3D boli, tak jak palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i hazardu, ale na szczęście...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na każdym telewizorze 3D ma być komunikat, że 3D jest szkodliwe dla dzieci.

Ma wyjść we Europie dezyderat z ostrzeżeniem, że 3D nie jest zalecane dla małych dzieci.
3dsalute_b_94017.jpg
Dla dzieci poniżej 6 roku życia ma być zakaż oglądania 3D. Ale nawet dla starszych oglądanie 3D powinno być ograniczone do wizji jednego pokazu.

Dokument stwierdza, że "korzystanie z okularów 3D w domu do oglądania programów telewizyjnych jest :

  • jest przeciwwskazane u dzieci poniżej 6 roku życia;
  • dla osób w wieku od 6 lat, powinny być ograniczone prezentacje o maksymalnym czasie mniej więcej równym czasie trwania pokazu filmowego;
  • musi być ograniczone czasowo oglądanie treści 3D.
  • Okulary 3D należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,
  • Okulary 3D mogą być stosowane wraz z instrumentami korekcji wzroku w przypadku gdy konsument jest nosicielem soczewek (okulary lub soczewki kontaktowe);
  • należy przerwać oglądanie 3D w przypadku wystąpienia problemów z oczami lub gdy towarzyszy nam dyskomfort. W takim przypadku trzeba skonsultować się z lekarzem.
Wskazania takie muszą być wyraźnie widoczne dla tych, którzy kupują telewizor 3D.

3D boli, tak jak palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i hazardu, ale na szczęście jest bardzo mało ludzi, którzy korzystają z 3D.
Szczęściem za to jest wielu ludzi, którzy próbowali powstrzymać 3D i chyba im się udało.
dday
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
A jakieś źródło? O co w ogóle chodzi w tym tekście? Kto oprócz HDTV.com.pl walczy z 3D?
I bądźcie konsekwentni i nie zamieszczajcie entuzjastycznych informacji o nowych odtwarzaczach i telewizorach 3D, bo jeszcze się ktoś nabierze.


ale na szczęście jest bardzo mało ludzi, którzy mają zwyczaj 3D.
Szczęściem jest wielu, którzy próbowali powstrzymać 3D.
dday

A jak by to brzmiało po polsku?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo dobrze, tez bym nie dal malemu dziecku 3D. No, ale jak rodzice potrafia malutkie dziecko faszerowac frytkami z fastfooda to juz nic mnie nie zdziwi.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
jak zrobić prawidłowe i regularne czyszczenie i odkażanie w razie szczególnych ewentualności-oczne infekcje, zakażenia pasożytnicze głowy, wykorzystanie mieszane itp.. Gdzie dezynfekcja okularów nie jest możliwe, ponieważ może to zakłócić działanie okularów 3D, powinno być przekazane konsumentowi w obecności tych wydarzeń-zakażeń jest przeciwwskazane stosowanie okularów 3D ze strony zainteresowanej osoby, aż do zniknięcia z powyższych okolicznościach

KIKI - Litości! Jak już rżniesz translatorem, to chociaż przeczytaj ze zrozumieniem co z tego wyszło, bo to obciach na całego.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Bardzo dobrze, tez bym nie dal malemu dziecku 3D. No, ale jak rodzice potrafia malutkie dziecko faszerowac frytkami z fastfooda to juz nic mnie nie zdziwi.

Brawo, szkoda, że tutaj nikt nic nie zakaże, widać lobby jest silniejsze... ale z drugiej strony każdy jest panem swego życia...

