Gamescom - 2015 - Need for speed - Graliśmy! Nasze wrażenia, opinia - specjalnie dla Was.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad

Seria Need for speed to ponad ok 20 lat historii. Raz lepszej a raz gorszej. W tym roku twórcy Electrionics Arts zapowiadają powrót do korzeni serii. Już sam tytuł bez żadnych numerków czy podtytułów niesie jasny przekaz - wracamy do korzeni. Niestety nasze pierwsze wrażenia nie pokrywają się z entuzjazmem twórców. Po odpaleniu gry zostaliśmy przeniesieni do garażu. Wybraliśmy samochód i zmodyfikowaliśmy go na tyle na ile pozwalały części i fundusze.

Jedziemy. Część otwartej mapy budzi pozytywne wrażenia, podobnie jak grafika oraz cała otoczka. Niestety to co najważniejsze, czyli model jazdy pozostawił nam wiele do życzenia. Samochody zachowywały się pudełkowo. Hamulec ręczny pozwalał na dziwne manewry. W żadnym stopniu nie czuć masy auta i choćby chwili bezwładności. To na co liczyliśmy, czyli następca Forzy Horizon 2 raczej nie zawita do nas tak szybko jak byśmy tego chcieli. Plusy? Zapowiada się bardzo ciekawy tryb sieciowy, niestety do grania wymagane będzie stałe połączenie internetowe. Czekamy, być może do wersji finalnej zmieni się model jazdy.

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego od lat omijam tą pozycję szerokim łukiem.
Nie ma tam krzty realizmu, a bezwiedne odbijanie się od barierek.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak dla mnie Most Wanted z 2005r., ale Porsche oczywiście też.
Aczkolwiek, dla mnie to wszystko lipa.
Gdyby nie marka i dobra reklama, to raczej dawno poszliby w zapomnienie.
Dziś prym wiodą rozgrywki online w GTA5. Niesamowite wyścigi, często 5-10 minutowe, nie ma mowy o żadnym odbijaniu. Nie zwolnisz na zakręcie = lecisz w przepaść. Trzeba poświecić długie miesiące, aby znaleźć się w pierwszej trójce. Powstały ogromne fora dot. samych rozgrywek online (wyścigi), a w kreatorach trasy tworzą stali gracze prawdziwych symulacji.
To tak na marginesie, gdyby ktoś szukał dobrej (wymagającej) zabawy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja kiedyś dużo grałem w NFS teraz już czasu nie mam ale powiem Ci że trochę zdrowia zjadłem na tych grach :) generalnie gry to nie dla mnie bo za bardzo wciągają :) chce się lepiej, szybciej itp. nigdy nie ma tej granicy..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie Lolek, dlatego trzeba odpowiednio dawkować rozrywkę.
Inna sprawa, że mnie single player kompletnie nie interesuje.
Cały widz polega na zabawie z innymi (online).
Coś też ostatnio pisaliśmy o nas (Polakach) w kontekście kultury i zachowania, no i tutaj polecam właśnie bezpośredni kontakt z graczami z całego świata.
Bardzo szybko dowiemy się dlaczego mamy taką a nie inną opinie.

Pakolo, znam temat. Dodałbym jeszcze rewelacyjny DIRT Rally, ale to już szuter.
Brakuje mi tylko kierownicy, ale ta która mnie interesuje kosztuje 2tys. a tyle nie dam ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Most Wanted przeszedłem w 100%. Dla mnie czwarty tytuł. I ostatni do polecenia. Pierwsze trzy wymieniłem wyżej. Generalnie wszystkie cztery zaliczylem na 100% :) Reszta mi się nie podobała.
 
Do góry