Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Koniec w tym roku.
IMG_2094.jpeg
 
Może i ja pokaże swój skromny zestaw i przy okazji podpytam kolegów/koleżanki o kilka rad, sugestii, słowo krytyki czy docenienia ;)
TV: Samsung LE40C630 (do zmiany)
Ampli: Onkyo RZ810
Kolumny: Klipsch RP280+450+160
Projektor: Epson EH-TW5650
Ekran: budżetowe 90", z napinaczami

Szykuję się do remontu salonu, więc przy okazji chcę kilka rzeczy poprawić z akustyką salonu, bo mam problem z pogłosem i trochę niskie częstotliwości sieją spustoszenie. Muszę poprawić zabudowę z oświetleniem, bo gdzieś stelaż brzęczy przy głośniejszym oglądaniu filmów.

Szafka rtv idzie do zmiany, będzie węższa od tej. Chcę Was zapytać czy dużym złem będzie schować centralny w nową szafkę, we wnęce mniej więcej jak teraz stoi ampli i reszta gratów? Chciałbym tak zrobić, bo szafka rtv będzie podwieszana, jak ją podniosę o jakieś 12 cm (tak żeby odkurzacz mógł pod nią wjechać) to przy zmianie tv docelowo na 65" będę go musiał podnieść do góry, czego nie chcę zrobić bo obecnie wisi na wysokości oczu ;)
View attachment 22413

Półeczki ze ściany też robią wypad i prawdopodobnie zawisną tam ustroje akustyczne, które mają poprawić akustykę pokoju.
View attachment 22414

View attachment 22415

W przypadku frontów mam spore wyzwanie, po prawa kolumna stoi w samym rogu, nie bardzo bym chciał ją osuwać w bok (w lewo) bo przy obecnym ustawieniu jest "symetria", którą uwielbiam :) Będę szukał jakiegoś sposobu, żeby poskromić niskie częstotliwości.
View attachment 22416

View attachment 22417

View attachment 22418

View attachment 22419
No zdecydowanie TV do wymiany. Psuje całokształt wizualny. Bo o ile Klipch robi wrażenie to TV przy nich taki skromny co do wielkości. Tam przynajmniej 60' Poza tym super. Ekran pewnie robi swoje.
 
Jakie wrażenia w porównaniu ?
Jakie +/- dla jednego i drugiego ?
Tak na szybko co zdążyłem ogarnąć i zauważyć 🙂
Rozmiar 75" robi wrażenie na ścianie, ale pewnie też mniej wybaczy, niż 65 cali. Tutaj w przypadku Sony cena robi różnicę, bo TCL 75" dużo droższy.

Po uruchomieniu obu, puszczeniu tego samego materiału z Prime,Netflix czy innych streamingow wyraźnie widać różnicę w jasności na korzyść TCL, jest sporo jaśniejszy.

Podświetlenie strefowe daje radę w Sony, ale blooming przy napisach wyraźnie widoczny, tak samo przy jasnych scenach i obiektach, to mnie najbardziej razi w oczy, kiedy matryca się rozjaśnia. Nie wiem czy będę w stanie pójść tutaj na kompromis i się przyzwyczaić do tego.

W TCL liczba stref nadrabia w tym aspekcie i jest lepiej, ale spodziewałem się większej różnicy, przewagi TCL, w tej technologii podświetlenia.

Co do jakości wykonania matrycy to po testowych materiałach w obu modelach występuje DSE, ale w mojej ocenie ten poziom jest do zaakceptowania, a trafić egzemplarz bez tego to chyba nie realne.

Co mnie zaskoczyło to Sony przy tym rozmiarze daje radę całkiem dobrze, co ciekawe jak jest film z pasami na górze i na dole, to Sony lepiej to ogarnia niż TCL, w którym pasy są wyraźnie jaśniejsze i widać to od razu, jakby cały czas działało tam podświetlenie.

System działa płynniej w Sony, bardzo responsywny, dużo szybciej reaguje niż w TCL.

Gosniki w Sony to niestety nic specjalnego, dźwięk bardzo słaby, jak dla mnie. TCL wypada zdecydowanie lepiej, ale tam jest całkiem inna specyfikacja, ale zdecydowanie lepiej się ogląda z dźwiękiem z TCL.

Dzisiaj jeszcze poszukam i pozmieniam kilka ustawień, żeby jeszcze je sprawdzić.

To co mnie zaskoczyło, po tym wszystkim to to, że tak mocno będzie mnie raziło to podświetlenie.

Sprawdzam jeszcze po znajomości cenę na Samsunga s90c 65" i 77" może będę w stanie coś urwać to rozważę wtedy Samsunga.
 
Nie ma za co🙂
Ja chciałem 75" Sony łapie się w budżecie, TCL niestety grubo go przekracza.
Jak miałbym dołożyć do TCL 75 cali, to chyba bym zszedł z rozmiaru na 65 i wybrał OLED.

Teraz strasznie szybko tanieją TV a w szczególności TCL. Co rusz promocja na ten tv w ME czy Rtv.