a z innej strony aby móc prowadzić samochód i inne takie trzeba zdać egzamin a dziecko może wychować każdy...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja i moja rodzina ogladamy 3d i sprawia to radosc, lepiej byloby jakby tv byl wiekszy lub najlepiej projektor, ele jest jak jest... ja mam takie zdanie wodka i papierosy tez szkodza i mysle ze znacznie lepiej to dziala na oragznizm niz samo 3d jak sie obejrzy powiedzmy raz na tydzien jakis film.... a to ze ktos dzieciom daje ogladac 3d to nie wina przeciez dzieci czy producenta tylko glupota rodzicow i to nie ma nic wspolnego z ta technologia... narkotyki kazdy moze brac ale tylko ten sie nimi faszeruje kto lubi to lub ma nie rowno pod sufitem... i naraza siebie na dzialanie tego dziadostwa...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko sie zgadza, tyle ze papierosy, alkohol nie wspominajac juz o narkotykach maja jasno okreslony status. Kazdy wie czym grozi palenie, picie czy tez szprycowanie. Sa tez jasne i wyrazne adnotacje z ostrzezeniem.
Kazdy w takiej sytuacji dokonuje swiadomego wyboru.
W przypadku 3d nie ma takiej swiadomosci, pal licho te 20min 3d raz na tydzien dla dzieciaka. Tyle ze jestem wiecej jak pewien, ze sa takie przypadki, gdzie tatus kupil nowy tv 3d, a dzieciak siedzi (nieswiadomy zagrozen, a to nie jego wina) i oglada kazdego dnia ulubione bajki z okularami na nosie. Rodzice sie ciesza bo maja chwile wolnego czasu, a dzieciak katuje 3d.
Rozchodzi sie o te dzieci, mnie glupi rodzice nie interesuja, ale po takich akcjach moze jakis procent z nich zmadrzeje, a to juz bedzie duzy sukces.
Sam fakt ze juz piszemy o tym na poczytnym forum, to juz duzy plus.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie ja mialem na mysli ze rozsadne ogladanie i ponizej tego 6 roku zycia ze rodzic na tyle jest kumaty ze nie da dziecku ogladac czy grac w gry 3d.. a na glupote jak sam zapewne wiesz nie ma lekarstwa bez wzgledu co by to bylo - prawda? Ja ogladam powiedzmy jeden lub dwa filmy tygodniowo w 3d, a czasem jeden na 2 tygodnie i nie wierze w zadne cuda ze cos takiego popsuje mi wzrok , bardziej popsuje mi jesli bym ogladal np z bardzo bliska tv lub w zupelnej ciemnicy( jak niektorzy lubia )i to potwierdzil mi lekarz okulista ktory ma doktorat z okulistyki wiec chyba glupi nie jest ... ja jestem z tych ludzi co uwazaja ze wszystko jest dobre tylko z umiarem i pewne sprawy ida tak daleko ze od nowosci czlowiek nie ucieknie chyba ze ktos lubi....
 

Krzysiek1024

New member
DObrze, że takie tematy są bo nie każdy ma równo pod sufitem, tak jak ostatnio Ci ludzie co zostawili dwa psy w samochodzie w ostry upał. Chyba, co jest zaskakujące, nie każdy wie że małemu dziecku nie można takich obrazów wyświetlać. Ja zawsze wspominam, że z aktywnym 3D trzeba uważać. Po pasywnym tak nie bolą oczy.
 

venom200

Member
Ja mam 4 letniego syna i on nawet do 3d się nie garnie jak cos przez 20 min raz na 1.5 miechy obejrzy to max . Ale jakby nawet chciał oglądać to i tak bym mu nie dał. Na początku jak kupiłem tv to demowki pobrane z neta miał ciąg żeby oglądać ale demo ile trwa ze 3 min i Koniec . Tak na poważnie żadnej bajki mu nie dałem jeszcze w 3 d całej obejrzeć max 20-30 min i jak mówiłem raz na miesiąc wiec nie pogadam w paranoję

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

mav

New member
no tak bo 3D już jest nie modne. Nie udało się to teraz cisną 4K, 8K a może jeszcze więcej.
Producenci przecież muszą się czymś pochwalić.
 

venom200

Member
Ja akurat bardzo lubię materiały 3d tylko szkoda że filmy nie są nagrywane z rozmachem w 3d bo nie oszukujmy się jakoś 3d w filmach jest bardzo kiepska a szkoda bo pole do popisu naprawdę spore w tym temacie

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A może masz zdolności w tym kierunku, więc spróbuj sam.
Kamery nie są już drogie , więc może ....
 

venom200

Member
Po pierwsze nie ja jestem filmowcem wiec nie tykam nie swojej działki. A dlaczego ci co tworzą sample potrafią zrobić fajne 3d . Ja nie mówię o efektach popup przez bite 2 u , ale jakieś delikatne zwolnienie sceny przy jakieś super akcji byłoby wskazane
Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry