Toshiba zamyka fabryki telewizorów i zwalnia ludzi

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba zwalnia 50% ludzi, zamyka fabryki i zlecać będzie produkcję telewizorów.

Pożegnanie z 3000 miejsc pracy i outsourcing produkcji telewizorów na poziomie 40-70% - zakłada japoński producent. Czy te ekstremalne środki wyprostują rachunki znajdujące się w głębokiej czerwieni.

toshiba-3d-tv_b_62445.jpg


TV po prostu nie sprzedają się, dlatego Toshiba jest zmuszona podjąć drastyczne kroki, aby wyrównać rachunki. Jak jedna z agencji informuje że grupa przygotowuje się do redukcji zatrudnienia w dziale telewizorów i cięcia 50% stanowisk pracy.

Zamknięte zostaną dwie fabryki.
Toshiba TV ma trzy fabryki poza granicami Japonii - w Chinach, Indonezji i Polsce.
Ale nie podano które fabryki zostaną zamknięte. Po zamknięciu linii produkcyjnych, Toshiba przyniesie 70% produkcji swoich telewizorów do firm zewnętrznych.

Cięcia, według szacunków mają przywrócić równowagę budżetową w drugiej połowie roku obrotowego (który kończy się w marcu). Toshiba to tylko jedna z wielu firm japońskich, które są w dużym stopniu dotknięte załamaniem rynku TV, czyli sektora, który był kiedyś dominacją.
dday
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szkoda tylko pracowników fabryki w Polsce.
Chociaż jeśli faktycznie chcą sprzedać fabrykę - to może w innej firmie miejsca pracy zostaną zachowane.
 

RafMat

New member
Dziękujemy wam związki zawodowe za zamknięcie fabryki.

Dlaczego siejesz zamęt! Wolał byś aby ludzie pracowali bez ubezpieczeń, praw do emerytury i głodowe wynagrodzenia.Toshiba musi przeorganizować swoją politykę firmy i dać więcej i lepsze produkty niż inne firmy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od zeszłego roku Toshiba rozpoczęła produkować modele gorsze niż w poprzednich latach. To było widać gołym okiem. I tak jeszcze dawała sobie nieźle radę jadąc na wcześniejszej ocenie jej produktów.
W nowych modelach jest bardzo nierówne podświetlenie matrycy


Seria 7365 - jest okropna.
Toshiba L7365 – nowa twarz Toshiby? [test] | Obywatel HD
Na rynku w Polsce Toshiba też sobie odpuściła - a przecież miała rewelacyjne produkty i wysoki standing. Myślę że nawet kadra kierownicza nie miała pojęcia że ma tak dobre telewizory.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To fakt, innym jest jednak ten, że socjal jaki mamy w naszych fabrykach powoduje, iż mając wybór zamknięcia fabryki u nas lub w innym kraju, na 100 % zamkną naszą.
 

tdx

New member
Bez reklam
W chinach tez koncza produkcje paneli i maja zajac sie sprzetem medycznym...
Toshiba to tez firma ktora nie ma szczescia w tamtym roku zalalo fabryke hdd i trzeba bylo ja zamknac....

Wysłane z mojego GT-I9100
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja nie upatrywałbym wad po stronie związków ale po stronie braku wizji kadry zarządzającej. Co prawda głowy niektóre poleciały ale trochę za późno.
Toshiba miała naprawdę znakomite produkty - tyle że użytkownicy o tym nie wiedzieli. Toshiba wprowadziła jeszcze nie dawno wiele rozwiązań o których konkurencja nawet nie myślała.
Oby się podźwignęli - bo im więcej dobrych firm na rynku tym bardziej inni muszą się starać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego siejesz zamęt! Wolał byś aby ludzie pracowali bez ubezpieczeń, praw do emerytury i głodowe wynagrodzenia.Toshiba musi przeorganizować swoją politykę firmy i dać więcej i lepsze produkty niż inne firmy.

Zeby zrozumiec problem zwiazkow zawodowych, to najpierw trzeba zatrudniac przynajmniej kilkadziesiat osob i posluchac co mowia, sami od siebie, bez naciskow. Nie jest to dokladnie tak, jak to przedstawiaja w tv, jak sa wszyscy w grupie.
Co do Toshiby, jak dla mnie, to brak odpowiedniego marketing w okresie, w ktorym powinni atakowac i robic sobie grunt.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od zeszłego roku Toshiba rozpoczęła produkować modele gorsze niż w poprzednich latach. To było widać gołym okiem. I tak jeszcze dawała sobie nieźle radę jadąc na wcześniejszej ocenie jej produktów.
W nowych modelach jest bardzo nierówne podświetlenie matrycy


Seria 7365 - jest okropna.
Toshiba L7365 – nowa twarz Toshiby? [test] | Obywatel HD
Na rynku w Polsce Toshiba też sobie odpuściła - a przecież miała rewelacyjne produkty i wysoki standing. Myślę że nawet kadra kierownicza nie miała pojęcia że ma tak dobre telewizory.

Niezle to i nie dziwie sie ze maja problem.. takie podswietlenie to jak na dzisiejsze czasy jest nie do przyjecia.
 
Do góry