Telewizor TCL 65C809 65'' MINILED 4K 144Hz Google TV Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1
4 799zł

Telewizor TCL 85C845 85" MINILED 4K 144Hz Google TV Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1
9 999zł


Ja mam już kupę lat TCL c70 czy jakoś tak od Kikiego i cholera nie chce się zepsuć ten TV..... Miałbym powód do wymiany xD
Ale eee. Wyświetla się czasem Tryb Serwisowy i muszę go z kabla wyłączyć i włączyć wtedy zniknie :)
 
Kiki, rozmyślam nad zmianą tv , mam LG 79ub980v, bardzo dobry, ale już stary i niedomaga. Celuje w 85 cali, waham się tcl 85c845 czy Sony 85x95L. Warto dopłacić do Sony? Jaką cenę byś zrobił i czy można karta płacić. Pozdrawiam
 
Kiki, rozmyślam nad zmianą tv , mam LG 79ub980v, bardzo dobry, ale już stary i niedomaga. Celuje w 85 cali, waham się tcl 85c845 czy Sony 85x95L. Warto dopłacić do Sony? Jaką cenę byś zrobił i czy można karta płacić. Pozdrawiam
Jeszcze teraz biorę pod uwagę 98c809, oglądam z 3 metrów. Pomóżcie wybrać
 
Teraz strasznie szybko tanieją TV a w szczególności TCL. Co rusz promocja na ten tv w ME czy Rtv.

Telewizor TCL 65C809 65'' MINILED 4K 144Hz Google TV Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1
4 799zł

Telewizor TCL 85C845 85" MINILED 4K 144Hz Google TV Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1
9 999zł


Ja mam już kupę lat TCL c70 czy jakoś tak od Kikiego i cholera nie chce się zepsuć ten TV..... Miałbym powód do wymiany xD
Ale eee. Wyświetla się czasem Tryb Serwisowy i muszę go z kabla wyłączyć i włączyć wtedy zniknie :)
Jak te TCL sprawują się i wypadają na tle konkurencji?
 
Widzę, że powrócił stary problem z przekierowaniami.
Wchodzę w wątek "nasze zestawy pooglądać sprzęty, a tu wątek o telewizorach. Też tak macie?
: D
 
Obiecałem w innym temacie, że się pochwalę (jakby było czym... :p ), jak skończę modernizację kącika audio-wideo-leniucho. No i wygląda to tak:

  • telewizor: PHILIPS 65PUS8818
  • amplituner PIONEER VSX-418 + DVD PIONEER DV-410V
  • głośniki PRISM Onyx 100 5.0 (tylne głośniki są, zgodnie z przeznaczeniem, z tyłu za oparciem kanapy)
  • dekoder Netia Player 2.0 (schowany za szkłem)
  • pecet (schowany w lewej szafce)
  • zasilacz UPS Power Walker 100VA 600W (jw.)
  • szafka i mininarożnik jak widać ;)

Wiem, że to wygląda na styl sprzed co najmniej kilkunastu lat, ale... w nosie to mam. Urządziłem salon odwrotnie do obecnie panujących trendów i zamiast wzorzystej podłogi, różnych dziwnych rzeczy na ścianach i minimalistycznych mebli mam bardziej wyraziste meble, białe ściany i jasną (docelowo będzie też prawie biała) podłogę. No i jeszcze te filiżanki jak u ciotki na imieninach :lol:

Co do systemu audio, to miałem kupować soundbara jeszcze do poprzedniego telewizora, ale znajomy sprzedawał akurat caly widoczny zestaw za cenę flaszki. I to dosłownie. No głupi by nie wziął. Blu-raya raczej mieć nie będę, bo nie potrzebuję, a DVD i tak używam zwykle do odtwarzania CD. Stoi to wszystko na widoku z tego względu, że przy zamknięciu w szafce nie wyrabiałaby się wentylacja (taki wzmacniacz potrafi się naprawde nieźle zagrzać, a nie ma wentylatora jak komputer i nie da sobie rady w częściowo zamkniętej przestrzeni), a poza tym narożnik jest asymetryczny, więc stawianie telewizora na środku też nie jest koniecznością. Choć pewnie estetów to zaboli.

W kwestii telewizora, to na razie on stoi. Czy będzie wisiał, to szczerze nie mam przekonania do wiercenia w ścianach. Jeszcze zobaczę. I wiem, że ambilight to gadżet dla pospólstwa :p i w ogóle, ale serio na dużej białej ścianie robi niesamowitą robotę, zwłaszcza wieczorami. A to i tak nie jest najbardziej jaskrawe ustawienie i można sobie zrobić konkretne disko, jakby ktoś chciał.

PS. Nie chcecie wiedzieć, ile tam z tyłu jest kabli (poza ww. sprzętami są jeszcze dwa routery i antena tv naziemnej), bo na samą myśl, że coś mam wpiąć / wypiąć, dostaję bladej kur... :lol:

(Specjalne podziękowania za doradztwo otrzymuje niezastąpiony @kiki )

20231202_125729.jpg


20231202_125822.jpg


20231202_125950.jpg


20231202_130130.jpg
 
Ostatnia edycja:
No i o to chodzi. Grunt to lużne podejście ; )

Szafka mi się na poważnie podobała (zresztą mam też inne meble z tego kompletu), a filiżanki to dawny prezent Żony. W tym momencie służą głównie do zasłaniania przedłużaczy, zasilaczy i innych podobnych rzeczy, bo to jedyne miejsce, gdzie w miarę potrzeby mam do nich swobodny dostęp i nie muszę za każdym razem odsuwać całej szafki. Pewnie przy nadchodzącym remoncie podłogi i tak coś pozmieniam, ale to wyjdzie na bieżąco :)
 
Do góry