Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Koledzy, Czy ktoś się orientuje czym się różni cambridge audio cxr200 od cambridge audio cxr120 jeśli chodzi o bebechy i czy ten amplituner otrzyma wsparcie DV i HDR ?
 
Używałem przez prawie 3 miesiące (co prawda sporadycznie) R-12 SW gdy czekałem na dostawę R-112SW i uważam, że skok jakościowy nie jest współmierny z różnicą w cenie pomiędzy tymi dwoma subami. R-12 SW jest (mimo niepozornego wyglądu) przyzwoitą konstrukcją, więc przed zakupem R112SW polecam każdemu przetestowania R12SW, bo różnica w cenie jest prawie dwukrotna, a wartości dodanych nie za wiele. Dla mnie przewagą 112-tki jest przedni bass refleks.
 
Pogratulować, przedni bass refleks jest bardzo przydatny z uwagi na możliwość postawienia suba pod samą ścianą a to jest duuuża zaleta za którą warto dopłacić dwukrotną cenę....;-)
 
Również gratki.

Bipo niestety ale nie masz do końca racji, przedni bas reflex tylko pomaga w ustawieniu kolumny bądź suba ale nie daje efektu 0 żeby mógł stać zaraz przy ścianie. Kolumna gra dookoła i składa się na to wiele czynników, ta zagra poprostu mniej w tył ze względu na otwór z przodu lecz nie ominie się fizyki i nie zwolni z odpowiedniego ustawienia suba, moim zdaniem pod ściana odbicia basu w tym i wielu innych przypadkach będą nadal występować.
 
Oczywiscie ze beda. Jedynie czego uniknie to szumu przeplywajacego powietrza odbijajacego sie od sciany. Ale to nigdy nie jest az tak znaczaco glosne. Problemy z podbiciem niskich rejestrow przy scianie wystapilyby rownierz przy obudowie zamknietej...
Przecierz dzwiek nie wychodzi otworem bass refleks ;)
 
Mam podobne zdanie tzn. każdy sub dla mnie powinien być troszkę/trochę odsunięty od ściany ..nawet jeśli jest to sub z obudową zamkniętą. Kiedyś byłem na pokazowym KD w Niemczech robionym przez amerykańską firmę, która specjalizuje się w tego typu rzeczach i tam były postawione dwie 18 DD+ (obudowa zamknięta, a również były odsunięte od ściany) na bazie z B&W z 800.. a myślę ,że chłopaki znają się na swojej robocie skoro jeżdżą po świecie i pokazują jak może wyglądać system do KD.
Ale na pewno w ustawieniu suba duże znaczenie ma akustyka pomieszczenia i przecież bywa tak, że dany sub firmy X nie zagra w danym pomieszczeniu, a sub Y sprawuje się idealnie..
 
Ostatnia edycja:
Na temat różnicy między portami z przodu lub tyłu wątpliwości może rozwiać poniższy film :)

[youtube]dKOe7uA3968?t=3m10s[/youtube]
 
A u mnie już sala zrobiona. Teraz zadbać o poprawę akustyki, ale można się już cieszyć filmami. Na ścianie farba Tiqurilla H499. Docelowo kiedyś ekran ramowy. NA pokładzie stare dobre Jamo z serii C 405, i efektowe Jamo C401, sub Magnat 302A. Gruba wykładzina ładnie wyciszyła pomieszczenie.

64687abbe7e65.jpg


42d3e55377103.jpg


9da6b54d8d233.jpg


493da2e998e93.jpg
 
Zawsze chciałem sprawdzić c809 ale nigdy nie trafiła się taka okazja.
Pokoik marzenie. Aż się chce filmy oglądać a u mnie ostatnio same awarie. Tym razem zwarcie w instalacji i pare rzeczy w tym sub się sfajczyl :-(
 
Na temat różnicy między portami z przodu lub tyłu wątpliwości może rozwiać poniższy film :)

[youtube]dKOe7uA3968?t=3m10s[/youtube]

Na pierwszy rzut oka po wielkości kartonu myślałem że koleś instaluje chłodziarkę do wina w salce ;)

Ten potwór robi wrażenie że posypią się ściany - podoba mi się. Chciałbym posłuchać bombowców nurkujących w Dunkierce na takim wooferze.


Adamo: Bardzo przyzwoicie się prezentuje twoja salka. Dedykowane pomieszczenie do KD to chyba marzenie większości użytkowników forum - moje napewno. Niestety będę musiał z realizacją poczekać do czasu budowy następnego domu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry