Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Kolego Seba, a twoja wypowiedz jest merytoryczna? Po co sie odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia...

Z innej beczki
@PawelSz

Jak testy tego wzmaka nuforce?
 
Lolek, jak ktos sie wystawia na targi i nie potrafi dobrac repertuaru do swoich kolumn. To sory... ale jest idiota i sam bym zjechal takie kolumny na forum.
Po to sa targi aby pokazac co ma sie najlepszego. U mnie w firmie kazda maszyna jest 5 razy przejzana, 2 razy pomalowana i cala noc glaskana zanim pojedzie na targi.

A ty chcesz bronic bande jeleni co wzieli dynki, pierdykneli na srodek pokoju i zapuscili repertuar ktory im nie lezy?

Wysmiac takie stanowisko na pol internetu, trafi to do producenta to moze ktos ruszy dupsko i zorganizuje sale odsluchowa tak jak powinna byc.

Nie bylem na AS nie wiem jak jak tam pokoje wygladaja ale nie chce mi sie wiezyc ze w takim pokiju niskim nakladem w akustyke nie mozna pokazac 80% swietnosci prezentowanego sprzetu.

Lolo ja nie mówiłem o Dynkach tylko ogólnie o kolumnach.. i ich ocenie jakie podlegają przez niektóre osoby.. :) to po pierwsze... po drugie imprezy AS nie służą do pokazu dźwięku jak to się wielu osobom wydaje, tylko do tego abyś mógł coś zobaczyć na żywo, dotknąć tego i ogólnie zebrać informacje o danym sprzęcie. A posłuchać to się idzie do salonu i tam się odsłuchuje, ewentualnie bierze się sprzęt do domu i u siebie się to sprawdza. Są takie wystawy, że nawet jednej piosenki nie posłuchasz swojej.. Zresztą nawet u nas na AS już bywa, że niektórzy wyłącznie swoją muzykę puszczają.
Te pokoje lub pokoiki są takie jakie są, nawet jednej dziurki nie możesz tam zrobić w ścianie, bo z ato zapłcisz, ludzie którzy chcą kupić odpowiedni sprzęt na pewno nie czynią tego po tym jak usłyszą dane zabawki na AS.. I to różni tych prawdziwych ludzi, którzy chcą kupić coś , od tych , którzy w większości przypadków po prostu idą tam aby pobiegać po pokojach i po 5 -10 min w tłoku, w smrodzie wystawiają opinie słuchając muzyki poważnej, jazzu ,a samemu w domu słuchają np muzyki elektronicznej..

W jednym natomiast się zgadzam jak dystrybutorzy idąc swoim tokiem rozumowania promują dany sprzęt tylko ze swojej dystrybucji, bo grzechem by było do danych kolumn dać od kogoś innego wzmak i cdik, a już nie wspomnę o kablach.. że wolą np. kabel zasilający za 5 zl podłączyć do wzmaka za dobre 30 tys , niż dogadać się z kimś i pożyczyć z innej dystrybucji .. tak jak jest to robione na prawdziwych targach tego typu choćby ostatnio w Monachium.. ba nawet w Rosji potrafili tak robić.. a u nas za wszelką cenę tylko swoje , Broń Boże konkurencji... niech źle zagra, ale ma grać tylko sprzęt z danej dystrybucji..
Kiedyś nie pamiętam w jakim Państwie to było, bodajże Focale utopie źle/słabo zagrały w danym pomieszczeniu, ludzie, którzy prezentowali nie potrafili sobie poradzić z tym dźwiękiem jaki tam w tym konkretnym pomieszczeniu był podłączając elektronikę i te kolumny.. Czy ktoś chce mi tu powiedzieć , ze focale utopie są do bani ??? Bo gdzieś tam źle zagrały.. ?? To słucham kto ma lepsze kolumny ??? Chętnie podjadę i posłucham, a do tego obiad dobry postawię.

Ps Twoje maszyny nie muszą mieć specjalnego pomieszczenia aby je pokazać, a w elektronice jest to niezbędne.. a przynajmniej ma to bardzo duże znaczenie.. Bo nie sztuka jest wydać duże pieniądze na kolumny i elektronikę , tylko sztuka jest aby to coś zagrało w tym pomieszczeniu, w którym te rzeczy mają grać. Choć osobiście chciałbym aby zakupić dwa absorbery itp i każda kolumna ma mi zagrać w moim salonie.. fajowo tylko jest to nie realne..
 
Ostatnia edycja:
Kolego Seba, a twoja wypowiedz jest merytoryczna? Po co sie odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia...


No jak to nie ma, jak ma. Zęby bolą jak się czyta niektóre teksty. Przecież teraz już nawet do szkoły nie trzeba chodzić, żeby poprawnie pisać, bo przeglądarki mają wbudowane narzędzia sprawdzające. Masakra. Poza tym seba nie krytykował zawartości merytorycznej.
 
Nie bede ciągnął tego tematu bo nie warto, powiem tylko dwie rzeczy, skoro tyle masz i twoj kolega na tym forum do powiedzenja to lepiej sie nie wypowiadajcie bo to jest forum audio a nie lingwistyki.
Druga sprawa zadnej merytoryki nie uzyl bo nie nawiazal do tematu Panie mądraliński.

P. S. Nie każdy jest ą, ę bo zwyczajnie może to olać.
 
Zawsze wydawało mi się, że troglodyci nie cenią wysokiej jakości dźwięku. Chociaż czasem nawet troglodyci przejawiają odrobinę ambicji.
 
Jedno jest pewne na 100% pisząc ze znakami polskimi jest to uczciwe w stosunku do tych, którzy to robią, pomimo że wielu z nas ma czas ograniczony.
 
A ja prosze uszanowac osoby ktore nie maja polskich znakow piszac np z pracy jak ja teraz :razz:


A co do tematu. Skoro czesc ludzi glownie kupuje wyglad to wlasciwie po co pytaja o zdanie na forach audio/ audio-video? Kup co ci sie podoba albo zapytaj stylisty dekoratora wnetrz, postaw sobie mebel i sobie na niego patrz :D
 
A ja prosze uszanowac osoby ktore nie maja polskich znakow piszac np z pracy jak ja teraz :razz:


A co do tematu. Skoro czesc ludzi glownie kupuje wyglad to wlasciwie po co pytaja o zdanie na forach audio/ audio-video? Kup co ci sie podoba albo zapytaj stylisty dekoratora wnetrz, postaw sobie mebel i sobie na niego patrz :D


Bo kazdy liczy na ta magiczna odpowiedz, czy tez bycie poklepanym po plecach: "tak, to dobre glosniki, kupuj"


Jak napiszesz ze to wielkie G... to nawet jakby byly ladne to wiekszosc nie kupi.
 
Dokladnie, bo jestem przekonany, że znajdą się tacy którzy w taki sposób podejdą i nawet jeśli coś jest słabe, ale 10 osób powie, że to jest super to taka osoba inaczej już na to coś patrzy i inaczej ocenia dany sprzęt. Nie sprawdzając czegoś innego co może być naprawdę dużo lepsze.. To tak jak z kłamstwem, kiedy powie się go 10-20 razy to w pewnym momencie staje się prawdą biorąc pod uwagę pewne czynniki. Oczywiście nie w każdej sytuacji, ale czasem tak się dzieje..
 
Nie bede ciągnął tego tematu bo nie warto, powiem tylko dwie rzeczy, skoro tyle masz i twoj kolega na tym forum do powiedzenja to lepiej sie nie wypowiadajcie bo to jest forum audio a nie lingwistyki.
Druga sprawa zadnej merytoryki nie uzyl bo nie nawiazal do tematu Panie mądraliński.

P. S. Nie każdy jest ą, ę bo zwyczajnie może to olać.

Zasadniczo to ja zawsze myślałem, ze jest to forum bardziej video niż audio ... Ale cóż, być może i tu się mylę :-?. A tak na marginesie - nie trzeba być znowu ą,ę żeby szanować język ojczysty. Nawet na forum "audio"...Gorąco pozdrawiam w ten zimny, jesienny wieczór.
 
Ja nie przeczę , że ładniej wygląda pismo z właściwie używaną interpunkcja i gramatyką , jednak zamiast napisać coś konkretnego to się niepotrzebnie zaśmieca wątek takimi rozmowami.
Ja np. często pisze na telefonie i zaprawdę powiadam , że jak bym miał za każdym razem używać odpowiednich słów itp itd to krew by mnie zalała.

Myślę ,że jakbyś rzeczowo napisał na tematy poruszane i dawał przykład tudzież od czasu do czasu w odpowiedziach wspominał o języku polski to zdecydowanie lepiej by to wyglądało i było przyjęte.

Dzięki za pozdrawiam i ja też życzę dobrego wieczoru niestety jesiennego.
 
Zasadniczo to ja zawsze myślałem, ze jest to forum bardziej video niż audio ... Ale cóż, być może i tu się mylę :-?. A tak na marginesie - nie trzeba być znowu ą,ę żeby szanować język ojczysty. Nawet na forum "audio"...Gorąco pozdrawiam w ten zimny, jesienny wieczór.

Ale wiesz jak to wyglada? Przez 8 lat napisales kilka postow w tym kilka bierzacych na temat gramatyki czy jezyka, a nie Video czy Audio :idea:
 
Z innej beczki
@PawelSz

Jak testy tego wzmaka nuforce?

Pograłem na nim z tydzień. Fajnie wyposażony nowoczesny klocek. Nawet po BT można słuchać. Fajnie że dla każdego źródła można ustawić inną głośność i to zapamiętuje. Jak na klasę D to obudowa się dość grzeje.

Brzmieniowo to producenci postarali się o wygładzenie średnicy i góry. Było dość grzecznie, można było słuchać bardzo głośno bez zmęczenia. Ciut moim zdaniem brakowało pazura i blasku. Wzmacniacz ten lubi grać głośno, po cichy trochę się wszystko spłaszcza. Bas dość fajny. Dobrze kontrolowany, nie gubił się przy szybszych kawałkach. Trzeba mu dobrać kolumny ze sporą ilością góry i wyższej średnicy. Moje kolumny mają dużo średnicy a i tak czasem wyższa średnica się wycofywała i siadała mikrodynamika. Powiedziałbym że to takie bezpiecznie strojenie. Nadaje się do standardowych pokoi gdzie są gołe ściany i czasem brzmienie przez to robi się ostre.
 
Ale wiesz jak to wyglada? Przez 8 lat napisales kilka postow w tym kilka bierzacych na temat gramatyki czy jezyka, a nie Video czy Audio :idea:

Wygląda to tak, że przez 8 lat z zainteresowaniem czytam to forum gdyż lubię zarówno muzykę jak i film. Niestety ( a moze stety) audiofilem ani koneserem obrazu w mega rozdzielczości nie jestem co widać po sprzęcie jaki posiadam (stara plazma panasonica, amplituner, który służy zarówno jako wzmacniacz jak i odtwarzacz plków flac, stary odtwarzacz blu ray jako transport CD oraz odtwarzacz multimedialny mede8er). A że szanowni koledzy mają w kwestii audio jak i video o wiele bogatsze doświadczenia, ja jako laik nie zabieram głosu. Jeżeli kogoś uraził mój wpis na temat języka ojczystego - gorąco przepraszam. Pozdrawiam.
 
Do góry