Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
wiecie panowie,nie wiem jak wy ale ja zauważyłem(może tylko nie ja a może tylko ja:) )że tu się ładny pier....olnik zrobił,żadnych fotek,prawie nic o aranżacjach ,tylko o jakichś pierdołach klikanie jest-bez sensu
 
Ładnie ,schludnie -ale,i nie tyczy się to tylko ciebie,a większości użytkowników.Widać to na fotkach.Muszę to napisać bo czasami już poprostu nie wyrabiam.Piszecie- jaki sprzęt mi polecicie,budżet 8000pl (taki przykład) do stereo,lub do kina itd.Panowie się produkują,zawsze prawie to samo he he(norma) to już nie zadne doświadczenia-to po prostu uzależnienie od forum i na pewno brak innych zajęć-ale nie o tym chciałem pisać.Niech raz i na zawsze każdy zapamięta,że ustawiając tak jak ty ten zestaw ,to żebyś ty wydał i 20000pln to ty tam gówno będziesz miał nie dzwięk,i nie chodzi o twój zestaw.Centralny ciągnie się po ziemi,kolumny w rogu(ludzie kto tak ustawia) jak tam ma jakaś scena być słyszalna itd.Nie ma że brak miejsca,bo planować trzeba od początku i wszystko,poco taki długi stolik,ta lewa kolumna bliżej stolika mogła by stanąć gdy by nie był taki szeroki i już w rogu jej nie ma t.To tylko jeden przykład który bardzo psuje dzwięk.Pisać o poradę owszem można,ale trochę o podstawowych prawach akustyki też trzeba cosik kumać-nie jeden już płakał że kupę kasy w ładował a gra to tak samo jak zestaw z MM za 1499pln i co ma wymienić-może kabelki ha ha ha paranoja.Ale salonik maż ok ,jest otwarty i to jest ch...jnia ,ale można wiele złych rzeczy wyeliminować.np ten centralny na taką wysokość na jakiej powinien być itd
 
Bardzo ladnie, podoba mi się, szczególnie ta otwarta przestrzen na przedpokoj. Miałem podobnie przez lata i gralo wybornie (po pewnych perypetiach, bo niewątpliwie może być to pewien problem). Natomiast jeżeli chodzi o centrala, to faktycznie, ja bym go dal na komode, a tv powiesil deczko wyżej. Tu kolega dobrze pisze, na pewno w takiej sytuacji nastapilaby poprawa. Ja tez mam nisko centrala, ale jest ukierunkowany na słuchacza, z tym ze nic mu nie stoi na przeszkodzie i wiem ze jest dobrze. Co by nie mowic, bardzo fajnie.
 
Ostatnia edycja:
Fajnie to wygląda - przejrzyście ,nowocześnie .Szczególnie mi się podobają długie szafki (komody ) na sprzęt .Osobiście bał bym się wieszać półki nad telewizorem ,może jestem przewrażliwiony ale zawsze jest obawa, że może się oberwać
 
też mi się bardzo podoba no i ambi prezentuje się świetnie. Co do półki nad TV jak ktoś potrafi i wie co i jak to nie ma opcji żeby coś spadło. Bardziej bym się bał o przedmioty stojące na niej, gdy przy głośnym słuchaniu i łupaninie lubią wędrować po półkach:D. TV aż się prosi o powieszenie, wygląda to estetycznie, bardziej profesjonalnie, centralny miął by lepsze usytuowanie i przestrzeń, to tego ma się więcej miejsca na szafce:)
 
Ostatnia edycja:
Osobiście bał bym się wieszać półki nad telewizorem ,może jestem przewrażliwiony ale zawsze jest obawa, że może się oberwać

Zdecydowanie jesteś przewrażliwiony ;)
Rozumiem ze podwieszane sufity odpadają? Mnie bardziej przeraza wizja zle wykonanej konstrukcji na plyty GK nad glowa, jak spadające szafeczki ;)
 
Znam przypadek gdzie i taki sufit spadał na głowę. Ale to był pseudo fachowiec. U siebie mam podwieszanie, nie raz ojcu pomagałem na fuchach z sufitami. Sam parę zrobiłem i nigdy nic nie spadło. Wszystko zależy od wykonania. Wszystko można spieprzyć jak się tylko człowiek o to postara hehe:D
 
Półki nie posapadaja,gorzej z zawartością jaka się na ich znajduje może się pozsuwać przy konkretnym graniu.Moj znajomy raz głośno słuchał muzyki i wyszedł na chwile z pokoju,wraca i mówi ze czół się jak klaun w cyrku który żagluje, nie wiedział co ma robić czy wyłączać sprzęt czy łapać szklane ozdoby z poleczek i wybrał łapanie.:D
 
Wszystko można spieprzyć jak się tylko człowiek o to postara hehe:D


Raczej trzeba mieć do tego talent i się z tym urodzić:D


Moj koleżka poszedł oglądać mieszkanie z właścicielem bo chciał wynająć i patrzy a w dużym pokoju jakaś rysa na suficie,wziął palcem palec mu wszedł w tynk i jak wyjął palec wszystko ładnie łupnęło tynk został tylko przy ścianach ,właściciel nie wiedział co ma zrobić,tak jest jak się żelbetów nie gruntuje pod tynki gipsowe.:)
 
