Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
A ja przez kilka dni pogram sobie na tym maleństwie. Mała odskocznia od lampy.

DSC01449.jpg
 
Cześć,

zaczynam budowę swojego domu. Niestety nie udało mi się wygospodarować osobnego pomieszczenia na KD. Dlatego też chciałbym w salonie zamontować projektor oraz ekran. Warunek jest taki, że musi to być niestety wszystko chowane.

Rzut budynku poniżej:

https://zapodaj.net/345377fe045f1.png.html

Jak myślicie ile coś takiego mogłoby kosztować? Jak to widzicie ?;)
 
Cześć,

zaczynam budowę swojego domu. Niestety nie udało mi się wygospodarować osobnego pomieszczenia na KD. Dlatego też chciałbym w salonie zamontować projektor oraz ekran. Warunek jest taki, że musi to być niestety wszystko chowane.

Rzut budynku poniżej:

https://zapodaj.net/345377fe045f1.png.html

Jak myślicie ile coś takiego mogłoby kosztować? Jak to widzicie ?;)

Kolego tyle będzie kosztowało ile będziesz chciał na to wydać.. Ty musisz ustalić budżet, a inni mogą doradzić, choć samemu i tak trzeba to sprawdzić. Ja Ci napiszę, że trzeba przeznaczyć powiedzmy 50 tys. , a inny napisze 100 tyś. - wydasz tyle ? Musisz przemyśleć na spokojnie...
 
Fajne urzadzenie, jakas specyfikacje mozesz podeslac?
Koszt?

Takie kompaktowe cudo moze byc rozwiazaniem wielu forumowiczow, oczywiscie jezeli brzmienie bedzie odwrotnie proporcjonalne do rozmaiaru.

Jest to Nuprime ida-8. Mało znana u nas marka z Ameryki. Niedawno chyba u nas się pojawiła.

Tu można poczytać o tym modelu.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3525-nuprime-ida-8

Jak go postawiłem na szafce to sobie właśnie pomyślałem , że to może być rozwiązanie dla osób, które chcą dyskretny mały sprzęcik do salonu, sypialni czy też na biurko.

Wziąłem go z ciekawości. Jakoś nie mam przekonania do klasy D. Z drugiej strony mam małe doświadczenie z takimi piecami. Taki Pionek A50 mi się nie podobał, z drugiej strony Gato Audio już tak , ale to już inna kasa.

Spece z Nuprime twierdzą , że udało im się stworzyć ciepło, barwnie grające urządzenie. Zbliżone charakterem do lamp. Przedwzmacniacz pracuje w klasie A, a reszta w klasie D. Jako że lubię lampy postanowiłem go posłuchać. Szkoda tylko , że nie wyższy model. Ten kosztuje koło 4k. Ma sporo bajerów. Ma dac-a na pokładzie. Można podłączyć też komputer do niego. Ma też adapter bluetooth, ale jeszcze go nie sprawdzałem. Co do brzmienia to dam znać jak trochę posłucham.
 
Ostatnia edycja:
Wyglada na typowy produkt dobra cena/rewelacyjna jakość. Byc moze nuprime tym modelem lub ta linia chca zaskoczyc europejski rynek. Czekam na recenzje od Ciebie.

Pzdr
 
Szkoda, że tylko jedno wejście analogowe,
coraz więcej firm idzie w cyfrowe.
Ostatnio słuchałem Hegla H90 i tam tylko o 1 więcej, po analogu max. 2 urządzenia.
 
Kolego tyle będzie kosztowało ile będziesz chciał na to wydać.. Ty musisz ustalić budżet, a inni mogą doradzić, choć samemu i tak trzeba to sprawdzić. Ja Ci napiszę, że trzeba przeznaczyć powiedzmy 50 tys. , a inny napisze 100 tyś. - wydasz tyle ? Musisz przemyśleć na spokojnie...

Chciałbym się zmieścić w granicy 15 k. Mam już głośniki 5.1 oraz amplituner. Potrzebny mi ekran oraz projektor. Bardziej szukam rozwiązań i aranżacji (dla inspiracji) jak to wszystko zgrabnie połączyć.
 
Bardziej szukam rozwiązań i aranżacji (dla inspiracji) jak to wszystko zgrabnie połączyć.
Zerknij jak Bipo wszystko ogarnął, ma naprawdę przemyślane i bardzo dobrze wykonane.

Na Twoim etapie mógłbyś dodatkowo przemyśleć kwestię głośników sufitowych pod ewentualnego Atmosa, poprowadzenie kabla HDMI do projektora w suficie i wyprowadzenie zasilanie do projektora również w suficie.

Ja u siebie zrobiłem to w zabudowie KG, kabel HDMI idzie specjalnym tunelem z rur wentylacyjnych, aby w razie W móc go bez problemowo wymienić.
Skrzynki do Atmosa zrobiłem z płyt MDF, wkleiłem specjalną matę (podobną stosuje się w wygłuszeniach samochodów).
Zasilanie projektora, ekranu oraz uchwyty do montażu ekranu też już jest na swoim miejscu.
Dodatkowo wyprowadzone mam w peszlach kable do tylnych, a wszystkie przewody wychodzą w gniazdach na ścianie za szafką RTV.
Na tym etapie możesz cuda robić ;)

No słabo. Dwa to moim zdaniem minimum.
Ja potrzebuję minimum 3, optymalnie 4 ;)
 
Chciałbym się zmieścić w granicy 15 k. Mam już głośniki 5.1 oraz amplituner. Potrzebny mi ekran oraz projektor. Bardziej szukam rozwiązań i aranżacji (dla inspiracji) jak to wszystko zgrabnie połączyć.
Tetaz już konkret... zobacz jaki ma projektor i ekran kolega Bipo na pewno zmieścisz się w budżecie i będzie Pan zadowolniony. :)
 
...
Wziąłem go z ciekawości. Jakoś nie mam przekonania do klasy D. Z drugiej strony mam małe doświadczenie z takimi piecami. Taki Pionek A50 mi się nie podobał, z drugiej strony Gato Audio już tak , ale to już inna kasa..

Ktory model Gato sluchales?

Ja bardzo lubie ich A/B klasowe wzmacniacze. Super dynamiczne i precyzyjne granie ze spora dawka emocji.
 
Nawet nie wiedziałem, że mają wzmacniacze w AB. Dzielonka grała na AS i jeszcze odsłuchiwałem integre 250. Dokładnego oznaczenia nie pamiętam. Fajnie wykonane klocki i dobrze graja.
 
Do góry