Tabela odległości dla 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tabela odległości dla 4K.

HWZ-TV-viewing-distance.jpg



Calculator and Science
tv-size-chart-65.png
Distance: 9.0 feet - 2.74 m
Size: 65"

Size Width Height Area dla 4K.
32" 27.9" - 70.9 cm 15.7"
40" 34.9" - 88.6 cm 19.6"
43"
37.5" - 95.3 cm 21.1"
50" 43.6" - 110.7 cm 24.5"
55" 47.9" - 121.7 cm 27.0"
60" 52.3" - 132.8 cm 29.4"
65" 56.7" - 144.0 cm 31.9"
70" 61.0" - 154.9 cm 34.3"
75" 65.4" - 166.1 cm 36.8"

Kalkulator odległości poniżej w linku:

2Q==
http://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship
f2aa6bcde84146b7082af36b6a60b4d9ad2d3188.jpg
 
Ostatnia edycja:

dziadeksley

New member
Jakie 4 K ?
Już 8 K będzie po nowym roku na wyciągnięcie ręki.
Nie dajcie się zwariować.
Spokojnie (bardzo stary sprzedawca AGD-RTV-KOMPUTERY).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Poniżej 16k nie myślę nawet :D
PS : Miałem okazję podłączyć w końcu pod kompa monitor 4k (i5 4430, gtx 960) i Wiedzmin3 na high ma 11 klatek :D
Czyli trzeba by kompa powyżej 5000zł żeby na 4k było zadowalajaco płynnie :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Grubo powyżej 5000zł ;)
Ja już powoli zamawiam drugą GTX780Ti do SLI, bo przy moim monitorze przy ustawieniach High jest kilka tytułów przy których karta nie wyrabia, ale dla tej jakości warto.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jakie 4 K ?
Już 8 K będzie po nowym roku na wyciągnięcie ręki.
Nie dajcie się zwariować.
Spokojnie (bardzo stary sprzedawca AGD-RTV-KOMPUTERY).

Jeśli nie dostrzegasz różnic to zmień okulary. My jako młodzi klienci widzimy je i potrafimy oddzielić marketingowy bełkot od faktów i raczej świadomie nabywamy sprzęt 4k.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że każdy zakup przez myślącego człowieka to jest robiony ze świadomością a nie dla jakiegoś powodu.. czy poprzez reklamę - jeśli ktoś tak robi to już problem tej osoby.. jeśli ktoś dzisiaj kupuje tv FHD i jest tego świadom i jemu to wystarcza to widać że jemu to pasuje i akceptuje taki stan rzeczy...


W Saturnie jest laptop Asusa z matryca 4k i z wypasionymi bebeszkami jak na laptopa oczywiście cena 8 tys :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym zobaczyć jak ten lapek z mobilną kartą radzi sobie z 4K przy bardziej wymagających tytułach.
Mój poprzedni gamingowy laptop też kosztował w okolicach 7tys. a na FHD i ustawianiach high często gęsto się dusił. Do takich rozdzielczości polecam dobry (czyli też drogi) stacjonarny.
 

ambra

New member
Tak, odległość jest bardzo ważna, jeśli ekran oled miałby wyświetlać tylko komunikaty na dworcu,
przegrał by z jasnością lcd, z dużej odległości nawet najlepsze demo w marketach. nie wyróżnia tych tv.
W załączniku foto na żywo obrazu z prog.bbc, zrobione z odl.0,5m , z pewnej odległości odcień skóry, poziom czerni wskazuje na doskonały ekran. ...?...
 

Attachments

  • 20150818_193445_Richtone(HDR).jpg
    20150818_193445_Richtone(HDR).jpg
    728,9 KB · Wyś: 232

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chciałbym zobaczyć jak ten lapek z mobilną kartą radzi sobie z 4K przy bardziej wymagających tytułach.
Mój poprzedni gamingowy laptop też kosztował w okolicach 7tys. a na FHD i ustawianiach high często gęsto się dusił. Do takich rozdzielczości polecam dobry (czyli też drogi) stacjonarny.

Nie poradzi sobie tak jak np. mój za ponad 5 tys też w sumie z dobrą karta jak na laptopa nie radzi sobie w ustawieniach n max. w FHD - wszyscy o tym wiedzą Dlatego tak jak napisałem zakup musi być przemyślany a nie poprzez np. szałem na 4k...
 

lycone

Banned
A jak wygląda sprawa skalowania? Zastanawiam się nad monitorem 4k 32 - 35" do pracy i ogólnych czynności, a np. wieczorem będę chciał sobie pograć w nadchodzącego Fallout 4, ale w FullHD? Teoretycznie powinno być ok, a sprawdzał ktoś w praktyce jakość? Gorzej niż na monitorze FHD?

Wysłane z Note 3
 

jumper.as

New member
A jak wygląda sprawa skalowania? Zastanawiam się nad monitorem 4k 32 - 35" do pracy i ogólnych czynności, a np. wieczorem będę chciał sobie pograć w nadchodzącego Fallout 4, ale w FullHD? Teoretycznie powinno być ok, a sprawdzał ktoś w praktyce jakość? Gorzej niż na monitorze FHD?

Wysłane z Note 3

Hejka,
Jeśli szukasz fajnego monitora do pracy i grania to zerknin na monitor Benq XR3501. Jest to zakrzywiony monitor 4k o przękątnej 35 cali i proporcji 21 : 9. Dobry do gier typu strzelanki ze względu na odświeżanie 144 hz i niski input lag na poziomie 9 ms. Jest to droga zabawka ale nikt z skromnym portfelem nie kupuje tego typu monitora. Bardzo ważne jest by mieć bardzo dobrą kartę graficzna typu geForce 980 ti a najlepiej titana X jeśli chciałbyś pograć w nowe tytuły w rozdziałce 4k co wiąże się z również sporym wydatkiem...
Pozdrawiam, jumper.as
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
@up
Dziękuję za zwrócenie uwagi i oczywiście masz rację kolego. Niechcący wprowadziłem w błąd. Rozdzielczość tego monitora to tylko 2560 x 1080
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko fajnie, ale do tej przekątnej i proporcji rozdzielczość 2560x1080, to trochę za mało.
Samo zakrzywienie w monitorze, to już dyskusyjna sprawa, ja jestem zdecydowanie na nie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do gier, pracy, filmów, sieci - jak dla mnie, na chwię obecną jest tylko jeden król.
34" 21:9 QHD. Jak jesteś świadomym klientem, to wypożycz dwa monitory i zrób sobie porównanie na biurku z wykorzystanie wszystkim możliwych czynności i oceń samodzielnie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Zalezy od od rodzaju wykonywanej pracy, a wlasciwie stosowanych narzedzi. W tej kategorii, w dobie monitorow 4/5k, wyswietlacz QHD to nie zaden krol, tylko raczej krolik.
Do domowych zastosowan, jak gry czy interenet, za to idealny.
 
Do góry