Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Witam , to moje KD i pare fot z projekcji ;

Harman Kardon -AVR 355
Fronty - Klipsch RF - 62
Centralny i Efektowe - Klipsch RF -52
Sub - Velodyne CHT 10R
DVD Pionier - tylko do audio CD
Projektor - Optoma HD 20











 
Ostatnia edycja:
vairo

Witam.
Oto mój zestawik:

Samsung LE 40a656
Turbodekoder "n"
Wiwa HD-228U
Yamaha RX-V365
Nagłosnienie "ODYSSEY" x100
Yamaha YST-SW012

Kabel HDMI HD8PI 1,6m DA VINCI x3
Kabel optyczny 1,8m Prolink EX x3
 

Attachments

  • kino domowe.jpg
    kino domowe.jpg
    50,9 KB · Wyś: 1133
Dzięki, że się podoba :) wnęka jest pomalowana czarną farbą, a na samej górze są ukryte listwy ledowe widoczne na jednym ze zdjęć tu Picasa Web Albums - Krzysztof - Pokój 2010

Co do wentylacji nie ma się czego obawiać, bowiem plazma wystaje na zewnątrz właściwej ściany (kolor czarny jest właściwą ścianą z cegły a ta biała część jest gipsowo-kartonowa), kable natomiast są pod płytami i pod podłogą do surroundów. Całość wygląda na bezprzewodowe podłączenie i mnie bardzo to pasuje.
 
Otóż to, wnęka jest najgłębiej jak się dało. Dla wnikliwych dodam, że od góry jest schowana listwa led-owa kupiona w Castoramie (4 listwy po 30cm) i zamiarem moim było aby świeciło w kierunku dołu na tył telewizora. Wszystko jest ok poza tym, że na czarnym tle światło nie odbija się tak jak na białym i efekt jest mniejszy niż się spodziewałem - w sumie szkoda bo 4 listwy kosztowały 200pln. Tu je widać jak świecą jeszcze na białym, w trakcie prac

pokoj6.jpg


oraz zdjęcie jak świeci to wieczorem (kiepskie no bo ciemno, w rzeczywistości listwy świecą na biało, kolor zniekształca czerń)

pokoj7.jpg
 
Ostatnia edycja:
Oto mój zestaw i miejsce rozrywki:)

Niestety pokój nie jest idealny pod względem akustyki :(
 

Attachments

  • IMG_0540---.jpg
    IMG_0540---.jpg
    129,3 KB · Wyś: 5397
  • IMG_0541---.jpg
    IMG_0541---.jpg
    108,9 KB · Wyś: 5359
  • IMG_0544---.jpg
    IMG_0544---.jpg
    85,6 KB · Wyś: 5380
  • IMG_0554---.jpg
    IMG_0554---.jpg
    145,2 KB · Wyś: 5414
Ostatnia edycja:
B
Wrzucę fotki mojej "jaskini" filmowej rozpusty, żebyście się poznęcali:)

Ściany są jasne, lecz elementy podwieszanego sufitu wyraźnie ciemniejsze, a filmy z projektora oglądam w ciemności, bez żadnych dodatkowych źródeł światła. Ekran grey, system 7.1.
 

Attachments

  • home.JPG
    home.JPG
    218,9 KB · Wyś: 294
  • home2.JPG
    home2.JPG
    225,9 KB · Wyś: 246
  • home3.JPG
    home3.JPG
    235,8 KB · Wyś: 277
Ostatnia edycja:
B
Tak wyglądał montaż (dziura ma szerokość 95 mm, kaseta jest w zasadzie na wcisk) i końcowy efekt:
 

Attachments

  • ekran1.JPG
    ekran1.JPG
    164,8 KB · Wyś: 159
  • ekran2.JPG
    ekran2.JPG
    162,2 KB · Wyś: 166
  • ekran3.JPG
    ekran3.JPG
    167,3 KB · Wyś: 163
  • ekran4-1.jpg
    ekran4-1.jpg
    440 KB · Wyś: 170
Ostatnia edycja:
Witam

A to mój zestaw. Mieszkam w bloku w mieszkaniu 50m2, dwa pokoje i niestety względy praktyczne,
porady żony i dziecko w dużej mierze wyznaczaja u mnie wygląd i ustawienie wszystkiego.
No ale nie jest chyba całkiem do kitu:
-Kolumny przód to wharfedale 9,5
-sub też wharfedale ale nie pamietam modelu, w nazwie miał 150
-telewizor plazma g10 panasonic 42 cale ( mój największy błąd, bez problemu mogłem kupić 50" ale nie mogłem go już wymienić bo kot zniszczył go po paru godzinach, opisałęm to w temacie "kot porysował plazme")
-wzmacniacz to niedawno kupiony onkyo 807
-cd to denon 700ae
-magnetofon kasetowy technics az6
-nagrywarka dvd panasonic (chyba pierwsza jaka się pojawiła)
-magnetowid philips jakiś bardzo wysoki model ( nie chce mi się wstawać z łóżka i czytać, jestem przeziębiony)
-kable do kolumn to audionova moonwalk, pozostałe to jakaś masówka chyba prolink
-podstawki pod kolumny granitowe, ale nie dlatego że wierzę że coś dają, po prostu kolce strasznie rysują podłogę

