Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
W ramach ciekawostki powiem, że TV przyjechał dedykiem z DHL na dwóch paletach Euro. Waga całości to 106 kg :E Sam TV waży ~45kg.

OMG toż to waga ciężka :)
Mam nadzieję, że ściana za TV nie jest z gips-kartonu :) (żarcik oczywiście)

Jeśli chodzi o wysokość to ja bym tylko zostawił miejsce na belkę z niewielkim światłem.
A uchwyt możesz tak rozplanować, aby móc sobie zmieniać wysokość jeśli zaszłaby taka potrzeba.

82" to już fajny rozmiar TV.
Jeśli to nie tajemnica to ile dałeś za TV?
 
Do dziurawki są specjalne kołki, kup kołki fischera i porządny wieszak TV a zapewniam Cię, że nic z TV się nie stanie. Cegła dziurawka to nie suporex żeby się bać o brak wytrzymałości :)
 
Dzięki panowie za dobre rady.
W takim razie nie ma co kombinować, tylko sprawdzić ten Soundbar. Zbiera dobre recenzje i mam nadzieję, że się sprawdzi.

@lolo2 @krzystofradio
Miejsce max dupowate, ale tak wyszło. Plan był całkiem inny, bo miałem chałupe budować, ale 2 lata meczyłem się z dziadami z urzędu. Działka została, pozwolenie już jest to projekcje zostawię na "za parę lat".

@armanig
Dzięki za info o wieszaniu tego potwora. Powiem szczerze, że trochę się boję tego, bo ściana to porotherm, czyli taka ceglana dziurawka. Widziałem na YT chemię (kołki w płynie) różnego rodzaju, podobno trzyma konkretnie, ale muszę dokładnie sprawdzić temat. Co do wysokości to racja, już teraz jest wysoko, ale planuję go powiesić tylko trochę wyżej, żeby było więcej miejsca na konsole. Teraz stoją schowane za TV.

W ramach ciekawostki powiem, że TV przyjechał dedykiem z DHL na dwóch paletach Euro. Waga całości to 106 kg :E Sam TV waży ~45kg.

To jak na tak duży tv to za dużo nie waży.. ale na pewno musisz dobrze go przymocować .. najważniejsze to co armanig napisał odpowiednia wysokość, u kumpla 75 cali jest i niestety można skrętu szyi dostać po obejrzeniu filmu.. niestety odl. do wysokości powieszenia musi być odpowiednia..
 
Lolo do wszystkiego człowiek da się przyzwyczaić jak zmusi sytuacja, tylko to co jednemu będzie pasować, bo się przyzwyczai lub będzie musiał się do czegoś dostosować, nie oznacza , że innym również to będzie pasować, jeśli będą wykonywać tą samą czynność - np oglądanie tv, który jest na pewnej wysokości... A do tego ma znaczenie sama wielkość odbiornika, bo co innego tv o wielkości 55-65 cali, a co innego na takiej samej wysokości tv o wielkości 75-82 cale..
 
Znajdziesz odpowiednie kołki do kazdego rodzaju śicany, bez obaw o tv ;)
U ojca w salonie parę lat temu wieszałem 75". Waga pewnie podobna co ten mój. Tylko tam jest pełna cegła i dosłownie wieszałem się na tym uchwycie i ani drgnął. Co do pustaków ceramicznych to mam pewne obawy czy bez chemii się obejdzie. Będę próbował na dniach, tylko muszę jakiś dobry uchwyt kupić. Polecacie coś sprawdzonego nie kosztującego majątku?
 
Przesadzacie z ta wysokoscia. To zawsze kwestia przyzwyczajenia... Ja mam dolna krawedz obrazu na wysokosci 133cm od podlogi.

Właśnie dlatego od lat już nie kupuje żadnych sprzętów z polecenia, a rady z for omijam już od dawna szerokim łukiem. Wole wyłożyć kase, przetestować i ew. odsprzedać, ale przekonać się samemu.
Nieświadomy potem przeczyta po łebkach, zmierzy wysokość swojej szafki, wyjdzie mu 133cm i poleci kupić tv 80-82", a potem się okaże, że mu tv nie wejdzie w ścianę.

Normalnie bym się nie odzywał, ale:
TV 55-60" nie ma nic wspólnego z 80", nigdy nie mierzy się od dołu, a od środka.
Większy tv, to nie tylko szerokość, a także wysokość!
Jak pierdykniesz takie 82" na szafkę/kominek 130cm, to góra tego tv zahaczy o sufit i będzie jak w tych fotkach które zawsze mnie śmieszą z "hamerykańskich" domów, bo tam zazwyczaj widzi się tv pod sufitem nad kominkiem.
tv-above-fireplace.jpg


Ile ma typowa wysokość pomieszczenia w blokowisku, 250cm?
Pomijam tutaj nowe budownictwa, apartamenty czy domy.
Wysokość takiego 80" to JEDEN metr! To teraz wystarczy dodać 130cm + 100cm i mamy górę ekranu prawie na suficie!
U Kolegi na fotce tego nie widać, ale ten tv jest ogromny, jakby tam stanął obok przy tv, to by zginął na tym zdjęciu ; )

Dla mnie zasada jest prosta, wysokość oczu = środek ekranu. Może być trochę wyżej 1/3.
Dla mnie to jest ideał, tyle. Akcja jest z przodu, a nie pod sufitem.
Z projekcją podobnie się kombinuje, dla mnie musi być konkret pas rozbiegowy, tak, żeby dół bym zachowany i dopiero leci góra ekranu wyżej. Akcja nas otacza, a nie gdzieś z góry atakuje.

