem kupic tv tej marki, ale zawsze znalazla sie jakas alternatywa (tansza, a tak samo dobra).
Juz sie to troche unormowalo, ale teraz to sobie moga...
 

pados135

New member
Cóż Samsung i LG też były kiedyś kopciuszkami ,a teraz są mocarzami . I kto wie czy tak nie będzie niedługo z firma TCL. Sam mam smartphona TCL z logo Alcatela - jest całkiem niezły a kosztował sporo mniej niż Samsung czy LG
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Design, design i jeszcze raz design, to ludzi przyciąga. Ta droga szedł Samsung, do tego cena, plus przyzwoita jakość (chociaż kiedyś to była straszna lipa) i mamy gotowy sukces, oczywiście w dużym uproszczeniu.
Zrobili sobie fajna otoczkę, doskonały marketing, zrzynali od innych i się wypromowali. Dziś to potęga i każdy się z nimi liczy, jest fajny artykuł o nich w sieci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Thomsona wkrótce zadziwią użytkowników.
Właśnie wprowadzają bardzo ładne modele idąc utratą drogą
konkurencji.
 

Johny3

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyda się tańsza konkurencja bo rynek jest za bardzo napędzony przez potentatów robiących coraz to nowsze i droższe, ale nic nie zmieniające produkty.
 
Do góry