Pozdrawiam
Wojtek

Witam

A to mój zestaw

Brakująca fotka:

na tył idą mi kolumny mission m31

Zdjęcie zrobione nikonem d80 2,5 sek, f9, iso 400 i doświetlona dwokrotnym błyskiem.
W momencie robienia zdjęcia było prawie całkiem ciemno, mam doskonałe zasłony
 

Attachments

  • DSC_4327.jpg
    DSC_4327.jpg
    121,4 KB · Wyś: 5293
Poza tym spróbuj kiedyś posłuchać np koncertu w DTSie i przełączając to w stereo... Znika cała dynamika i przestrzeń dźwięku.
Jaki sprzet i taka dynamika ;)

Co do ostaniego zdjecia to kolumny sa tak wcisniete w jakies wneki ze nie mozliwe jest tam odtworzenie jakiejkolwiek sceny, przestrzeni, stereo czy czegokolwiek nie mowiac zapewne o podbitym basie. Znam te kolumny i wiem ze w takim ustawieniu sa nienaturalnie przebasowane.
 
Ostatnia edycja:
Także chciał bym zaprezentować mój zestaw.
Proszę mieć na uwadze że mam 17 lat oraz cały sprzęt kupiłem za swoje pieniądze oraz wyremontowałem pokój(samemu) heh.

Dobra koniec użalania się.
Do sprzętu.

Więc.

Posiadam:

TV Panasonic TX P42C10Y
AMPLITUNER Pioneer VSX-839RDS 420 WATT POBORU!!!
NBOX HDTV
FRONT Tonsil Scherzo 350
CENTRAL Tonsil Maestro I
SAT JPW (Brytyjskie kolumny)
PC Jako Blu-Ray HDMI-DVI/COAXIAL

Plany

Blu-Ray Panasonic BD80
Kolumny Tonsil Siesta
TUNER FERGUSON ARIVA 200

Tutaj zdjęcia:

IMG_3904.JPG


IMG_3906.JPG


IMG_3905.JPG
 
No to i ja się pochwalę. Ponieważ wystrój pokoju planowała żona ja tylko dodałem sprzęt tak aby nie zakłócić jej wizji;)
 

Attachments

  • DSCN7207.JPG
    DSCN7207.JPG
    104,9 KB · Wyś: 182
  • DSCN7208.JPG
    DSCN7208.JPG
    74 KB · Wyś: 166
  • DSCN7210.JPG
    DSCN7210.JPG
    85,9 KB · Wyś: 149
  • DSCN7211.JPG
    DSCN7211.JPG
    77,3 KB · Wyś: 146
  • DSCN7212.JPG
    DSCN7212.JPG
    109,9 KB · Wyś: 166
  • DSCN7214.JPG
    DSCN7214.JPG
    114,3 KB · Wyś: 196
Subwoofer jako podstawka pod kwiatka - na pewno pomysl żony, co? ;)
Bardzo ladnie, tylko az sie prosi o wiekszy tv...

Jeśli chodzi o sub to pewnie, że pomysł żonki:lol:
TV pewnie że przydałby się większy (pasowałby mi tu jakiś 55 caali) ale i tak utargowałem z trudem te 42 cale:blagam:
 
-wzmacniacz to niedawno kupiony onkyo 807
-cd to denon 700ae
-magnetofon kasetowy technics az6
-nagrywarka dvd panasonic (chyba pierwsza jaka się pojawiła)
-magnetowid philips jakiś bardzo wysoki model ( nie chce mi się wstawać z łóżka i czytać, jestem przeziębiony)
-kable do kolumn to audionova moonwalk, pozostałe to jakaś masówka chyba prolink
-podstawki pod kolumny granitowe, ale nie dlatego że wierzę że coś dają, po prostu kolce strasznie rysują podłogę

Poczciwe wharfedale diamond 9.5 odstawiłem na bok i wczoraj kupiłem monitor audio GS20.
Róznica niesamowita, zrobiłem siedmiomilowy krok w strone poprawy dźwieku. Zdecydowanie lepiej kontrolowany bas, wspaniale odseparowane średnie i wysokie tony, w korekcji amplitunera najwyższe częstotliwości zmniejszyłem o 1db. Jak na mój gust, trochę zbyt mocno "syczało". Fotki z nowej aranżacji wkrótce.
ps. jakby ktoś chciał to wharfedale diamond 9.5 w perfekcyjnym stanie są do sprzedania i gratis granitowe podstawy
 
Do góry