Tutaj mamy idealną wysokość (bodajże to jest 88") , ile tam jest 40-60cm od podłogi?

88-Inch-Q9-QLED-TV_main-2_homepage-768x512.jpg
 
Jak widać trzeba i nie starym wyjadaczom, a szczególnie tym, którzy zaglądają na forum anonimowo i bez zagłębiania tematu (a te dyskusje mieliśmy już 5 lat temu i tam wszystko jest) czytają po łebkach i wyciągają błędne wnioski.
Większe przekątne, to często modernizacja przedniej ściany, no chyba, że ktoś lubi mieć pod sufitem górną część ekranu.
Dochodzi jeszcze problem z centralem, bo o tym też mało kto pamięta.
Dlatego w kozackim salkach kinowych, ekrany projekcyjne są tam gdzie trzeba (nie pod sufitem), a centralne głośniki za ekranem.
 
No lolo2 pojechał z tą swoją poradą 😀
U mnie 80" jest na 70cm i to jest trochę za wysoko, lepiej jak by był na 60cm ale musiałem podnieś, żeby centralny się zmieścił. Oglądam z 5.5 m to trochę poprawia sprawę ale wolał bym jak by był niżej.
Nie wyobrażam sobie takiego kolosa na 133cm hehehe.
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie zasada jest prosta, wysokość oczu = środek ekranu. Może być trochę wyżej 1/3.
]


Dla mnie zasada jest jeszcze bardziej prosta. Caly ekran musi byc widoczny nad moim brzuchem, gdy leze na plecach !!! :)

Na tej niskiej szafce z tym 88" byloby to trudne i nie wygodne, bo podejzewam ze stolik rtv nie ma 60cm a mniej wiecej tyle potrzebuje do dolu ekranu. minimum.

Wiec co? Mam sluchac twoich zalecen wzgledem mojej wygody? Nie. Ktos chce wysoko ma wysoko ktos chce nisko ma nisko.

Co z tego ze 80" ma metr wysokosci skoro 65" ma 85cm wysokosci. Srodek znajduje sie az 7, 5 centymetrow wyzej. NIESAMOWITE jaka to duza roznica patrzac na nia z siedziska oddalonego okolo 3 metrow. Armanig masz podniete tym 80" ze hej.


ps.
Nie wmawiajcie sobie jeden z drugim ze radze komus stawiac TV na polce 133cm, bo probujecie zrebic ze mnie.... a vladivar to ostatnio pierwszy do zaczepek (chyba jakas rodzina naszego generala) . Po prostu mam tak u siebie i wstawilem fote raczej w formie zartu a nie jakichs porad.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie dlatego od lat już nie kupuje żadnych sprzętów z polecenia, a rady z for omijam już od dawna szerokim łukiem. Wole wyłożyć kase, przetestować i ew. odsprzedać, ale przekonać się samemu.
Nieświadomy potem przeczyta po łebkach, zmierzy wysokość swojej szafki, wyjdzie mu 133cm i poleci kupić tv 80-82", a potem się okaże, że mu tv nie wejdzie w ścianę.

Normalnie bym się nie odzywał, ale:
TV 55-60" nie ma nic wspólnego z 80", nigdy nie mierzy się od dołu, a od środka.
Większy tv, to nie tylko szerokość, a także wysokość!
Jak pierdykniesz takie 82" na szafkę/kominek 130cm, to góra tego tv zahaczy o sufit i będzie jak w tych fotkach które zawsze mnie śmieszą z "hamerykańskich" domów, bo tam zazwyczaj widzi się tv pod sufitem nad kominkiem.
tv-above-fireplace.jpg


Ile ma typowa wysokość pomieszczenia w blokowisku, 250cm?
Pomijam tutaj nowe budownictwa, apartamenty czy domy.
Wysokość takiego 80" to JEDEN metr! To teraz wystarczy dodać 130cm + 100cm i mamy górę ekranu prawie na suficie!
U Kolegi na fotce tego nie widać, ale ten tv jest ogromny, jakby tam stanął obok przy tv, to by zginął na tym zdjęciu ; )

Dla mnie zasada jest prosta, wysokość oczu = środek ekranu. Może być trochę wyżej 1/3.
Dla mnie to jest ideał, tyle. Akcja jest z przodu, a nie pod sufitem.
Z projekcją podobnie się kombinuje, dla mnie musi być konkret pas rozbiegowy, tak, żeby dół bym zachowany i dopiero leci góra ekranu wyżej. Akcja nas otacza, a nie gdzieś z góry atakuje.

Tutaj mamy idealną wysokość (bodajże to jest 88") , ile tam jest 40-60cm od podłogi?

88-Inch-Q9-QLED-TV_main-2_homepage-768x512.jpg
Rzeczywiście na zdjęciu nie widać wielkości TV. Ta szafka pod nim ma równe 2m szerokości i 0,5m wysokości.

U mnie TV będzie wisiał tylko minimalnie wyżej niż jest teraz. Zresztą w środę przyjdzie Soundbar to dokładnie wszystko zmierzę. Jak upcham belkę, dwie konsole i Shielda to nie będę go wieszał.
 
Do góry