Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Bo tu trzeba chyba co tydzien prosic forumowiczow aby cos wrzucili, ale to dziala. Zawsze po takim apelu ktos wrzuci fotke, a potem to juz my wkraczamy i zawsze zbaczamy z tematu - standarcik :)
Dlatego to forum jest najfajniesze ze wszystkich, nie ma tu nadetych adminow, a mimo to jest kultura i atmosfera.
Co do wysokosci umiejscowienia tv, to ja mam jedna terorie na ten temat (poparta wieloma tv) - mianowicie brak zadnej teori.
Tutaj w gre wchodzi tylko praktyka i indywidualne upodobania. Pisalem takze o tym nie raz i dla mnie tv ktory wisi wyzej jest niesamowicie meczacy i uciazliwy, tv moim zdaniem powinien byc ciut wyzej jak srodek, ale doslownie ciut. W przeciwnym wypadku oczy mi sie mecza, te w moim przypadku nie moga leciec do gory (po pracy same opadaja z zmeczenia w dol), wiec te powinny byc mniej wiecej na wprost. Teraz postawilem tv nieco wyzej i jest dramat (a i tak nizej jak widze u innych), nie ma mowy o graniu czy komfortowym ogladaniu, czekam jak tylko maly podrosnie i z powrotem stawiam nizej, albo zaopatrze sie w pleksy ochronne ktore Krzychu polecal w innym watku.
Podkreslam ze to moje tylko zdanie i upodobania, a nie wyznacznik i zalecam wlasne testy przed wierceniem w scianie :)
 
dokładnie testy są najlepsze. Ja przed zakupem Tv zszedłem do piwnicy z wymiarami i wykonałem atrapę z deseczek hehe. Tak siedziałem wpatrywałem się, obniżałem podwyższałem i udało mi się wybrać tą wysokość dla mnie najlepszą:)
 
Ja dorwałem kiedys plakat TV w Sony Center 1:1 46 cali, z drugiej strony 42 cale. Bardzo pomocne. Mozna przywiesic do scianyi poklopocie. Kiedys na Sony była aplikacja, ze robilo sie fotke sojewo pokoju/sciany wraz ze specjalnym znacznikiem, a potem aplikacja wklejala dany model, jak w Photoshopie.

Ach te 15-stki Marantza...

Ja bardzo lubie te luźne dyskusje. Przy najmniej pomiedzy edukacją, dyskusja, czasem kłótnią, jest jakaś nuta luzu i naturalności, tak jak w zyciu. Na innym forum dostalibysmy pewnie bana za te wtopy-offtopy i inne skojarzenia. Dlatego jak tam zapisy na spotkanie? :)
Tak ogłądam te nowosci u Was i znów mie korci, by cos zmienić, ech ta choroba...
 
Ostatnia edycja:
jutro porobie pare fotek i pokarze jak to teraz wyglada , bo gra super niezaluje ani jednego centusia :).
Ale kabli to mam z tylu tyle co w malej elektrwni , a cd-ek jest ful wypasiony i moze robic za DAC (dobry DAC ) , takze i pare plikow przetestowalem . CD i winylki(chociaz mam jeszcze malo) , jak bym dopiero kupil i slyszal pierwszy raz ;)
 
U mnie tv jest na takiej wysokosci jak powinien byc. Dla Nas ogląda sie idealnie. Moze fotka przekłamuje,ale dla Nas jest tak jak powinno byc. A głośniki wiem,że blisko,ale innej opcji ustawienia nie ma.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Chłopaki, jesteśmy czubkami. Nie ma co dyskutować. Dla przeciętnego słuchacza, to co mamy, to szczyt audioholizmu.

To by sie zgadzalo, jeden deski zbija w piwnicy, drugi majsterkuje, trzeci slucha kabelkow godzinami,
a jeszcze inny potrafi sie gapic w sprzet godzinami (to ja) Normalka :)

Ja dorwałem kiedys plakat TV w Sony Center 1:1 46 cali, z drugiej strony 42 cale. Bardzo pomocne. Mozna przywiesic do scianyi poklopocie.Dlatego jak tam zapisy na spotkanie? :)
Tak ogłądam te nowosci u Was i znów mie korci, by cos zmienić, ech ta choroba...

Mam dokladnie taki plakat Sony, kiedys lezaly w MediaM i pokusilem sie o 3szt. Tylko szkoda ze to takie malizny, bo u mnie nijak zdal egzamin :)
Co do spotkania, to szykujmy sie jakos na lato. Krzychu moze wezmie zone, bo jak czytam co wypisujecie to normalnie zal mi sie dziewczyny zrobilo, a na pewno jest bardzo sympatyczna :D
 
za
a bardzo lubie te luźne dyskusje. Przy najmniej pomiedzy edukacją, dyskusja, czasem kłótnią, jest jakaś nuta luzu i naturalności, tak jak w zyciu. Na innym forum dostalibysmy pewnie bana za te wtopy-offtopy i inne skojarzenia. Dlatego jak tam zapisy na spotkanie? :)
Tak ogłądam te nowosci u Was i znów mie korci, by cos zmienić, ech ta choroba...

Krzychu,witam u mnie:) Jak tylko będziesz w Moich stronach, to serdecznie zapraszam:) Armanig, chyba nie muszę ponawiać propzycjii? Wcześniej, czy później spotkamy się? Zapraszam chłopaki:)
 
Dobrze to Krzysiek napisal. Z nas takie audiofile jak z koziej.... (no przynajmniej mówię za siebie), ale audioholicy jak najbardziej, umnie juz delirium tremens audiomaniacus

To by sie zgadzalo, jeden deski zbija w piwnicy, drugi majsterkuje, trzeci slucha kabelkow godzinami,
a jeszcze inny potrafi sie gapic w sprzet godzinami (to ja) Normalka :)

A kto w takim razie słucha i delektuje się muzyką? :)
Krzysiek to pewnie taką podpuchę strzela. Okarze sie, ze ma laske Miss Polonia, albo z okładki Playboya i nam szczeki poopadają :)
 
Ostatnia edycja:
Dobrze to Krzysiek napisal. Z nas takie audiofile jak z koziej.... (no przynajmniej mówię za siebie), ale audioholicy jak najbardziej, umnie juz delirium tremens audiomaniacusA kto w takim razie słucha i delektuje się muzyką? :)
Krzysiek to pewnie taką podpuchę strzela. Okarze sie, ze ma laske Miss Polonia, albo z okładki Playboya i nam szczeki poopadają :)

Koledzy, kobietę mam taką jak większość z Nas:) Każdy chciały mieć Miss Polonia, ale nie tyle wygląd , co kasy brakuje:) Modelki to się nadają, ale na .....( żeby się wulgarnie nie odnosić). I tyle, w Naszym fachu. Żartuję sobie. Forum jest po to żeby się bawić, dyskutować.
 
Jasne, nikt nie lubi rozkapryszonych ksiezniczek. Nie to sie liczy.
Fajnie sobie zbaczamy z tematu :) Moze ktos pokusi sie jeszcze o foto sprzetu (kolekcji plyt, gadzety filmowe itp.) - tak dla rownowagi tonalnej?
Ja ostatnio sobie kupilem zegarek w formie stopklatki filmowej, dlugo szukalem bo trudno go dostac, wyswietla bardzo podobnie jak w prawdziwej, dodatkowo setne sekundy itp. Jak macie cos podobnego to prosze sie nie krepowac.
 
Ostatnia edycja:
jak tam się ogląda te wasze zestawy to później ma się niechęć patrząc na swój :)
na prawdę bardzo ciekawe aranżacje, o sprzęcie nie mówiąc ;)
 
No to macie i mój "pokój" kinowo-wypialniano-zabawowy.
Niestety wygląda to jak wygląda, wszystko upchnięte i plątanina kabli. Cóż, takie warunki, pokój 3,2x3,2 więc ustawny to on nie jest. Całego zestawu sam się dorabiałem na przestrzeni ostatnich lat. Niczego lepszego mi się dotychczas zdobyć nie udało. Mam na dzieję, że w przyszłości uda mi się skompletować "kino" z prawdziwego zdarzenia. Na razie mam 22 lata i cieszę się z tego co jest ;)
Monitor normalnie stoi na biurku przed telewizorem - co zrobić jak się miejsca więcej nie ma :D

Jeśli chodzi o sprzęt to wygląda on tak:
TV - Panasonic P42ST50,
Kolumny - STX FX-200 - przód, tyły zrobione przez znajomego na wzór przodów, żeby się ładnie komponowały
Amplituner - Onkyo TX-575X
PS 3 320GB + Move

i na tyle kolumn i telewizora założona taśma LED RGB (jakieś zdjęcie zrobię jak będzie ciemno).

I tak to się prezentuje wszystko ;)













Jeśli zdjęcia za duże to zmniejszę.


img0048b.jpg
 
Ostatnia edycja:
Jasne, od czegos trzeba zaczac. Fakt ze maly troche pokoj, ale coz zrobic takie zycie nasze w "kwadratach". Jak to gra, jestes zadowolony?
Zrob tez porzadek z tymi kablami, kiedys tam wlozysz glowe aby cos przepiac i juz nie wyjdziesz :)
 
Co prawda nie miałem okazji porównywać zbyt wielu zestawów, ale jestem zadowolony z tego jak gra mój. Słuchając muzyki dźwięk jest czysty i wyraźny, a w filmach bass potrafi zatrząść tapczanem ;) No właśnie te kable, już ileś podejść robiłem ale ciągle się plątają :D
 
Do góry