Takich mamy fachowcow, dlatego sufitu nie dalbym byle komu. Co do spadających szklanek, to chyba każdy to przerabial za gowniarza, ja na Technicsie i z tego co pamiętam konkretnych JBL rozsadzalem ciśnieniem M1, spadalo wszystko jak leci. Czlowiek się cieszyl jak głupi, a szklanki się tlukly. Dzis chętnie bym to powtorzyl, ale jakos nie wypada :D
 
Ładnie ,schludnie -ale,i nie tyczy się to tylko ciebie,a większości użytkowników.Widać to na fotkach.Muszę to napisać bo czasami już poprostu nie wyrabiam.Piszecie- jaki sprzęt mi polecicie,budżet 8000pl (taki przykład) do stereo,lub do kina itd.Panowie się produkują,zawsze prawie to samo he he(norma) to już nie zadne doświadczenia-to po prostu uzależnienie od forum i na pewno brak innych zajęć-ale nie o tym chciałem pisać.Niech raz i na zawsze każdy zapamięta,że ustawiając tak jak ty ten zestaw ,to żebyś ty wydał i 20000pln to ty tam gówno będziesz miał nie dzwięk,i nie chodzi o twój zestaw.Centralny ciągnie się po ziemi,kolumny w rogu(ludzie kto tak ustawia) jak tam ma jakaś scena być słyszalna itd.Nie ma że brak miejsca,bo planować trzeba od początku i wszystko,poco taki długi stolik,ta lewa kolumna bliżej stolika mogła by stanąć gdy by nie był taki szeroki i już w rogu jej nie ma t.To tylko jeden przykład który bardzo psuje dzwięk.Pisać o poradę owszem można,ale trochę o podstawowych prawach akustyki też trzeba cosik kumać-nie jeden już płakał że kupę kasy w ładował a gra to tak samo jak zestaw z MM za 1499pln i co ma wymienić-może kabelki ha ha ha paranoja.Ale salonik maż ok ,jest otwarty i to jest ch...jnia ,ale można wiele złych rzeczy wyeliminować.np ten centralny na taką wysokość na jakiej powinien być itd

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Jak wrócę do słuchania muzyki dla muzyki poszukam lepszej sceny jednak teraz nie jest dla mnie priorytetem to czy to zagra w takim ustawieniu czy nie. Sprzęt nie kosztował 20000 tyś i nie wymagam cudów. Częściej oglądam filmy niż słucham muzyki.Z tyłu za kanapą po bokach mam efektowe i przy filmie gra wg. mnie bardzo dobrze przy takim ustawieniu. Centralny jest za nisko to jest jasne, i mam na to pomysł ze specjalną mało widoczną półeczką pod TV. TV nie chcę wieszać bo ambilight chcę mieć bardziej rozproszone więc jest około 20 cm od ściany. TV pójdzie delikatnie wyżej ale nie na ścianę.
 
Ostatnia edycja:
maniek: przesadzasz, a rację masz właściwie tylko z centralem....

adamo: nie słuchaj, nie jest źle. Ode mnie dwie uwagi ;P central bliżej ekranu i zrób coś z tym kablem, który idzie do szafki po ścianie ;P strasznie rozprasza ;P Poza tym jest ładnie, schludnie, a fronty mają nawet oddech :)
 
maniek: przesadzasz, a rację masz właściwie tylko z centralem....

adamo: nie słuchaj, nie jest źle. Ode mnie dwie uwagi ;P central bliżej ekranu i zrób coś z tym kablem, który idzie do szafki po ścianie ;P strasznie rozprasza ;P Poza tym jest ładnie, schludnie, a fronty mają nawet oddech :)
myśl moja była w większym stopniu o wrażenia stereo.Widziałeś kiedyś żeby kolumny pchać do ściany-lub po rogach do odsłuchów,odległości itd-zasady wielkości pomieszczenia i ustawy kolumn.A z resztą do stereo to nie ten zestaw.
 
myśl moja była w większym stopniu o wrażenia stereo.Widziałeś kiedyś żeby kolumny pchać do ściany-lub po rogach do odsłuchów,odległości itd-zasady wielkości pomieszczenia i ustawy kolumn.A z resztą do stereo to nie ten zestaw.
kolumny są odsunięte od ściany około

W mim ustawieniu kolumny są od ściany odsunięte o około 35 cm. Nie widać tego na fotkach. Lewa nie stoi aż tak bardzo w rogu co też nie widać. Konkludując nie mam nigdzie w pokoju dudniącego stojącego basu.
 
Zdecydowanie jesteś przewrażliwiony ;)
Rozumiem ze podwieszane sufity odpadają? Mnie bardziej przeraza wizja zle wykonanej konstrukcji na plyty GK nad glowa, jak spadające szafeczki ;)
A ja miałem niestety takie doświadczenie. Półka dokładnie tego typu jak u kolegi adamo, obluzowały się haki trzymające w ścianie (ach te pustaki), i wszystko co było na półce poleciało w dół. Szczęściem było że poleciało do przodu, przed TV, a półka nie spadła. Ale strachu było gdy wchodząc do mieszkania zobaczyliśmy rozpierdzielnik... ;) Nauczony doświadczeniem, w nowym domu nie powiesiłem nic nad TV... tak na wszelki wypadek :)
A poza tym ściana jest teraz tylko pod audio-video i dobrze mi z tym :)
 
Do góry